PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Majowa flora i fauna

Klasy 1-317 maja uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w warsztatach pod hasłem "Wiosna w przyrodzie". Spotkanie prowadził Pan Krzysztof Wojciechowski strażnik Lubelskich Parków Krajobrazowych. Prelegent bardzo ciekawie i humorystycznie przybliżał uczestnikom warsztatów tajemniczy i niezwykły świat roślin i zwierząt. Dzieciaki zobaczyły barwną żołnę, bojowo nastawionego głuszca, sikorki w budce lęgowej, polującego na pisklęta dzięcioła. Uczniowie mogli zaobserwować agregat gniazdowy pszczół samotnic, eksponat biegacza skórzastego, olejnicę, pana jelonka rogacza i panią jelonkową. Ponadto dzieciaki usłyszały murmurando żabie, zaobserwowały zaskrońca, sarnę, jelenia i łosia oraz ich poroże. Wiemy, że niezwykle pracowita pszczółka żyje około pięciu dni, a powolny, nigdzie się niespieszący żółw błotny nawet 120 lat. Spotkanie uświadomiło widzom i słuchaczom, że otaczający nas świat jest pełen kolorów, dźwięków i życia, które zasługuje na szacunek i ochronę. Dbajmy o naszą niezwykłą planetę Ziemię!

Galeria foto


Liliana Żołyniak-Maińska

I my wydamy czasopismo

Klasy 1-3Zainspirowani słowami Świerszczyka - Czytanie dobrze działa na rozum i chroni od kataru! uczniowie klasy 2g podjęli decyzję o wydaniu klasowych czasopism.
Wspólne tworzenie klasowych czasopism metodą projektu (projektowanie tytułu i rubryk, historyjek obrazkowych, komiksów, rymowanek, łamigłówek, ilustracji, zawartych informacji) było niecodzienną okazją do wcielenia się w role specjalistów, pracujących w klasowej redakcji. A zabawa w improwizowanie, wymyślanie tekstów, zagadek, tworzenie rymów i gier oraz niesamowitych, pobudzających wyobraźnię historyjek okazała się świetną sprawą! W dodatku bardzo integrującą.
Jesteśmy dumni z naszego Kącika Prasowego, a już niebawem, dzięki tacie Miłoszka, dodatkowe egzemplarze naszych czasopism trafią do szkolnych świetlic. Miłej zabawy!

Galeria foto


Izabela Kiryluk

Nasi ogólnopolscy laureaci

Klasy 1-3Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej nr 50 po raz kolejny udowodnili, że potrafią nie tylko tworzyć przepiękne i wartościowe prace, ale i zachwycić nimi jury konkursowe. Uczennica Julia Stanek z klasy 2g została laureatką - kategoria plastyczna, a uczeń Tymon Maruszak z klasy 3d finalistą - kategoria multimedialna OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKO - PLASTYCZNO - MULTIMEDIALNEGO Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Tysiąclecia naszym Patronem „NOWOCZESNOŚĆ – SZANSA CZY ZAGROŻENIE?”

Z dumą, serdecznie gratulujemy pomysłów i odniesionego sukcesu!

Wiesław Bednarczyk
Izabela Kiryluk

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla świetlic

Świetlica
Prezentujemy wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla uczniów klas I-III uczęszczających do świetlicy szkolnej pt.„WIOSENNA PRZYGODA BOCIANA FRYDERYKA”


I miejsce
Adam Kudełka, klasa III, Szkoła Podstawowa nr 58 w Lublinie
II miejsce ex aequo
Wiktoria Pulikowska, klasa I, Szkoła Podstawowa nr 50 w Lublinie
Alicja Sobczak, klasa I, Szkoła Podstawowa nr 44 w Lublinie
III miejsce
Lena Polak, klasa III, Szkoła Podstawowa nr 58 w Lublinie

Wyróżnienia:
Stanisław Nowak, klasa I, Szkoła Podstawowa nr 58 w Lublinie
Aleksandra Hamerla, klasa I, Szkoła Podstawowa nr 50 w Lublinie
Gabriela Smoter, klasa I, Szkoła Podstawowa nr 44 w Lublinie

Gratulujemy!

Informujemy, że nagrody oraz dyplomy laureatów i wyróżnionych zostaną dostarczone osobiście do dnia 7 czerwca 2024 r.

Organizatorzy:
Agnieszka Boguszewska, Anna Wiertel

Kornel Makuszyński - pisarz serca i uśmiechu

Biblioteka

Z okazji 140. rocznicy urodzin jednego z najpopularniejszych autorów książek dla dzieci i młodzieży – Kornela Makuszyńskiego biblioteka Szkoły Podstawowej przygotowała na korytarzu wystawę pt. „Kornel Makuszyński – pisarz serca i uśmiechu”, gazetkę w bibliotece I-III pt. „Zabawne dzieła Pana Kornela” oraz wystawki książek pisarza w obu wypożyczalniach. Chcąc uczcić pamięć twórcy kultowej postaci Koziołka Matołka, nasza bibliotekarka pani Justyna przeprowadziła zajęcia czytelnicze pt. „Słoneczny Pan Kornel Makuszyński”, z których skorzystały wszystkie klasy III oraz IV. Podczas lekcji multimedialnej uczniowie mieli okazję zapoznać się z twórczością Kornela Makuszyńskiego oraz wybranymi ciekawostkami dotyczącymi jego życia. Chętni uczniowie wzięli udział w quizie na temat życia i twórczości autora „Koziołka Matołka”. Spośród 45 uczestników, nagrodzonych pochwałą wpisaną do dziennika, wyłoniono 5 laureatów, którzy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Zwycięzcy
Anna Szukała, kl. III b – 24/25 p.
Olga Hasiec, kl. III c – 24/25 p.

