Konkurs Prymasowski

ŻYCZENIA

Lubelski Kurator
Oświaty

„Wszystko bierze swą moc z ideałów”

Cyprian Kamil Norwid

Nauczyciele, Wychowawcy,
Dyrektorzy szkół i placówek,
Przedstawiciele organów prowadzących,
Pracownicy oświaty
województwa lubelskiego

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej proszę Państwa o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń i pozdrowień. Dzisiejsze święto jest wspaniałą okazją, aby podziękować Nauczycielom, Wychowawcom, Pracownikom szkół i organów je prowadzących oraz wszystkim, którzy tworzą teraźniejszość polskiej oświaty i przyszłość naszego kraju. Tak, jak w czasach Komisji Edukacji Narodowej, do której dziedzictwa się odwołujemy, jak i później, w trudnych latach odbudowywania naszej państwowości, również dzisiaj edukacja jest wspólnym dobrem a dbałość o wykształcenie i wychowanie młodego pokolenia – dążeniem całego oświatowego środowiska oraz priorytetem wszystkich instytucji odpowiedzialnych za jej rozwój.

Życzę, aby ważna społecznie i odpowiedzialna praca Nauczyciela, Pedagoga i Wychowawcy była powszechnie doceniana i przynosiła pożądane efekty a radość z osiągniętych celów przysłaniała wszelkie trudy podejmowanych wysiłków, bez których nie byłby możliwy żaden edukacyjny sukces. Serdecznie gratuluję wszystkim osobom odznaczonym i nagrodzonym; cieszę się z Państwem, że wymagająca tak dużego oddania praca została dostrzeżona i uhonorowana. Wszystkim Państwu życzę wielu zawodowych i osobistych sukcesów, a przede wszystkim - satysfakcji z pełnionej misji kształcenia i wychowania młodego pokolenia.

Wyrazy uznania kieruję do organów prowadzących oraz licznych instytucji wspierających szkoły, które postrzegają edukację jako priorytet; dziękuję Państwu za zapewnianie coraz lepszych warunków nauczania i za zaangażowanie w rozwój naszej lokalnej oświaty. Proszę przyjąć życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz realizacji zawodowych planów. Niech Dzień Edukacji Narodowej oraz wszystkie pozostałe w kalendarzu roku szkolnego dni będą pełne optymizmu i pracy wykonywanej w poczuciu bezpieczeństwa i stabilizacji.

Lubelski Kurator Oświaty

Dokument w wersji pdf