PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Polskie ptaki

Klasy 1-3Dnia 16 kwietnia 2024r. uczniowie klasy 1c odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną przy ul. Judyma, aby uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych „Polskie ptaki”. Podczas tych zajęć dzieci mogły się przekonać jak niezwykłe i fascynujące jest życie ptaków. Poznały wiele ciekawostek dotyczących ich wyglądu, pożywienia, zwyczajów oraz przystosowania do życia w różnych środowiskach.
Dzieci z dużym zaangażowaniem rozwiązywały zagadki słowne oraz muzyczne, w czasie których słuchały nagrań śpiewu znanych ptaków. Na zakończenie warsztatów uczniowie chętnie uczestniczyli w ciekawych zajęciach plastycznych.
Teraz już wiemy czym zajmuje się ornitolog. Okazuje się jednak, że obserwowanie życia ptaków może stać się także naszą prawdziwą pasją.

Galeria foto


Agnieszka Bonecka

Wiosenne kanapki

Klasy 1-3W tym miesiącu uczniowie klasy 1c przygotowywali w klasie wiosenne kanapki w myśl zasady, że pamiętamy o walorach zdrowotnych płynących ze spożywania warzyw. Na stołach pojawiły się kolorowe kanapki oraz twarożek z rzodkiewką i wyhodowanym w klasie szczypiorkiem.
Podczas zajęć dzieci chętnie opowiadały o tym w jaki sposób pomagają rodzicom w tworzeniu zdrowych, domowych posiłków.
Były to już kolejne zajęcia zorganizowane w tym roku szkolnym. Wszyscy bowiem wiemy, że kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych jest bardzo ważne od najmłodszych lat.

Galeria foto


Agnieszka Bonecka

W poszukiwaniu przyjaciela

Klasy 1-326 kwietnia uczniowie klasy 2 c i 3 a uczestniczyli w projekcji filmu Szkoła magicznych zwierząt w DDK Węglin. Główna bohaterka Ida zmienia miejsce zamieszkania, szkołę i towarzystwo. W nowym środowisku jest bardzo samotna i zagubiona. Gdy wchodzi do klasy nie ma dla niej miejsca. Siada w ostatniej ławce z chłopcem, na którego nikt nie zwraca uwagi. Do szkoły zostaje zatrudniona nietypowa i oryginalna nauczycielka. Pewnego dnia zaprasza na lekcję swojego brata, który jest właścicielem zwierzaków, które potrafią rozmawiać i rozwiązywać problemy dzieciaków. Widzą je tylko ci, którzy składają magiczną przysięgę. Uczniowie szukają złodzieja, który ukradł zegar z dziedzińca i podkrada słodycze z automatu. Uczestniczą też w projektach edukacyjnych, poznają pasje i zainteresowania kolegów, o których by ich nie podejrzewali. Ostatecznie odkrywają, jak cenna i ważna jest przyjaźń. Doświadczają radości z przebywania w swoim gronie, a także stają w obronie kolegów. Każdy z nas potrzebuje bratniej duszy, przyjaźni, wsparcia, bezpieczeństwa i miłości. Pomagajmy sobie nawzajem, a nasze życie będzie piękniejsze. Gdy widzisz, że ktoś jest smutny - pociesz, samotny - zaproś do wspólnej zabawy, wyśmiewany - stań w jego obronie. Nie bądź obojętny, reaguj!
Po ekranizacji filmu i omówieniu jego treści, uczniowie pod kierunkiem p. Magdy spędzili świetnie czas na boisku. Energetyczna, strategiczna gra w małpi gaj, przypadła dzieciakom do gustu. To była niesamowita frajda. Tak potrafią się bawić tylko prawdziwi przyjaciele!

Galeria foto


Liliana Żołyniak-Maińska
Elżbieta Korzeniowska

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Klasy 1-325 kwietnia gościem klasy 2a był Ratownik Medyczny pracujący w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Celem naszego spotkania było przygotowanie uczniów do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się podczas wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Pan Adrian wyjaśnił na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób zgłaszać wypadek, jakie informacje podać dyspozytorowi. Uświadomiły sobie jak istotna jest znajomość swojego adresu zamieszkania. Uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i poznały podstawowe zabiegi resuscytacyjne. Serdecznie dziękujemy Panu Adrianowi za to bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie.

