TRIATHLON KIDS

PROGRAM TRIATHLON KIDS SP50 – CZWARTA EDYCJA !!!

11 czerwca 2019r. - klasy VII – VIII i III gimnazjum
12 czerwca 2019r. - klasy IV-VI
13 czerwca 2019r. – klasy „O”-III

PLIKI DO POBRANIA:
Program minutowy na dzień 11. 06. 2019 r. (dokument pdf)
Program minutowy na dzień 12. 06. 2019 r. (dokument pdf)
Program minutowy na dzień 13. 06. 2019 r. (dokument pdf)

Pozwolenie rodziców (dokument doc)

Sławomir Smyl

UWAGA!

Informuję, że z powodu wysokich temperatur i troski o zdrowie uczniów TriathlonKids dla klas I, II, III, IV, V, VI zostaje odwołany i przeniesiony na miesiąc wrzesień. Bliższe informacje będą podane przez nauczycieli wychowania fizycznego po rozpoczęciu roku szkolnego 2019/2020.
Zajęcia w tych dniach, tj 12 i 13 czerwca 2019 r. odbywają się według planu.

Ryszard Pawka

Twój Dar Serca dla Hospicjum

Zakończenie akcji
„Twój Dar Serca dla Hospicjum”

Już po raz czwarty nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej dla podopiecznych Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia. W tym roku zebraliśmy 530 złotych i 50 groszy. Wszystkim darczyńcom dziękujemy.

Wolontariusze:
Klaudia Kępa
Agata Góra
Julia Jeżyna

Opiekun akcji:
Anna Góra

Jak nie czytam, jak czytam

Szanowni Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie!

Serdecznie Państwa zapraszamy do wzięcia udziału w IV edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, która odbędzie się w dniu 07 czerwca (piątek) 2019 r. o godz. 10:00 na boisku szkolnym lub w sali gimnastycznej (jeśli będzie padać deszcz).

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Będzie nam bardzo miło, jeżeli poczytają Państwo z nami :)

Joanna Gajos
nauczyciel-bibliotekarz

Wykład dla rodziców

NewsyW dniu 28.05.2019 r. przed zebraniami klasowymi Rodzice uczniów z klas IV-VIII i III gimnazjum uczestniczyli w wykładzie na temat uzależnień wśród młodzieży.
Pani Ewelina Zapała - terapeutka z Ośrodka Leczenia Uzależnień w Lublinie, ul. Karłowicza 1 (olu.lublin.pl) w syntetyczny sposób przedstawiła najważniejsze zagadnienia dotyczące tego tematu: czynniki ryzyka i czynniki chroniące młodzież przed uzależnieniami; sygnały ostrzegawcze; objawy i mechanizmy uzależnienia; jak wspierać dziecko i gdzie szukać pomocy.

Katarzyna Łukasiuk,

Prośba o wsparcie Funduszu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie

Wszystkich rodziców i sponsorów zachęcamy do wsparcia Funduszu Rady Rodziców naszej szkoły.
W tym roku szkolnym do Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie wpłynęły 63 podania o dofinansowanie (konkursów, zawodów, pokazów, balu gimnazjalnego, zabawy karnawałowej, itp. ) na łączną kwotę 30 tys. zł. Z tego zaakceptowano podania na kwotę ok. 23,5 tys. zł.

Całun Turyński

Kopia Całunu Turyńskiego w naszej Szkole

Dnia 15 maja 2019 r. odbyło się w naszej Szkole spotkanie z panem Krzysztofem Sadło z Polskiego Centrum Syndonologicznego w Krakowie na temat Całunu Turyńskiego.

Całun Turyński jest dużym (4,4 x 1,1 m), lnianym płótnem, na którym utrwalił się pełny wizerunek ubiczowanego i ukrzyżowanego Mężczyzny. Mężczyzną tym ma być Jezus Chrystus. W czasie spotkania uczniowie mieli możliwość oglądania kopii Całunu oraz prezentacji multimedialnej na jego temat. [...]

Spotkanie z o. dr. Filipem Buczyńskim

Dnia 20 maja 2019 r. (poniedziałek) będzie miało miejsce spotkanie z o. dr. Filipem Buczyńskim, prezesem Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

W spotkaniu na 5 lekcji (11.05-11.50) na sali gimnastycznej uczestniczą uczniowie klas VIII i III gimnazjum.

Paweł Sokołowski