Konkurs Prymasowski

INAUGURACJA

Miejska Inauguracja
Roku Szkolnego 2021/22

Z wielką radością i nadzieją rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Rok szczególny dla naszej szkoły, w którym świętujemy 25-lecie powstania naszej placówki, której patronem jest Prymas Tysiąclecia – Stefan Kardynał Wyszyński. To ważnym rok także ze względu na naszego Patrona, który 12 września został włączony w poczet błogosławionych.

1 września w murach naszej szkoły miała miejsce Miejska Inauguracja Roku Szkolnego, na którą przybyli wyjątkowi goście. Spotkanie poprzedziła msza święta w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej pod przewodnictwem ks. abpa Stanisława Budzika. Uroczystość szkolną rozpoczęto wprowadzeniem sztandarów oraz odśpiewaniem hymnu Polski przez zespół Eucharystycznego Ruchu Młodych pod opieką s. Agnieszki Mikołajczyk.

Inaugurację poprowadziła pani Ewa Dumkiewicz-Sprawka – dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania. Głos zabrał m.in. prezydent ds. Oświaty i Wychowania pan Mariusz Banach, radny Rady Miasta Lublin pan Tomasz Pitucha, który przeczytał list Ministra Edukacji i Nauki. Obecni na inauguracji byli także przedstawiciele parlamentu – pani Joanna Mucha oraz pani Marta Wcisło, lubelskiej kurii w osobie ks. Krzysztofa Gałana, kuratorium, kilku szkół lubelskich, Rady Rodziców, grona pedagogicznego oraz licznie zgromadzeni uczniowie naszej szkoły. Każde z wygłoszonych przemówień i odczytanych listów nawiązywało do osoby Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W każdym mogliśmy także usłyszeć słowa nadziei, aby ten rozpoczynający się rok szkolny był przede wszystkim owocny, bezpieczny i wolny od zdalnej edukacji.

W drugiej części uroczystości zaproszeni goście mogli obejrzeć przestawienie pt. „Stefek – droga do świętości” na podstawie książki pana Piotra Kordyasza. Autorem bogatej dekoracji była pani Aneta Stanuch. Młodych aktorów z różnych klas naszej szkoły przygotowały panie Beata Böhm-Kinik, Katarzyna Michalczuk, Urszula Zaręba.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia:

GALERIA FOTO