Galeria foto

Agnieszka Kanar

Książki są super

Klasy 1-323 kwietnia to Światowy Dzień Książki, który często mobilizuje wiele osób do pochylenia się nad książkami. Nas, uczniów klasy 3a nie musiał szczególnie zachęcać do sięgania po literaturę. Z ochotą robimy to na co dzień. Doskonale wiemy, że czytanie pozwala żyć wielokrotnie, wzbogacać zasób słownictwa, doskonalić naszą poprawną pisownię i co bardzo przez nas lubiane: rozwijać naszą wyobraźnię i wiedzę. Właśnie dlatego tak często sięgamy po książki. Ba! Od dwóch lat piszemy nawet własną, klasową książkę:). Jedna z lektur krąży po naszych domach, a my w magicznym zeszycie piszemy o tym, jak wyglądało nasze spotkanie z nią. Do opisu dołączamy zdjęcia, ilustracje, wnioski, odczucia i wspólnie analizujemy nasze wpisy. Są też wśród nas dziewczynki, które piszą własne książki. Jedna z nich jest inspirowana codziennością w 3a. Wspólnie słuchamy kolejnych rozdziałów czytanych głośno przez autorkę. Nikt wśród nas nie ma wątpliwości, że książka, to najlepszy sposób na rozwój, relaks, nudę, niepogodę. Jeśli Ty jeszcze o tym się nie przekonałeś, to znaczy że nie trafiłeś na tą właściwą pozycję. Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki życzymy Ci więc: trafnych poszukiwań i pięknych chwil z literaturą.

Książki są super


Galeria foto



Elżbieta Korzeniowska

Palmy górą

Klasy 1-3Palmy wielkanocne zawsze przyciągały wzrok swoim urokiem, a ostatnimi laty bywają wśród nich prawdziwie mistrzowskie okazy. Jednym właśnie takim może poszczycić się nasza Pierwszoklasistka: Aleksandra Trubalska z kl. 1c. Komisja Konkursowa XIV edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego: Najpiękniejsza palma wielkanocna zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Lublinie, wśród wielu prac, dostrzegła piękny okaz wykonany przez naszą uczennicę i przyznała jej 3 miejsce w tym międzyszkolnym konkursie. Aleksandro - serdecznie Ci gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Aleksandra i jej oryginalna palma z króliczkiem


Agnieszka Bonecka

Posprzątajmy Lublin na wiosnę

NewsyZ okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, odbyła się akcja „Posprzątajmy Lublin na wiosnę”. Uczniowie lubelskich szkół i mieszkańcy miasta przez trzy dni porządkowali teren w swoich dzielnicach.
Nasza szkoła również przyłączyła się do tej cyklicznej akcji. W poniedziałek (22.04) i wtorek (23.04) chętne klasy I- VIII pod opieką nauczycieli i wychowawców wyruszyły na ulice dzielnicy Węglin Południowy, aby uporządkować okolice szkoły po miesiącach zimowych. Wszyscy wolontariusze zostali wyposażeni w rękawice i worki, które zapewnił Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Lublinie.
Mamy nadzieję, że udział w akcji zachęcił uczniów do spojrzenia na ulice naszego miasta jak na własny dom, czyli miejsce zasługujące na szacunek i troskę.

Galeria foto


Klasy młodsze w akcji:
Sprzątamy Lublin na wiosnę


Serdecznie dziękujemy p. Tatianie Kolisnyk za przygotowanie filmu obrazującego działania uczniów klas I-III w zakresie opisywanej akcji porządkowej.

Koordynatorzy akcji w SP50
Sylwia Moskal
Renata Błaszczyk

Turniej MOSiR Trójka CUP w Międzyrzecu Podlaskim

lkps
W dniu 13.04.2024r. w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Turniej MOSiR Trójka CUP, w którym startowali nasi uczniowie, jednocześnie zawodnicy klubu sportowego LKPS Lublin.

W kategorii DWÓJEK rewelacyjnie spisali się Ignacy Wankiewicz oraz Michał Tarasiuk. którzy zajęli III miejsce w turnieju. W tej kategorii grali także Stanisław Rożen z klasy 4 o profilu siatkarskim oraz chłopcy z Akademii Siatkówki LKPS.

