PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

W bibliotece o Patronie

Biblioteka
Z okazji obchodów Dnia Patrona nasza szkolna biblioteka przygotowała dwie gazetki pt. „Alfabet myśli Prymasa Tysiąclecia” oraz „Stefan, który chciał zostać księdzem”, a także wystawki książek o Stefanie Kardynale Wyszyńskim.

Serdecznie zapraszamy do oglądania i wypożyczania!

PREZENTACJA

Nauczyciele bibliotekarze SP 50

Wieczór gier planszowych

Samorząd Uczniowski
Wieczór gier planszowych

W czwartek po lekcjach Samorząd Uczniowski i Klub Młodych „Cogito” zrealizował cenną inicjatywę. A w zasadzie dwie: Popołudnie Gier i Wieczór Filmowy.

Zaczęło się o godz. 17.00 od gier – karcianych, planszowych, zręcznościowych. I tych, gdzie liczyło się tylko szczęście, i tych, gdzie trzeba było pomyśleć, żeby wygrać. Były obowiązkowo szachy, w których nauczyciele pozwolili pokonać się uczniom. O godz. 19.00 zaczął się wieczór filmowy. Salę muzyczną przerobiono na salę kinową. Ławki i krzesełka usunięto a z sali gimnastycznej przyniesiono materaca. Wszystko „za plecami” pani od muzyki i nauczycieli wychowania fizycznego (chyba do tej pory się nie zorientowali). Popcornu nie było, ale pizza tak. Zakończyliśmy imprezę o godz. 21:00, posprzątali salę i poszli do domu spać, żeby rano wstać na lekcje.

Galeria foto


Bartosz Dutkowski

W Domu Koziołka

Klasy 1-3O tym, że nasza mała ojczyzna - Lublin urzeka urokiem, nikogo nie trzeba przekonywać. Warto jednak zachęcać do zgłębiania regionalnej wiedzy. Klasa 3a, 23 maja poznała kolejne świetne służące temu miejsce! Jest nim Dom Koziołka na ul. Świętoduskiej. Punktualnie o 12.00 w drzwiach przywitała nas przemiła i przeurocza Kozica, która zaprosiła nas na przezabawne warsztaty regionalne. Lepiliśmy z gliny naszą pieczęć miejską (każdy zabrał swoje dzieło na pamiątkę), poznaliśmy przepis na przepyszne lubelskie cebularze (w załączeniu w galerii), odczarowaliśmy kamień nieszczęść, teraz może nieść tylko samo dobro (każdy jego fragment zabrał ze sobą). Zdobyliśmy też nową umiejętność, niecodzienną, ale bardzo praktyczną! Dzięki ukończeniu Kursu dojenia kozy na czas (na dowód otrzymaliśmy certyfikat), jesteśmy mistrzami w tym rzemiośle. Poza powyższymi przypomnieliśmy sobie wiele lubelskich legend, w tym tą o Czarciej łapie. Mało tego! Mieliśmy nawet okazję przymierzyć nasze dłonie do wypalonej łapy czarta Mietka, który często odwiedza w Domu Koziołka Kozicę, która była naszym przewodnikiem.
Na koniec spróbowaliśmy regionalnego przysmaku, jakim jest szczypka lubelska. Dom Koziołka to miejsce oryginalne, mające niebywały klimat i uświadamiające, że dom jest tam, gdzie zaczyna się nasza historia! Jeśli nie macie pomysłu na wspólne wyjście, jednogłośnie polecamy właśnie to centrum regionalistyki.

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Rośliny egzotyczne i nie tylko

