PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Kornel Makuszyński - pisarz serca i uśmiechu

Biblioteka
Z okazji 140. rocznicy urodzin jednego z najpopularniejszych autorów książek dla dzieci i młodzieży – Kornela Makuszyńskiego biblioteka Szkoły Podstawowej przygotowała na korytarzu wystawę pt. „Kornel Makuszyński – pisarz serca i uśmiechu”, gazetkę w bibliotece I-III pt. „Zabawne dzieła Pana Kornela” oraz wystawki książek pisarza w obu wypożyczalniach. Chcąc uczcić pamięć twórcy kultowej postaci Koziołka Matołka, nasza bibliotekarka pani Justyna przeprowadziła zajęcia czytelnicze pt. „Słoneczny Pan Kornel Makuszyński”, z których skorzystały wszystkie klasy III oraz IV. Podczas lekcji multimedialnej uczniowie mieli okazję zapoznać się z twórczością Kornela Makuszyńskiego oraz wybranymi ciekawostkami dotyczącymi jego życia. Chętni uczniowie wzięli udział w quizie na temat życia i twórczości autora „Koziołka Matołka”. Spośród 45 uczestników, nagrodzonych pochwałą wpisaną do dziennika, wyłoniono 5 laureatów, którzy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Zwycięzcy
Anna Szukała, kl. III b – 24/25 p.
Olga Hasiec, kl. III c – 24/25 p.

Wyróżnieni
Szymon Gąsik, kl. III b – 23/25 p.
Zuzanna Wrona, kl. IV d – 23/25 p.
Alexandra Ptasińska, kl. IV d – 23/25 p.

GRATULUJEMY!

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu odbędzie się w piątek 17 maja 2024 r. o godzinie 11.50 w bibliotece szkolnej.

Nauczyciele bibliotekarze SP 50

Twarożek po raz pierwszy!

Klasy 1-3Twarożek po raz pierwszy! Po raz drugi! Po raz trzeci! Brawo:) Wylicytowane: zakładamy klasową hodowlę.
Biały ser, jogurt, szczypta soli, szczypior klasowej hodowli - to jest super przepis na twaróg niezapomniany, bo po raz pierwszy spróbowany!
Po raz pierwszy? Nie do wiary?!
A jednak. Byli wśród nas tacy, którzy próbowali twarożku po raz pierwszy. Jedni niepewnie, inni bardzo chętnie. Najważniejsze, że wszystkim niebywale smakowało!
I o to chodzi!
Mamy nowy, zdrowy nawyk żywieniowy:)
Polecamy - na zdrowie, 3a.

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Edukacja na międzyszkolnym podium

Klasy 1-3Wiosna - pięknie kwitnące drzewa, poranny świergot ptaków, ciepłe promienie słońca - to niesamowity temat, bardzo barwny dla poetów, ale także artystów plastyków. Cóż lepiej zobrazować pędzlem, kredką czy mazakiem, niż oznaki rodzącej się do życia po zimie przyrody? Korzystając z uroków tej najbardziej barwnej pory roku, chętni uczniowie edukacji wzięli udział w międzyszkolnej rywalizacji plastycznej. Mowa o konkursie: Wiosna w poezji zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie. Wybrane uczennice edukacji stanęły na podium. II miejsce zdobyła Aniela Turska z klasy Ic, wyróżnienia z kolei trafiły do Wiktorii Milewskiej z klasy IIIa i Mai Kuźmy z Ic. Laureatkom serdecznie gratulujemy, życzymy lekkości pędzla i dalszych sukcesów nie tylko w plastycznej rywalizacji.
Do dzieła dziewczyny!

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Pisanka Wielkanocna

Klasy 1-3
Możemy z dumą ogłosić, że uczniowie klasy 2a stanęli na podium Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Technicznego „Pisanka wielkanocna” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 21 w Lublin. I miejsce zajęła Inga Wójtowicz, Zuzanna Kobielarz, II miejsce Oliwia Szymanek oraz mamy dwa wyróżnienia dla Natalii Beda i Witolda Maj.
Serdeczne gratulacje!

Galeria foto


Agnieszka Kanar

Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek

Biblioteka
Kwiecień i maj to już tradycyjnie miesiące poświęcone książce i czytelnictwu.
8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, zainicjowany w 1985 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Dziś rozpoczyna się także XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym roku towarzyszy nam hasło „Biblioteka – miejsce na czasie”.

Drodzy Czytelnicy, serdecznie dziękujemy Wam za każde dobro słowo i codzienny uśmiech oraz za książki, które tak chętnie przekazujecie w ramach trwającej do 15 maja akcji „Podaruj książkę bibliotece”.

Zapraszamy do naszej szkolnej biblioteki, w której każdy znajdzie coś dla siebie!

PREZENTACJA - NASZA BIBLIOTEKA

Nauczyciele bibliotekarze SP 50

Akademia- 3 Maja

Klasy 1-3
Konstytucja 3 Maja uchwalona w 1791 r. stała się ważnym symbolem dążenia Polaków do utrzymania niepodległości Ojczyzny. Była także dowodem wielkiej mądrości naszych Przodków, którzy pragnęli uczynić Rzeczpospolitą nowoczesnym państwem światłych ludzi.
30 kwietnia w naszej szkole klasy 2e i 2f przygotowały uroczystą akademię upamiętniającą to wspaniałe wydarzenie. Podczas przedstawienia uczniowie recytowali wiersze, wykonali wzniosłe pieśni i piosenki, a także zatańczyli wyjątkowy taniec, po którym zebrali gromkie brawa.
Występ uczniów uświetniła piękna dekoracja przygotowana przez Panie ze świetlicy: p. A. Szajdę, p. A. Boguszewskę i p. A. Laskowską.
Zapraszamy poniżej do galerii zdjęć.

