Konkurs Prymasowski

Kamilla Wójcik

Pn - Pt

JASEŁKA 2023

W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia w dniu 20 grudnia społeczność naszej Szkoły brała udział we wspólnym kolędowaniu oraz w jasełkach...
W tym roku montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie z Klubu Młodych Cogito pod kierunkiem Anny Trzos-Mularczyk.

Prezentacja zawodników podczas meczu

LKPS

Uczniowie klas sportowych wzięli udział w prezentacji zawodników podczas meczu BOGDANKA LUK Lublin vs Jastrzębski Węgiel!

Dnia 2. grudnia 2023 r. w Hali Globus im. Tomasza Wójtowicza BOGDANKA LUK Lublin podjęła rywalizację z drużyną aktualnego Mistrza Polski - Jastrzębskim Węglem w 9. kolejce rozgrywek PLUSLIGI. Wydarzenie to było nie lada gratką dla kibiców piłki siatkowej, którzy mimo ciężkich warunków pogodowych tłumnie przybyli na mecz. Zanotowano rekordową frekwencję ponad 4200 sprzedanych biletów.

Przed starciem drużyn odbyła się uroczysta prezentacja. Uczniowie z klas sportowych 4 d, 4 e i 5 e Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie wyprowadzali na boisko zawodników Gości i Naszej Drużyny. O muzyczną oprawę wydarzenia zadbała orkiestra górnicza z kopalni Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. Mecz był transmitowany na antenach POLSATu Sport.

Bezpośredni kontakt z zawodnikami, a zwłaszcza gwiazdami siatkówki światowego formatu był dla naszych młodych siatkarzy ogromnym przeżyciem. Bardzo dziękujemy Panu Trenerowi Piotrowi Majowi za przygotowanie uczniów do udziału w prezentacji, a Prezesom Klubu BOGDANKA LUK Lublin Panom Krzysztofowi Skubiszewskiemu i Maciejowi Krzaczkowi za wspieranie sportowych pasji naszych wychowanków.

wychowawcy klas sportowych
M. Szopa
M. Minczenko
I.Rzymowska

SPOTKANIA Z RODZICAMI (ZEBRANIA I KONSULTACJE)

poniedziałek 11 GRUDNIA 2023 r.
spotkania z rodzicami uczniów klas I - III
(PRZYDZIAŁ SAL)

wtorek 12 GRUDNIA 2023 r.
zebrania wychowawców z rodzicami uczniów klas IV - VIII
(PRZYDZIAŁ SAL*)

konsultacje z rodzicami uczniów klas IV - VIII
(PRZYDZIAŁ SAL*)

===========
)* UWAGA! Zmiany.

dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego
organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
w roku szkolnym 2023/2024

Etap rejonowy
Eliminacje drugiego etapu (rejonowego) rozpoczynają się punktualnie o godzinie 9.00 i trwają 90 minut po odliczeniu czynności organizacyjnych.

Link:
Regulamin, terminarz oraz zakres wymagań można pobrać ze strony LSCDN.

SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM

LKPS

KOLEJNE SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM – SZYMON ŁADNIAK

W czwartek 16 listopada odbyło się kolejne spotkanie z absolwentem Szkoły Podstawowej nr 50. Jest to kontynuacja pomysłu pani wicedyrektor Marty Martyniuk. Uczniowie klas sportowych: 4d, 4e i 5e mieli przyjemność poznać i porozmawiać z panem Szymonem Ładniakiem.

Pan Szymon w 2011 roku rozpoczął edukację w naszej szkole. Dziś znany jest w kraju i na świecie dzięki swoim wybitnym umiejętnościom i osiągnięciom uzyskanym w wyścigach rajdowych.
Zgodził się porozmawiać z naszymi młodymi uczniami o pasji, talencie, planach na przyszłość, celach, marzeniach i sposobach ich realizacji.

Pan Szymon, jako kierowca rajdowy, który od młodych lat wiedział, co chce robić i dążył do spełnienia swojego marzenia, zadał dzieciom ważne pytanie: Co byście chcieli robić w przyszłości? Skłoniło to do rozważań na temat tego, kim trzeba być, żeby robić to, co się lubi na najwyższym poziomie.
Uczniowie podzielili się swoimi marzeniami i celami na przyszłość. Dzięki wspólnej rozmowie wymieniliśmy cechy, które należy mieć, aby być najlepszym/najlepszą w dziedzinie, która nas pasjonuje. TALENT, CIERPLIWOŚĆ, WYTRWAŁOŚĆ, CIĘŻKA, SYSTEMATYCZNA PRACA to tylko nieliczne cechy wymienione przez publiczność.
Przepis na sukces, według pana Szymona, to DECYZJA-POSTAWA-DZIAŁANIE! Trzeba wiedzieć, co się lubi robić. Wierzyć w to, że uda się osiągnąć sukces i podjąć trud, aby rozwijać się w dziedzinie, która sprawia nam radość i działać. Jak powiedział pan Szymon – NIE KRĘPUJ SIĘ!

Po prelekcji nadszedł czas na zadawanie pytań. Był to czas, w którym nasz gość podzielił się z nami historiami z życia prywatnego oraz tymi związanymi z wyścigami. Jakimi samochodami jeździ pan Szymon Ładniak? Jakie parametry ma jego nowy samochód wyścigowy? Jaka jest jego ulubiona marka samochodu? To nieliczne kwestie, które interesowały naszych uczniów. Jednak każdy sukces wiąże się z pracą, więc dzieci pytały o wady jego zawodu, o wypadki, obrażenia, ale i o to w jaki sposób kierowca rajdowy przygotowuje się do swoich wyścigów.

Panu Szymonowi w wystąpieniu asystował młodszy brat – Jaś, który jest uczniem naszej szkoły, klasy sportowej - 4e. On jak i inni uczniowie mogą brać przykład z takich ludzi jak nasz gość i w przyszłości osiągać podobne sukcesy.
Po wystąpieniu pana Szymona panie wicedyrektor Marta Martyniuk oraz Iwona Wąsik podziękowały gościowi i wręczyły drobny upominek przypominający o naszej szkole.
Na koniec przyszedł czas na autografy i zdjęcia! Te zobaczycie w naszej galerii! Zapraszamy!

Zapraszamy również na stronę internetową naszego gościa: https://www.szymonladniak.com/.

M. Szopa
M. Minczenko