Dzień Kobiet

CogitoWszyscy wiemy, że Dzień Kobiet to wyjątkowy czas - nie tylko dla dziewczyn. Z tej właśnie okazji Klub Młodych „Cogito” oraz Samorząd Uczniowski naszej szkoły połączyli siły i zorganizowali coś specjalnego dla naszych szkolnych Kobiet i Kobietek.
Obchody Dnia Kobiet trwały aż dwa dni!
Przygotowania zaczęły się dużo wcześniej, ponieważ wiedzieliśmy, że to, co zaplanowaliśmy będzie bardzo czasochłonne- każda Dziewczyna i Kobieta dostanie tulipana, ale nie takiego zwykłego, lecz tulipana origami. Wszyscy zawzięcie składaliśmy kwiatki. Jednym szło lepiej, innym gorzej. Święto zbliżało się wielkimi krokami, więc wszyscy jeszcze bardziej się zdeterminowali, żeby skończyć na czas. Łącznie zrobiliśmy około 500 kwiatków i dla wszystkich wystarczyło.

7 marca (czwartek) z samego rana wszystkie Dziewczyny i Panie zostały obdarowane własnoręcznie robionymi prezencikami. Jednak to nie był koniec niespodzianek tego dnia. Na dwóch długich przerwach był zorganizowany pokaz mody. Każda dziewczyna w tym dniu wyglądała na swój sposób wyjątkowo. To wydarzenie było szansą do zaprezentowania się jak najlepiej. Ale pojawiło się małe utrudnienie - każda uczestniczka miała na głowie książkę, a nie lada wyzwaniem było przejść z nią tak, aby nie spadła. Finalistki musiały również przejść jak modelki z gracją i pięknem. Zostały wyłonione zwyciężczynie i każda dostała coś słodkiego.
Drugi dzień świętowania minął nam pod znakiem wyzwań umysłowych. „Kto został mistrzem świata w piłce nożnej?”, „Jakie paliwo należy zatankować do samochodu napędzanego silnikiem wysokoprężnym?”, „Jak się nazywa aktor, który grał głównego bohatera - boksera w filmach "Rocky"?. Z takimi pytaniami (raczej z męskich kręgów zainteresowań) musiały się zmierzyć dziewczyny podczas quizu zorganizowanego 8 marca w naszej szkole. Zabawy było co niemiara, a nagrodą - cukierek.
A by podkreślić to wyjątkowe święto na tablicy przy salach 18 - 19 pojawia się gazetka zatytułowana "Znani o kobietach". Wśród wielu cytatów znalazł się i limeryk Jana Sztaudyngera:

"Chłop potęgą jest i basta!
Ale mniejszą niż niewiasta".

Mamy nadzieję, że Dziewczynom i Kobietom podobał się ich dzień. A wszystkim osobom, które doceniły nasz trud i wzięły udział w wydarzeniu - dziękujemy. I jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

Klub Młodych „Cogito”
z opiekunami