Konkurs Prymasowski

Kamilla Wójcik

Pn - Pt

Pożegnanie klas ósmych

22 czerwca uczniowie klas ósmych uroczyście pożegnali szkołę w obecności Dyrekcji, Nauczycieli i Rodziców. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego, a następnie przekazaniem sztandaru uczniom klasy siódmej. Podczas akademii wręczono nagrody i dyplomy tym, którzy z wyróżnieniem ukończyli ten rok szkolny, brali udział w konkursach na szczeblu szkolnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.
Pani Sandra Pikula - Przewodnicząca Rady Rodziców wręczyła nagrodę dla ucznia, który osiągnął najwyższy wynik w nauce i zachowaniu przez ostatnie 5 lat, jest nim Szymon Beczek z klasy 8g.
W trakcie uroczystości ósmoklasiści przedstawili program artystyczny, w którym starali się wyrazić wdzięczność dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za trud wychowania i nauczania, za codzienną troskę, wyrozumiałość i cierpliwość. Mottem spotkania był fragment wiersza Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy się nie zdarza", który miał przypominać, by cieszyć się każdą chwilą. Było też miejsce na ukazanie życia szkolnego w murach naszej szkoły na wesoło. W odegranych scenkach nauczyciele mogli odnaleźć często powtarzane przez siebie charakterystyczne zwroty. Marcelina Mituła i Klaudia Maziarz niewątpliwie swym śpiewem podniosły rangę tej uroczystości. Zaskakującym zakończeniem była piosenka "Mammamia" wykonana w iście musicalowym stylu.
Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami, gdzie złożyli podpisy w księdze pamiątkowej.
Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Tegorocznym absolwentom życzymy powodzenia!

Marlena Szopa
Urszula Zaręba