Spektakl "Przyjaciele z Bullerbyn".

Klasy 1-3W czwartek, 19 grudnia, nasi najmłodsi uczniowie pierwszych klas wzięli udział w spektaklu "Przyjaciele z Bullerbyn" na podstawie powieści Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Wesołe dialogi oraz humorystyczne podejście do życia małych bohaterów: Anny, Lisy, Lassego, Bossego i Ollego sprawiły wiele radości pierwszoklasistom.
Dziękujemy wychowawczyniom, opiekunom oraz kierowcy za zapewnienie opieki podczas spektaklu i podróży do Centrum Kongresowego UP.

Zwyczaje bożonarodzeniowe w Niemczech

DEUTSCH PLUSW Niemczech w Boże Narodzenie obejmuje trzy dni: 24 grudnia Wigilia, pierwszy dzień Świat Bożego Narodzenia i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. W Wigilię w chrześcijańskich rodzinach przed lub po uczestnictwie w Mszy Świętej zapala się świece na choince i rozpoczyna uroczystą kolację. W kraju tym nie ma zwyczaju dzielenia się opłatkiem, a świąteczne prezenty Niemcy układają na stole. W pierwszym i drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia wielu ludzi udaje się do Kościoła na świąteczne msze oraz je uroczyste obiady.
GAZETKA ŚWIĄTECZNA W SALI 22 A
Jakie inne inne zwyczaje bożonarodzeniowe praktykowane są w Niemczech?

Wyniki etapu II Konkursu Języka Niemieckiego KO

DEUTSCH PLUSZ wielką satysfakcją informujemy, że dwoje uczniów z klas ósmych Artur M. i Paulina T. zakwalifikowało się do III etapu Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego organizowanego pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Ostatni - III etap konkursu odbędzie się 6 lutego 2020 roku.

Gratulujemy serdecznie i trzymamy za Was kciuki w III etapie!

MISJA KENIA!

Samorząd UczniowskiZbiórka na rzecz dzieci w Afryce dobiegła końca! Jak zwykle jesteśmy pod wrażeniem ofiarności uczniów naszej szkoły i ich rodziców. W wyniku zbiórki udało się zebrać następujące dary:

92 szczoteczki
70 tub pasty
82 pary skarpet
74 szt. majtek
30 par rajstop
ok. 150 mini tubek pasty

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom!

Samorząd Uczniowski - op. Magdalena Migdał-Jarosz, Katarzyna Michalczuk
Ognisko Misyjne - op. Anna Trzos-Mularczyk
Klub Młodych Cogito - op. Anna Trzos-Mularczyk, Ewa Ryba

Ogólnopolska Akcja Charytatywna "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" - zakończenie akcji!

Samorząd UczniowskiOgólnopolska Akcja Charytatywna "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" została zakończona! W wyniku przeprowadzonej zbiórki zebrano następujące dary: 89 kg odzieży, 35 kg zabawek, 10 kg książek, 1,5 kg środków czystości, 22 kg żywności długoterminowej oraz fotelik dziecięcy. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz pani Katarzynie Michalczuk i panu Rafałowi Jakubowskiemu za transport darów do Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.

Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną - wyniki!

Samorząd UczniowskiKonkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną rozstrzygnięty! Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, gdyż w tym roku otrzymaliśmy aż 90 przepięknych kartek świątecznych! W ramach akcji Samorządu Uczniowskiego "Podaruj świąteczny uśmiech" wszystkie kartki zostały przekazane podczas spotkań świątecznych podopiecznym Domu Pomocy Społecznej "Betania".

Akcje charytatywne Samorządu Uczniowskiego

Samorząd UczniowskiW ostatnim tygodniu listopada uczniowie klas 4 - 8 bawili się podczas dyskotek andrzejkowych. W ramach Dnia Życzliwości i Pozdrowień Samorząd Uczniowski postanowił włączyć się po raz kolejny już w tym roku w akcję charytatywną na rzecz dzieci wychowujących się w lubelskich domach dziecka. W ramach tej akcji uczniowie naszej szkoły mogli przyjść na dyskotekę ze słodyczami lub środkami czystości. Odzew był niesamowity!

Przedmiotowy Konkurs z Języka Angielskiego

English ZoneW tym roku szkolnym aż czworo uczniów klas ósmych zakwalifikowało się do III etapu Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego, który odbędzie się 29 stycznia 2020 roku.
Są to Róża T., Aleksandra R., Jakub G. oraz Jakub B.

Gratulujemy serdecznie i trzymamy za Was kciuki w III etapie!

Informacje dotyczące konkursu (wyniki II etapu, zakres wiadomości oraz harmonogram konkursów) na stronie: Link

Tryumf dobra

Klasy 1-3Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie kl. 3a wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe pt.: Tryumf dobra na świątecznym froncie.
W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej Szopkę w Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili historię, która przydarzyła się pewnej rodzinie w czasie Świąt Bożego Narodzenia...

Wigilia kl. 1 A

Klasy 1-319 grudnia uczniowie klasy I A przygotowali świąteczny występ dla swoich Rodziców, Dziadków i Rodzeństwa. Mali artyści przypomnieli, że są prawdy uniwersalne i zawsze aktualne. Życzyli swoim bliskim: miłości, zgody, przebaczenia i opieki Bożej Dzieciny. Przy rozświetlonej choince, pięknymi słowami przypomnieli Świętą Rodzinę i noc betlejemską. Nie zabrakło też kolęd i pastorałek oraz pysznego poczęstunku.
Gorąco dziękujemy za pomoc Rodzicom w przygotowaniu tego świątecznego przedsięwzięcia.
Niech magia Bożego Narodzenia otworzy nam serca na innych!

Liliana Żołyniak - Maińska

Konkurs: Najpiękniejsza szopka

Klasy 1-3Piękne szopki: małe, duże, podświetlane, pachnące piernikiem, że chce się je schrupać i delikatne, aż rozczulają i łza kręci się w oku... Można by rozwodzić się nad nimi przez długi, długi czas, bo na taki właśnie zatrzymujemy się przy wystawie na głównym holu szkoły, która cieszy oko i serce od tygodnia:)
Rozstrzygnięcie konkursu niebawem.
Tymczasem informujemy: szopki można jutro: 20 grudnia, w okolicach godziny 15 zabierać do domu. Niech umilą Wam świętowanie, jak nam ten przedświąteczny czas.
Pięknego, rodzinnego Bożego Narodzenia i błogosławieństwa w nadchodzącym Nowym Roku.

Organizatorzy konkursu