PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Finał Konkursu Piosenki Anglojęzycznej SMART VOICES

English Zone4 kwietnia 2024r. odbył się finał Konkursu Piosenki Anglojęzycznej SMART VOICES, który został zorganizowany przez Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące w Zamościu. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1 szkół ponadpodstawowych. W koncercie finałowym wystąpiło 22 wykonawców ze szkół z województwa lubelskiego, ale również mazowieckiego i łódzkiego. Młodzi soliści występowali na profesjonalnej scenie Zamojskiego Domu Kultury i byli oceniani przez profesjonalne jury.
Do etapu najlepszych z najlepszych z naszej szkoły zostało zakwalifikowanych dwoje zgłoszonych uczniów: Marcelina Mituła z klasy 8d oraz Miłosz Zarzeka z klasy 8c. Marcelina brawurowo wykonała piosenkę Rihanny „Stay”, natomiast Miłosz wspaniałe wyśpiewał nostalgiczny utwór ArianyGrande „We can’t be friends”. Obydwoje naszych wokalistów zostało zauważonych i docenionych przez konkursowe jury, które przyznało obydwojgu nagrodę wyróżnienia.
Naszym młodym wokalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania swoich językowych i muzycznych pasji!!!!!!!!!

Galeria foto


Jolanta Sawa

Dzień Świetego Patryka

English ZoneTuż przed Świętami Wielkanocnymi obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii, który Irlandczycy hucznie celebrują co roku 17 marca. Tego dnia w naszej szkole zrobiło się bardzo kolorowo. Szkoła mieniła się przede wszystkim trzema kolorami: zielonym, białym i pomarańczowym, czyli kolorami narodowymi Irlandii. Ubrani na zielono uczniowie dumnie nosili zielone koniczynki shamrock- które przypięte w tym dniu do ubrania zwalniały każdego ucznia z odpytywania.
W holu głównym szkoły rozbrzmiewała irlandzka muzyka. Odbywał się tam również kiermasz ciast i innych słodkości obowiązkowo w odcieniach zielono-biało-pomarańczowych. Po szkole przechadzały się zielone irlandzkie skrzaty-leprechauns - zapraszając chętnych uczniów do ekspresowego quizu o kulturze Irlandczyków. Wydaje się, że wszystkim udzieliła się radosna i przyjazna atmosfera. Optymistyczny zielony kolor i odrobina słodkości poprawiły humor i dodały dużej dawki energii. Trudno się też nie zgodzić, że zgodnie z irlandzkim powiedzeniem, w tym dniu, każdy mógł się na chwilę poczuć Irlandczykiem -
Everyone is a little Irish on Saint Patrick’s Day.

Tej dobrej zabawy nie byłoby jednak gdyby nie zaangażowanie wielu osób. W tym miejscu serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły za przygotowanie przepysznych ciast, wychowawcom świetlicy za wyprodukowanie ogromnych ilości zielonych koniczynek i wszystkim wolontariuszom, którzy w pocie czoła pracowali przy organizacji wszystkich atrakcji. Dziękujemy też wszystkim tym, którzy zakupili przygotowane smakowitości. Za zebrane fundusze szkoła zakupi gry językowe.

Galeria foto


Irlandzka muzyka na przerwach


Organizatorzy
Anna Trochimowicz
Anna Stec
Jolanta Sawa

Rok Czesława Miłosza – w 20. rocznicę śmierci poety

Biblioteka
Uznając zasługi Czesława Miłosza w kształtowaniu polskiej literatury, języka, niezależności intelektualnej i kulturowej otwartości, Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił – w 20. rocznicę śmierci poety – rok 2024 Rokiem Czesława Miłosza.
Na korytarzu obok biblioteki szkolnej znajduje się wystawa przypominająca najważniejsze dzieła oraz wydarzenia z życia polskiego noblisty. Zapraszamy do obejrzenia.

Szczęśliwy naród który ma poetę
I w trudach swoich nie kroczy w milczeniu.