W kategorii TRÓJEK chłopców dzielnie walczyli uczniowie klasy 5 e o profilu siatkarskim: Jakub Bogusz, Tomasz Kubiński, Szymon Kujawa, Mateusz Zadubiec, Jan Mazurek, Oskar Krzyżak, Adrian Stawecki, Jakub Koguc, Michał Waszczuk i Jakub Siwkiewicz.

Dzień później w Świdniku uczniowie klas o profilu siatkarskim zdobywali kolejne doświadczenia.
W kategorii DWÓJEK naszą szkołę oraz klub sportowy LKPS reprezentowały: Katarzyna Kuśpit, Jagoda Paulina, Gabriela Woźniak, Jagoda Wasilik, Julia Wiącek, Zuzanna Dąbek, Amelia Janicka i Natalia Drob, a w kategorii SINGLI: Hanna Kozieł i Gariela Marcińczyk.

Akcja "Podaruj książkę bibliotece"

Biblioteka
23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – doroczne święto organizowane przez UNESCO. Z tej okazji gorąco zachęcamy do udziału w akcji „Podaruj książkę bibliotece”. Jeśli w domu na półce masz atrakcyjną książkę w bardzo dobrym stanie, która nie jest Ci potrzebna, i wiesz, że mogłaby spodobać się innym, przekaż ją naszej bibliotece. Na pewno znajdą się chętni, aby ją przeczytać. W ten sposób wzbogacisz szkolny księgozbiór i pozostawisz po sobie pamiątkę. Książka otrzyma drugie życie i sprawi radość innym. Mamy nadzieję, że akcja spotka się z życzliwym przyjęciem i zainteresowaniem.
Zbiórkę książek prowadzimy do 15 maja br. Darczyńcy otrzymają pochwałę i dyplom uznania.
Za wszystkie dary już dziś serdecznie dziękujemy.

Zachęcamy Was także do obejrzenia prezentacji nt. budowy tradycyjnej książki.

PREZENTACJA

Nauczyciele bibliotekarze SP 50

Akcja "Posadź swoje drzewo"

Klasy 1-3
W dniu 11 kwietnia uczniowie klas 2e i 2f uczestniczyli w corocznej Akcji "Posadź swoje drzewo" organizwoanej przez Nadleśnictwo Lubartów. Inicjatywa odbywała się w Lasach Kozłowieckich.
Podczas czwartkowego przedpołudnia uczestnicy akcji posadzili swoją sadzonkę drzewa. Sadzenie odbywało się pod czujnym okiem pracowników nadleśnictwa, którzy chętnie służyli pomocą, udzielali fachowych porad i ciekawie opowiadali na temat swojej pracy. Po wspólnym sadzeniu dzieci zwiedziły leśną szkółkę "Stróżek". W namiocie edukacyjnym mogły posłuchać odgłosów leśnych, przetestować swoją przyrodniczą wiedzę, uzyskać dyplomy oraz sadzonki drzewek leśnych.
Na sam koniec wszyscy uczniowie biesiadowali przy ognisku spożywając ciepły posiłek.
Zapraszamy do galerii.

GALERIA

Magdalena Kasperek
Magdalena Stacharska-Malec

Eksperyment ogrodniczy na filii

Klasy 1-3Dnia 21 marca uczniowie klasy 1d założyli w klasie eksperymentalną uprawę. Dzieci zasadziły w trzech doniczkach cebule, codziennie je podlewały i prowadziły obserwacje wzrostu roślin. Po trzech tygodniach nasz ogrodniczy eksperyment dał efekty.

Z cebul wyrósł dorodny szczypior, który posłużył nam do przygotowania twarożku podczas warsztatów kulinarnych. Dnia 12 kwietnia dzieci samodzielnie przygotowały twarożek ze szczypiorkiem. Szczypior został starannie umyty, drobno posiekany i dodany do twarogu wymieszanego z jogurtem. Powstałą w ten sposób masą uczniowie posmarowali kanapki na wspólne śniadanie.

Nie ulega wątpliwości, że nasz eksperyment ogrodniczy zakończył się SUKCESEM!!!


Galeria foto


Barbara Zwolakiewicz
Wygenerowano w sekund: 0.03
18,797,613 unikalne wizyty