Wyróżnieni
Szymon Gąsik, kl. III b – 23/25 p.
Zuzanna Wrona, kl. IV d – 23/25 p.
Alexandra Ptasińska, kl. IV d – 23/25 p.

GRATULUJEMY!

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu odbyło się w piątek 17 maja 2024 r. o godzinie 11.50 w bibliotece szkolnej.

Nauczyciele bibliotekarze SP 50

Twarożek po raz pierwszy!

Klasy 1-3Twarożek po raz pierwszy! Po raz drugi! Po raz trzeci! Brawo:) Wylicytowane: zakładamy klasową hodowlę.
Biały ser, jogurt, szczypta soli, szczypior klasowej hodowli - to jest super przepis na twaróg niezapomniany, bo po raz pierwszy spróbowany!
Po raz pierwszy? Nie do wiary?!
A jednak. Byli wśród nas tacy, którzy próbowali twarożku po raz pierwszy. Jedni niepewnie, inni bardzo chętnie. Najważniejsze, że wszystkim niebywale smakowało!
I o to chodzi!
Mamy nowy, zdrowy nawyk żywieniowy:)
Polecamy - na zdrowie, 3a.

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Edukacja na międzyszkolnym podium

Klasy 1-3Wiosna - pięknie kwitnące drzewa, poranny świergot ptaków, ciepłe promienie słońca - to niesamowity temat, bardzo barwny dla poetów, ale także artystów plastyków. Cóż lepiej zobrazować pędzlem, kredką czy mazakiem, niż oznaki rodzącej się do życia po zimie przyrody? Korzystając z uroków tej najbardziej barwnej pory roku, chętni uczniowie edukacji wzięli udział w międzyszkolnej rywalizacji plastycznej. Mowa o konkursie: Wiosna w poezji zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie. Wybrane uczennice edukacji stanęły na podium. II miejsce zdobyła Aniela Turska z klasy Ic, wyróżnienia z kolei trafiły do Wiktorii Milewskiej z klasy IIIa i Mai Kuźmy z Ic. Laureatkom serdecznie gratulujemy, życzymy lekkości pędzla i dalszych sukcesów nie tylko w plastycznej rywalizacji.
Do dzieła dziewczyny!

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Pisanka Wielkanocna

Klasy 1-3
Możemy z dumą ogłosić, że uczniowie klasy 2a stanęli na podium Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Technicznego „Pisanka wielkanocna” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 21 w Lublin. I miejsce zajęła Inga Wójtowicz, Zuzanna Kobielarz, II miejsce Oliwia Szymanek oraz mamy dwa wyróżnienia dla Natalii Beda i Witolda Maj.
Serdeczne gratulacje!

Galeria foto


Agnieszka Kanar

Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek

Biblioteka
Kwiecień i maj to już tradycyjnie miesiące poświęcone książce i czytelnictwu.
8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, zainicjowany w 1985 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Dziś rozpoczyna się także XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym roku towarzyszy nam hasło „Biblioteka – miejsce na czasie”.

Drodzy Czytelnicy, serdecznie dziękujemy Wam za każde dobro słowo i codzienny uśmiech oraz za książki, które tak chętnie przekazujecie w ramach trwającej do 15 maja akcji „Podaruj książkę bibliotece”.

Zapraszamy do naszej szkolnej biblioteki, w której każdy znajdzie coś dla siebie!

PREZENTACJA - NASZA BIBLIOTEKA

Nauczyciele bibliotekarze SP 50

Akademia- 3 Maja

Klasy 1-3
Konstytucja 3 Maja uchwalona w 1791 r. stała się ważnym symbolem dążenia Polaków do utrzymania niepodległości Ojczyzny. Była także dowodem wielkiej mądrości naszych Przodków, którzy pragnęli uczynić Rzeczpospolitą nowoczesnym państwem światłych ludzi.
30 kwietnia w naszej szkole klasy 2e i 2f przygotowały uroczystą akademię upamiętniającą to wspaniałe wydarzenie. Podczas przedstawienia uczniowie recytowali wiersze, wykonali wzniosłe pieśni i piosenki, a także zatańczyli wyjątkowy taniec, po którym zebrali gromkie brawa.
Występ uczniów uświetniła piękna dekoracja przygotowana przez Panie ze świetlicy: p. A. Szajdę, p. A. Boguszewskę i p. A. Laskowską.
Zapraszamy poniżej do galerii zdjęć.

GALERIA


Akademia: Witaj Majowa Jutrzenko na filmie


Taniec z biało-czerwonymi barwami


Magdalena Kasperek
Magdalena Stacharska-Malec

Pierwszoklasistka wyróżniona

Klasy 1-3Wyobraźnia, precyzja, oryginalny pomysł, perfekcyjne wykonanie - to wszystko w swojej pracy zawarła Marcelinka Kawęcka z klasy 1c.
Pracą tą zaś był wielkanocny koszyczek, jaki przygotowała w okresie przedświątecznym na plastyczny konkurs międzyszkolny. Rywalizacja została zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie. Komisja Konkursowa po wnikliwej analizie prac, wybrała laureatów. Nasza Marcelinka zdobyła wyróżnienie. Wielkie gratulacje i życzenia dalszych sukcesów edukacyjnych. Działaj i leć po więcej!

Agnieszka Bonecka
Wygenerowano w sekund: 0.02
18,795,946 unikalne wizyty