Spotkaj się z niemieckim w Lublinie

DEUTSCH PLUSNa przebój wydarzenia zapowiada się kiosk żywcem przywieziony z Niemiec, gdzie będzie można zaopatrzyć się w lubiane i znane artykuły produkowane w Niemczech np.: misie Haribo. W rolę sprzedawcy wcielą się niemieckojęzyczni pracownicy Instytutu.

"Dla uczniów to niepowtarzalna okazja, by sprawdzić swoje umiejętności językowe a walutą będzie tym razem nie euro lub złoty, ale punkty za poprawnie rozwiązane zadania oczywiście związane z niemieckim. Na pewno nie będzie to szkolny test. Na imprezie Spotkaj się z językiem niemieckim liczy się przede wszystkim dobra zabawa ". - wyjaśnia Karin Ende , dyrektorka działu językowego Goethe Institut w Warszawie.

Pokaz magii, muzyka na żywo i co jeszcze?

Nie zabraknie też znanych i lubianych postaci ze świata kultury, które podzielą się swoimi doświadczeniami z nauką języka niemieckiego. W programie przewidziany jest występ popularnego magika Piotra Szumnego, którego początki kariery zawodowej są związane właśnie z Niemcami.

"Moja przygoda z niemieckim rozpoczęła się, gdy od znajomego odkupiłem niemieckojęzyczną książkę o iluzji znając tylko trzy słowa JA, DANKE, BITTE, a miałem wówczas 18 lat. Tak bardzo pragnąłem poznać jej treść, że sam słówko po słówku przy pomocy słownika zacząłem ją mozolnie tłumaczyć. W pewnym momencie zauważyłem, że nauka języka niemieckiego stała się moją pasją i trwa do dzisiaj. Ta fascynacja nie tylko przynosi mi wiele radości i satysfakcji, ale przydaje mi się w życiu prywatnym i zawodowym, a to że będę mógł o niej powiedzieć na imprezach "Spotkaj się z niemieckim" jest dla mnie ukoronowaniem tej niekończącej się przygody z językiem niemieckim"
- mówi Piotr Szumny.

Swoją obecność potwierdzili także przedstawiciele niemieckiej ambasady, konsulatów. Na scenie pojawią się również przedstawiciele szkół współpracujących z Instytutem.

Te i inne doświadczenia mają zachęcić uczniów do rozpoczęcia lub dalszej nauki niemieckiego w przyszłości. - "W programie jest kilka mocnych punktów. By je poznać trzeba się pofatygować na miejsce " - dodaje Karin Ende.

Źródło: materiały prasowe Goethe Institut