Klasy 1-321 maja uczniowie klasy 2 c maszerowali ścieżkami Ogrodu Botanicznego i zachwycali się pięknem świata przyrody. Zaobserwowaliśmy rośliny inwazyjne takie jak: barszcz sosnowskiego, nawłoć i rdest. Barwne i pachnące piwonie i bratki. W szklarni poznaliśmy florę pustynną lasów deszczowych i dżungli. Dowiedzieliśmy się, że profesor Pieniążek był prekursorem w hodowli cytryny skierniewickiej, którą przy odrobinie szczęścia możemy mieć na domowym parapecie. Zobaczyliśmy palmę daktylową, bananowca, trzcinę cukrową, bambus, ogromną szyszkę sagowca, niezwykłe kaktusy, drzewo figowe i mandarynkowe. Już wiemy, że pnącze kokornaku smrodkiem wabi muchy i ma kwiaty pułapkowe. Odwiedziliśmy też Dworek Tadeusza Kościuszki i wysłuchaliśmy ciekawej lekcji historii o bohaterze dwóch narodów Stanów Zjednoczonych i Polski. Pani przewodnik pozwoliła przymierzyć stroje z XIX wieku. Aleksander wyrecytował fragment utworu Adama Mickiewicza "Reduta Ordona", za co otrzymał brawa i nagrodę. Natomiast Wiktor przyniósł ziarno dla kaczek i je nakarmił. Na koniec wszyscy zakupiliśmy pyszne lody i autobusem wróciliśmy do szkoły na obiad. Dziękujemy za organizację wycieczki Pani Annie Domaradzkiej, a także za opiekę Pani Ani Iwaniak i naszej wychowawczyni. Zachęcamy wszystkich do obserwacji przyrody. Otwierajcie oczy, uszy i serca.

Galeria foto


Liliana Żołyniak-Maińska

Logopedyczne karty autorskie

LogopedaLogopedyczny „Piotruś” i logopedyczne „Memory” to ulubione formy ćwiczenia poprawnej wymowy na naszych zajęciach logopedycznych. Najpierw ustalamy wspólnie, które słowa zostaną utrwalone na kartach, potem uczniowie rysują po dwie identyczne karty. Jeszcze tylko „szybka obróbka” kart (wycinanie, naklejanie na papier ozdobny, ponowne wycinanie, foliowanie, wycinanie) i można skomponować najlepszą talię kart do wspólnej nauki i zabawy. Taka grupowa aktywność to także świetna okazja do ćwiczenia interakcji społecznych, ustalania nowych zasad gry oraz nauka ich przestrzegania. Nie zawsze uda się wygrać, czasem trzeba przegrać i takie oswajanie się z przegraną to też świetna okazja do nauki dla wszystkich uczniów uczestniczących w grze. Niezależnie od wyników gry, i tak wszyscy w niej wygrywają, bo doskonalą wymowę, ćwiczą koncentrację uwagi, poszerzają słownictwo, zdobywają wiedzę o różnych, czasem trudnych, emocjach i radzeniu sobie z nimi.

Galeria foto


Małgorzata Piotrowska
logopeda, terapeuta pedagogiczny

Nasza Mistrzyni Dziecięcej Ligi

Klasy 1-3
19 maja na Stadionie Lekkoatletycznym aż wrzało od sportowej rywalizacji. Wystartowała tam bowiem kolejna edycja Dziecięcej Ligi #biegnijlublin. Aż 300 młodych zawodników próbowało swych sił na bieżni. Dzieciaki zmierzyły się na dystansach od 60 do 400 m.
Projekt ma na celu zainteresowanie młodych sportem, uświadomienie im, że aktywność ruchowa jest niezbędna do prawidłowego rozwoju.
Nasza uczennica Tola Pikula-Olech z klasy 3c zajęła I miejsce. Wielkie gratulacje i życzenia dalszych sukcesów. Sport to zdrowie! Tolu - biegnij daleko!

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Najmłodsi mistrzowie ortografii

Klasy 1-3Ortografia czyni nasz język jednym z najtrudniejszych na świecie. Nie stanowi to jednak problemu dla naszych śmiałków, którzy co roku chętnie stają przed niełatwym tekstem przygotowanym przez organizatorów Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Choć wszyscy uczestnicy otrzymali odpowiednio wcześniej ortogramy, czyli słowa które należy znać do dyktanda, to jednak jego poprawne napisanie wcale nie było takie proste.
Tym bardziej laureatom należą się wielkie gratulacje. Organizatorzy dziękują wszystkim chętnym, którzy stanęli do ortograficznej rywalizacji. Ćwiczenia w zakresie poprawnego pisania przydadzą się z pewnością, nawet jeśli w konkursie nie zdobyło się laurów. Dlatego warto ćwiczyć nadal, na bieżąco.
W konkursie udział wzięło 20 uczniów z klas drugich i 15 z klas trzecich. Konkurs odbył się 22 kwietnia.
Wyniki szkolnej rywalizacji ortograficznej znajdziecie w rozwinięciu.