Czesław Miłosz „Do Tadeusza Różewicza, poety”

WYSTAWY BIBLIOTEKI
AKTUALNOŚCI

Nauczyciele bibliotekarze SP 50

Zaległy 1 kwietnia

Klasy 1-3W tym roku 1 kwietnia wypadł w Wielkanoc, zatem świadomie primaaprilisową zabawę przenieśliśmy na środę po świętach. To ja - wychowawca 3a byłam uczniem (dosyć dokuczliwym:)), a chętni uczniowie byli mną! Zajęcia polonistyczne poprowadzili chłopcy i dziewczęta, podobnie matematykę i informatykę. Uczniowie - nauczyciele, jeszcze przed świętami poznali zakres materiału, co za tym idzie odpowiednio się przygotowali. Role zostały podzielone.
Szkopuł w tym, że nie wszyscy potrafili się odnaleźć w nowych realiach... Chodzi oczywiście o pozostałych uczniów, którzy nadal w roli dzieci pozostali. No i ten jeden, a z czasem dwóch starszych uczniów (dołączyła do mnie p. Ania - nasz nauczyciel wspomagający), okazali się bardzo nieznośni! Pytania: Za ile przerwa? Co dalej? Jakim kolorem? Mogę ja, ja, ja? bardzo męczyły. Zatem konkluzja zamiany ról, jest oczywista: profesja nauczyciela, jest naprawdę niezwykle trudna i wymaga ogromnej dozy wiedzy i ... cierpliwości.

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Kraina pełna lekarstw

Klasy 1-3Omawiając dziennik podróży Krzysztofa Kolumba, postanowiliśmy stworzyć własne... Tak właśnie narodził się pomysł odkrycia krainy, która mogłaby uleczyć nasz nieco nadpsuty świat. Dzieciaki puściły wodze fantazji i powstały wspaniałe relacje z niesamowitych podróży. Według jednych, by w realnym świecie działo się lepiej, wystarczy fabryka prawdziwej czekolady. Inni stawiali na brak wypadków samochodowych. Gdyby ich nie było, byłoby bezpieczniej i mniej ludzkich tragedii. Były też dzienniki dojrzalsze, Cudlandia to piękna kraina z czystą wodą, okazałymi drzewami, pszczołami, pozytywnie wibrującymi ulicami: Szczęścia i Miłości. Nasz projekt nastroił nas bardzo pozytywnie, pozwolił nam uwierzyć, że marzenia i fantazja też pięknie naprawiają otaczającą nas rzeczywistość. Nie wierzycie? Sami puśćcie wodze fantazji, a zobaczycie, że my trzecioklasiści mamy rację:)

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Walczymy o lajki w Konkursie Klubu Kibica Siatkówki Lublin

lkps
Polajkuj nasze zdjęcie w konkursie Klubu Kibica Siatkówki Lublin!


Bardzo prosimy kibiców siatkówki i nie tylko o polajkowanie zdjęcia zrobionego uczniom z klasy 5 e wraz z wychowawcą podczas kibicowania na meczu BOGDANKA LUK Lublin vs Asseco Resovia Rzeszów. Potrzebujemy Waszego wsparcia w konkursie Klubu Kibica Siatkówki Lublin.Zwycięskie zdjęcie zostanie osłodzone krówkami przez partnera Krówki z Opola Lubelskiego - Geomax. Podzielimy się z Wami nagrodą!

Tu znajdziesz nasze zdjęcie do polajkowania



Konkurs trwa do piątku tj. do 05.04.2024r. do godz. 21.00. Udanej zabawy!

Dziękujemy!


Klasa 5e z wychowawczynią

PS
Dziękujemy za pomoc w wygraniu konkursu. Well done!

Mamy to!

Klasy 1-3Wielkanoc to bardzo wdzięczny temat, niebywała okazja do pokazania swoich plastyczno-technicznych talentów. Skorzystała z tego jedna z naszych trzecioklasistek i zawędrowała na podium międzyszkolnej rywalizacji. Chodzi o VI edycję Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno – Technicznego „Wielkanocne zwierzęta” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 16 w Lublinie. Hania Wilczek, uczennica klasy 3c pokazała swoje umiejętności i tak urzekła nimi Komisję Konkursową, że otrzymała wyróżnienie. Wielkanocny zajączek i pisanki są naprawdę rewelacyjne. Trudno oderwać od nich wzrok. Przekonajcie się sami w galerii. Hania działaj tak dalej i zdobywaj laury! Serdeczne gratulacje dla Ciebie i Rodziców.