GALERIA


Akademia: Witaj Majowa Jutrzenko na filmie


Taniec z biało-czerwonymi barwami


Magdalena Kasperek
Magdalena Stacharska-Malec

Pierwszoklasistka wyróżniona

Klasy 1-3Wyobraźnia, precyzja, oryginalny pomysł, perfekcyjne wykonanie - to wszystko w swojej pracy zawarła Marcelinka Kawęcka z klasy 1c.
Pracą tą zaś był wielkanocny koszyczek, jaki przygotowała w okresie przedświątecznym na plastyczny konkurs międzyszkolny. Rywalizacja została zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie. Komisja Konkursowa po wnikliwej analizie prac, wybrała laureatów. Nasza Marcelinka zdobyła wyróżnienie. Wielkie gratulacje i życzenia dalszych sukcesów edukacyjnych. Działaj i leć po więcej!

Agnieszka Bonecka

Polskie ptaki

Klasy 1-3Dnia 16 kwietnia 2024r. uczniowie klasy 1c odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną przy ul. Judyma, aby uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych „Polskie ptaki”. Podczas tych zajęć dzieci mogły się przekonać jak niezwykłe i fascynujące jest życie ptaków. Poznały wiele ciekawostek dotyczących ich wyglądu, pożywienia, zwyczajów oraz przystosowania do życia w różnych środowiskach.
Dzieci z dużym zaangażowaniem rozwiązywały zagadki słowne oraz muzyczne, w czasie których słuchały nagrań śpiewu znanych ptaków. Na zakończenie warsztatów uczniowie chętnie uczestniczyli w ciekawych zajęciach plastycznych.
Teraz już wiemy czym zajmuje się ornitolog. Okazuje się jednak, że obserwowanie życia ptaków może stać się także naszą prawdziwą pasją.

Galeria foto


Agnieszka Bonecka

Wiosenne kanapki

Klasy 1-3W tym miesiącu uczniowie klasy 1c przygotowywali w klasie wiosenne kanapki w myśl zasady, że pamiętamy o walorach zdrowotnych płynących ze spożywania warzyw. Na stołach pojawiły się kolorowe kanapki oraz twarożek z rzodkiewką i wyhodowanym w klasie szczypiorkiem.
Podczas zajęć dzieci chętnie opowiadały o tym w jaki sposób pomagają rodzicom w tworzeniu zdrowych, domowych posiłków.
Były to już kolejne zajęcia zorganizowane w tym roku szkolnym. Wszyscy bowiem wiemy, że kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych jest bardzo ważne od najmłodszych lat.

Galeria foto


Agnieszka Bonecka

W poszukiwaniu przyjaciela

Klasy 1-326 kwietnia uczniowie klasy 2 c i 3 a uczestniczyli w projekcji filmu Szkoła magicznych zwierząt w DDK Węglin. Główna bohaterka Ida zmienia miejsce zamieszkania, szkołę i towarzystwo. W nowym środowisku jest bardzo samotna i zagubiona. Gdy wchodzi do klasy nie ma dla niej miejsca. Siada w ostatniej ławce z chłopcem, na którego nikt nie zwraca uwagi. Do szkoły zostaje zatrudniona nietypowa i oryginalna nauczycielka. Pewnego dnia zaprasza na lekcję swojego brata, który jest właścicielem zwierzaków, które potrafią rozmawiać i rozwiązywać problemy dzieciaków. Widzą je tylko ci, którzy składają magiczną przysięgę. Uczniowie szukają złodzieja, który ukradł zegar z dziedzińca i podkrada słodycze z automatu. Uczestniczą też w projektach edukacyjnych, poznają pasje i zainteresowania kolegów, o których by ich nie podejrzewali. Ostatecznie odkrywają, jak cenna i ważna jest przyjaźń. Doświadczają radości z przebywania w swoim gronie, a także stają w obronie kolegów. Każdy z nas potrzebuje bratniej duszy, przyjaźni, wsparcia, bezpieczeństwa i miłości. Pomagajmy sobie nawzajem, a nasze życie będzie piękniejsze. Gdy widzisz, że ktoś jest smutny - pociesz, samotny - zaproś do wspólnej zabawy, wyśmiewany - stań w jego obronie. Nie bądź obojętny, reaguj!
Po ekranizacji filmu i omówieniu jego treści, uczniowie pod kierunkiem p. Magdy spędzili świetnie czas na boisku. Energetyczna, strategiczna gra w małpi gaj, przypadła dzieciakom do gustu. To była niesamowita frajda. Tak potrafią się bawić tylko prawdziwi przyjaciele!

Galeria foto


Liliana Żołyniak-Maińska
Elżbieta Korzeniowska

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Klasy 1-325 kwietnia gościem klasy 2a był Ratownik Medyczny pracujący w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Celem naszego spotkania było przygotowanie uczniów do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się podczas wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Pan Adrian wyjaśnił na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób zgłaszać wypadek, jakie informacje podać dyspozytorowi. Uświadomiły sobie jak istotna jest znajomość swojego adresu zamieszkania. Uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i poznały podstawowe zabiegi resuscytacyjne. Serdecznie dziękujemy Panu Adrianowi za to bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie.

Galeria foto

Agnieszka Kanar
Wygenerowano w sekund: 0.02
12,780,587 unikalne wizyty