Galeria foto


Organizatorzy:
Agnieszka Bonecka
Beata Ferdynus
Maria Lipa
Izabela Kiryluk

Nasz Patron plastycznie

Klasy 1-313 maja, 49 uczniów z klas 1-3 stanęło do szkolnej, plastycznej rywalizacji. Jej przedmiotem było zilustrowanie postaci Patrona naszej szkoły. Konkurs: Nasz Patron, bo oczywiście o nim mowa, to tradycja szkolna związana z szeroko zakrojonymi obchodami zbliżającego się Dnia Patrona: Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia. Nasi mali - wielcy plastycy mogli mieć ze sobą fotografię Patrona, na której się wzorowali. Na kartkach A4 używając pasteli wykonali przepiękne portrety. Komisja Konkursowa w składzie: Pani Magdalena Jaworska, Pani Agnieszka Boguszewska i Pani Anna Kowalik, miała nie lada wyzwanie, by wyłonić laureatów. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom gratulując jednocześnie podjęcia wyzwania i doskonalenia posiadanych umiejętności i talentów. Słowa podziękowani kierują też w stronę Komisji Konkursowej, której werdykt poznacie w rozwinięciu tekstu.
Gratulacje dla nagrodzonych i wyróżnionych. Jesteśmy z Was dumne, wy też bądźcie dumni ze swoich dzieł.

Nagrodzone i wyróżnione portrety Patrona naszej szkoły możecie oglądać na pokonkursowej wystawie na korytarzu klas młodszych.

Galeria foto


Organizatorzy:
Agnieszka Bonecka
Anna Kowalik
Izabela Kiryluk
Maria Lipa
Liliana Żołyniak – Maińska

Podziękowanie za udział w akcji „Podaruj książkę bibliotece”

Biblioteka
Kochani Uczniowie,
serdecznie dziękujemy za liczne włączenie się do akcji „Podaruj książkę bibliotece”
zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Tygodnia Bibliotek.
Dzięki Wam nasz szkolny księgozbiór wzbogacił się o ponad 500 wartościowych pozycji. W akcji wzięło udział 97 Darczyńców.
Przekazane książki na pewno sprawią radość kolejnym czytelnikom.

Dziękujemy!

Nauczyciele bibliotekarze SP 50

Wieczór gier planszowych

Samorząd UczniowskiSamorząd Uczniowski i Klub Młodych Cogito zapraszają w czwartek (23 maja) uczniów klas siódmych i ósmych do szkoły na Popołudnie Gier i Wieczór Filmowy. Impreza potrwa od godz. 17.00 do 21.00. Godziny 17.00 – 19.00 to czas przeznaczony na gry (planszowe i karciane; odbędzie się też turniej szachowy), a godz. 19.00 – 21.00 – na filmy. Działacze SU poinformują dzisiaj uczniów, jakie filmy zostały wybrane.

Liczymy na Wasz udział. Zapraszamy także nauczycieli. Można ze sobą przynieść słodkie i słone przekąski. Chętni będą mogli zamówić pizze.

Udział w imprezie możliwy jest za zgodą rodziców. Wzór zgody znajduje się w regulaminie, zamieszczonym pod tym LINKIEM.

Majowa flora i fauna

Klasy 1-317 maja uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w warsztatach pod hasłem "Wiosna w przyrodzie". Spotkanie prowadził Pan Krzysztof Wojciechowski strażnik Lubelskich Parków Krajobrazowych. Prelegent bardzo ciekawie i humorystycznie przybliżał uczestnikom warsztatów tajemniczy i niezwykły świat roślin i zwierząt. Dzieciaki zobaczyły barwną żołnę, bojowo nastawionego głuszca, sikorki w budce lęgowej, polującego na pisklęta dzięcioła. Uczniowie mogli zaobserwować agregat gniazdowy pszczół samotnic, eksponat biegacza skórzastego, olejnicę, pana jelonka rogacza i panią jelonkową. Ponadto dzieciaki usłyszały murmurando żabie, zaobserwowały zaskrońca, sarnę, jelenia i łosia oraz ich poroże. Wiemy, że niezwykle pracowita pszczółka żyje około pięciu dni, a powolny, nigdzie się niespieszący żółw błotny nawet 120 lat. Spotkanie uświadomiło widzom i słuchaczom, że otaczający nas świat jest pełen kolorów, dźwięków i życia, które zasługuje na szacunek i ochronę. Dbajmy o naszą niezwykłą planetę Ziemię!

Galeria foto


Liliana Żołyniak-Maińska
Wygenerowano w sekund: 0.02
14,695,205 unikalne wizyty