Galeria foto


Maria Lipa

Międzyszkolny konkurs plastyczny

Świetlica
KONKURS PLASTYCZNY

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 50 ZAPRASZA UCZNIÓW KLAS I-III UCZĘSZCZAJĄCYCH DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ DO UDZIAŁU W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

pt. "WIOSENNA PRZYGODA BOCIANA FRYDERYKA"


Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem, który otworzy się po kliknięciu w ilustrację zamieszczoną po prawej stronie.
Prace należy dostarczyć do 10 maja 2024 r. do świetlicy sala nr 7.

Organizatorzy:
Agnieszka Boguszewska, Anna Wiertel

Łamacze językowe

Klasy 1-3Kultywując tradycję lat ubiegłych i fakt, że nasi uczniowie bardzo lubią tą językową rywalizację, tuż przed świętami odbył się konkurs pięknej mowy: Łamacze językowe. Zaproszenie do słownej zabawy, w której trudne wierszyki łamią języki, otrzymali uczniowie klas drugich i trzecich w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego. Tymczasem sam konkurs odbył się równe 30 dni później. Komisja Konkursowa, w składzie: p. Joanna Gajos, p. Anna Iwaniak, p. Agnieszka Wiak, z uwagą przysłuchiwała się wszystkim wystąpieniom, a jednak wybór laureatów wcale nie był łatwy. Bardzo dziękujemy uczestnikom rywalizacji za poświęcony czas na przygotowania, za podjęcie wyzwania, Komisji Konkursowej dziękujemy za wyłonienie Pogromców Łamaczy i wyróżnionych.
Mistrzem Pięknej Mowy w klasach II została Alicja Kwiatosz, w klasach III Alicja Sowa - wielkie gratulacje!

Wyróżnieni zostali:
Jarosław Jargiełło
Aleksander Dmowski
Natalia Beda
Julia Stanek
Aleksander Domaradzki.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy umiejętności i sukcesu.

Tymczasem Was zapraszamy do rozwinięcia tekstu. Sami się przekonajcie, czy przed rywalizującymi uczniami klas drugich i trzecich, było łatwe zadanie?

Pamiątkowe dyplomy, nagrody i podziękowania zostały wręczone tuż po świętach. Za ich ufundowanie serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców.

Galeria foto


Organizatorzy
Elżbieta Korzeniowska
Agnieszka Kanar

Świąteczne jaja i jajeczka

Klasy 1-3Jaja gotowane i czekoladowe jajeczka, plastry wędzonej kiełbasy wiejskiej i kabanosy, baby cukrowe i czekoladowo-śmietankowe babeczki - to główne przysmaki wielkanocnych śniadań w klasach młodszych. W czasie porannych uczt delektowaliśmy się pysznymi przekąskami, oglądaliśmy filmy edukacyjne o tradycjach Wielkanocy, wymienialiśmy się doświadczeniami i świątecznymi przeżyciami z lat ubiegłych, snuliśmy plany na nadchodzącą Wielkanoc. Dzieci mówiły o swoich prośbach skierowanych do Zajączka. My już wiemy o czym marzą, na jakie niespodzianki od niego czekają. Ciekawe czy on wpadnie na te same pomysły:) Właśnie tego życzymy naszym uczniom, a Państwu: radosnego Alleluja! Niech czas na chwilę się zatrzyma, da nam wszystkim odetchnąć i cieszyć się pobytem z Bliskimi.
Niezapomnianej Wielkanocy!
Galeria foto

Elżbieta Korzeniowska

Zbiórka żywności

Wolontariat
Zbiórka żywności

W dniach 8-9 marca 2024 r. wolontariusze Szkolnego Koła PCK uczestniczyli w zbiórce żywności dla podopiecznych Bractwa Miłosierdzia im. św.Brata Alberta. Zbiórka odbyła się tuż obok naszej szkoły w sklepie LSS Społem przy ulicy Roztocze w Lublinie. Wolontariusze jak zawsze spisali się na medal. Wręczając ulotki, zachęcali klientów do włączenia się w pomoc osobom w kryzysie bezdomności, a także ciężko pracowali przepakowując i segregując pozyskane dary. Zachęceni uśmiechem i sympatycznym słowem klienci bardzo szczodrze wkładali produkty do wystawionych koszy.

Wszystkim ofiarodawcom w imieniu swoim jak i organizatorów akcji
serdecznie dziękujemy!!!


Opiekunowie SK PCK
Anna Trochimowicz i Jolanta Sawa

Wygenerowano w sekund: 0.02
12,463,104 unikalne wizyty