Rajd po Roztoczu
Dodane przez Andrzej_Bl dnia Czerwiec 06 2018 15:32:13
II Rajd Klubu Młodych „Cogito” po Roztoczu


4 czerwca br. tuż po godzinie 7.00 młodzież gimnazjalna naszej Szkoły wraz z opiekunami (p. wicedyrektor Marta Martyniuk, p. Ewa Ryba, p. Anna Trzos-Mularczyk) oraz p. Mariuszem Łazorczykiem (pracującym obecnie w IX LO w Lublinie) i grupą jego uczniów wyruszyła w II Rajd Klubu „Cogito” po Roztoczu.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

GALERIA



Treść rozszerzona
II Rajd Klubu Młodych „Cogito” po Roztoczu


4 czerwca br. tuż po godzinie 7.00 młodzież gimnazjalna naszej Szkoły wraz z opiekunami (p. wicedyrektor Marta Martyniuk, p. Ewa Ryba, p. Anna Trzos-Mularczyk) oraz p. Mariuszem Łazorczykiem (pracującym obecnie w IX LO w Lublinie) i grupą jego uczniów wyruszyła w II Rajd Klubu „Cogito” po Roztoczu.

Całodzienna wycieczka obejmowała bardzo urokliwe miejsca Roztoczańskiego Parku Narodowego (http://roztoczanskipn.pl/pl/). Pierwszym punktem wyprawy był Zwierzyniec i Bukowa Góra, na którą wejście okazało się być sporym wyzwaniem. Jednakże widoki zrekompensowały zmęczenie. Po dojściu do autokaru wyruszyliśmy do Krasnobrodu, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć bardzo popularne na Zamojszczyźnie miejsce kultu maryjnego: Kaplicę Objawień na Wodzie (tutaj historia kapliczki: http://www.krasnobrod-sanktuarium.pl/obiekty-sakralne/kaplica-objawien/). Ci, którzy chcieli, zaczerpnęli wody ze źródełka, które wybija pod kapliczką. Opiekunowie złożyli także prośbę do Maryi, czczonej w tym miejscu jako Matka Boża Krasnobrodzka, w intencji uczniów: o dobre wybory życiowe, opiekę i radość życia. Następnie przeszliśmy do kościoła Najświętszej Maryi Panny – głównego Sanktuarium diecezji zamojsko-lubaczowskiej (http://www.krasnobrod-sanktuarium.pl/). Młodzież otrzymała obrazki z wizerunkiem Matki Bożej adorującej Dzieciątko i poznała historię cudownego obrazka.

Jadąc do finalnego punktu wycieczki – Górecka Kościelnego, zakupiliśmy pyszne drożdżówki, które wzmocniły osłabłe już siły. Na miejscu w Domu Rekolekcyjnym (http://gorecko.pl/) zjedliśmy pyszny, tradycyjny polski obiad: grochówkę i pierogi ruskie, a na deser – lody. Zostaliśmy serdecznie przyjęci przez ks. proboszcza Jarosława Kędrę, który pełni także funkcję Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży. Większość z nas po obiedzie wybrała mobilną formę odpoczynku spacerując po lesie przy tzw. „szumach” i wchodząc na zaporę, niektórzy pozostali na miejscu przygotowując ognisko – ostatni punkt naszej wyprawy.
Pyszne, przyrumienione kiełbaski, chrupiący chleb, ciepłe i zimne napoje, ogień z ogniska, muzyka, śpiew i taniec – to wszystko wypełniło ostatnie prawie trzy godziny naszego rajdu. Naszym nieoficjalnym „hymnem” stała się piosenka Marka Grechuty „Dni, których jeszcze nie znamy…”, a jej refren na długo będzie brzmiał w naszych uszach. Zresztą, nie tylko on! Po posileniu się zaczęliśmy tańczyć: „belgijkę”, „czekoladę”, „kaczuszki”… Dołączył do nas także ks. proboszcz, który kilkukrotnie wyrażał słowa uznania dla entuzjazmu, który bił nie tylko od uczniów, ale także opiekunów.

Aż przyszedł czas szczególnych podziękowań, dyplomów i drobnych upominków. Młodzież dziękowała Pani Marcie, wicedyrektor, za jej wspierającą obecność, entuzjazm i dobro, którym wszystkich zaraża. Panu Mariuszowi – za zorganizowanie kolejnego rajdu, za pasję wędrowania i pamięć o gimnazjalistach byłego Gimnazjum nr 24. Było także miejsce na podziękowania dla Pani Ewy i Pani Ani – opiekunek Klubu Młodych „Cogito” oraz dla samych członków, przede wszystkim prezesów: Pauliny Trykacz i Mateusza Gołąbka – filarów Klubu, bez których żadna akcja, także ten rajd, nie odbyłby się. Wszyscy zadowoleni, cali i zdrowi, wracaliśmy śpiewając w autokarze znane i lubiane utwory o prostej melodii i tekście. O 21.30 byliśmy na parkingu szkolnym.

Dziękujemy wszystkim za zachowanie na właściwym poziomie, atmosferę sympatii i prawdziwą radość ze wspólnego przebywania! Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z rajdu.

Anna Trzos-Mularczyk