Konkurs Prymasowski

Kamilla Wójcik

Pn - Pt

WYTYCZNE

Wytyczne dotyczące organizacji konsultacji indywidualnych i grupowych
dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie
obowiązujące od dnia 25 maja 2020 r.

1. Nauczyciel po rozpoznaniu potrzeb uczniów za pośrednictwem dziennika elektronicznego szkoły podaje do wiadomości ucznia i rodzica termin, ramy czasowe i miejsce konsultacji indywidualnych i grupowych.

2. Uczeń jest zobowiązany zgłosić chęć odbycia konsultacji za pośrednictwem dziennika elektronicznego najpóźniej do godziny 12.00 dnia poprzedzającego ustalony termin i określić zakres materiału, z jakiego oczekuje pomocy.

4. Uczestnictwo w konsultacjach jest dobrowolne, jednak będzie odnotowywane w założonym przez nauczyciela dzienniku. Jeśli uczeń nie przyjdzie na konsultacje mimo umówienia, będzie to zgłoszone do rodziców poprzez dziennik elektroniczny.

5. Konsultacji nie organizuje się, jeśli żaden uczeń nie zgłosił chęci udziału w nich.

6. Jeśli na konsultacje zgłosi się większa ilość uczniów, zostaną podzieleni na grupy. Nauczyciel poinformuje zainteresowanych o godzinie i terminie konsultacji przez dziennik elektroniczny.

7. Uczeń przynosi do szkoły własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku lub w tornistrze. Uczniowie nie mogą wymieniać się między sobą przyborami szkolnymi ani innymi rzeczami.

8. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów, ale powinien posiadać wszystkie rzeczy, z których będzie w danym dniu korzystał.

9. Podczas konsultacji ograniczone zostaną aktywności sprzyjające bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami.

10. Sala, w której przebywają uczniowie, będzie wietrzona co najmniej raz na godzinę.

11. Nauczyciele i inni pracownicy szkoły powinni zachowywać, wynoszący co najmniej 1,5, dystans między sobą w każdej przestrzeni szkoły.

12. Wszystkie osoby wchodzące do szkoły mają obowiązek dezynfekowania dłoni, zakrywania ust i nosa oraz mają zakaz przekraczania obowiązujących/wyznaczonych stref.

13. W placówce ogranicza się do niezbędnego minimum, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, możliwość przebywanie osób z zewnątrz.

14. Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych.

15. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji, uczeń nie powinien uczestniczyć w konsultacjach.

16. Każda osoba (pracownik szkoły, dziecko, rodzic/opiekun) wchodząca na teren placówki zostanie poddana pomiarowi temperatury ciała przez wyznaczonego pracownika szkoły.

17. Od 25 maja z konsultacji mogą korzystać uczniowie klas VIII.

18. Od 1 czerwca możliwość udziału w konsultacjach będą mieli uczniowie wszystkich klas.

mgr Ryszard Pawka