PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Zmagania z ortografią

Klasy 1-328 lutego o godzinie 11.00 uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić się w kolejnej edycji wewnątrzszkolnego Konkursu Ortograficznego. Wzbudził on wśród uczniów ogromne zainteresowanie, w wielu klasach musiały odbyć się wewnętrzne eliminacje, bo tylu było chętnych.

Ortograficzna rywalizacja wyzwoliła wiele emocji zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli.
Do konkursu przystąpiło 34 uczniów klas II i 26 uczniów klas III. Przygotowanie do ortograficznej walki wymagało od uczestników ciężkiej i systematycznej pracy, która w rezultacie pozwoliła wielu z nich na odniesienie sukcesu w tej dziedzinie.

Lista zwycięzców ortograficznych zmagań w załączeniu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych!

Magdalena Gondek

Labirynt wrażeń

Klasy 1-3Uczniowie klasy 2c i 2g przeżyli ostatnio mnóstwo emocji. Były nimi m.in: śmiech, strach, ciekawość i szaleńczy pośpiech. Wszystko za sprawą wycieczki do bawialni Trolejbus w Lublinie, która miała miejsce 10 marca.

Wycieczkowicze pod opieką animatorów pracowali naprzemiennie w dwóch grupach.
W czasie jednych zajęć samodzielnie robili kolorowe, pachnące, o różnych kształtach glicerynowe mydełka.
W czasie drugich zaś w specjalnym labiryncie mieli do wykonania określone misje. Te ostatnie odbywały się w konkretnych stanowiskach wyjętych niczym z planu filmowego. Była: garderoba, salon fryzjerski, warsztat samochodowy, zegarmistrz, kuchnia, apteka, poczta.
A na koniec wariacje na kolanach w specjalnym labiryncie bez okien. „Ale było super!” – do dziś przeżywają wycieczkowicze. Organizatorki wyjścia: wychowawczynie 2c i 2g potwierdzają: Miejsce warte odwiedzenia. I koniecznie trzeba wybrać się tam MPK – to taka wisienka na torcie…

Ela Korzeniowska

Taneczny szał ciał

Klasy 1-3Uczniowie podbasenia w ramach świetlicowych zajęć ruchowych od kilku tygodni ćwiczyli kroki różnych tańców. Były wśród nich: Polonez, Swing w uliczce, Taniec angielski.

Pani Magda Kasperek – inicjatorka tych zajęć – by efekty prób nie poszły w zapomnienie, postanowiła zorganizować pokaz opanowanych umiejętności tanecznych. Zaproszeni zostali rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie i wszyscy zainteresowani. Takiego występu (odbyły się dwie edycje) jeszcze nie było, także gości przybyło wielu. Tancerze zaś z dumą i w wielkim skupieniu zaprezentowali to, czego się nauczyli.

Gromkie brawa od przybyłych gości i uśmiechy występujących najlepiej pokazują, jaki świetny to był pomysł!

Ela Korzeniowska

Słodki Dzień Kobiet

Klasy 1-3Dnia 8 marca 2017r. dzieci z klasy 3a i 3b obchodziły słodki Dzień Kobiet zorganizowany przez Cukier Lukier – Manufakturę słodyczy.
Uczniowie najpierw uczestniczyli w pokazie tworzenia słodyczy ze specjalnie wykonanej masy, a następnie samodzielnie przygotowywali różnokolorowe lizaki oraz cukierki.

Tego dnia chłopcy zorganizowali dla dziewczynek ciekawe konkursy z nagrodami. Były wybory Miss, konkurs tańca, quiz o piłce nożnej, rozwiązywanie zagadek, rysowanie z zamkniętymi oczami oraz konkursy sportowe.
Wszyscy bawili się doskonale. Chłopcy pamiętali o kwiatach, życzeniach i gromkim STO LAT.

Agnieszka Bonecka, Anna Kowalik

CLICKONMANIAC

English ZoneCLICKONMANIAC

23 lutego w Gimnazjum nr 7 w Lublinie odbył się etap okręgowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC organizowanego przez Gimnazjum nr 5 w Zamościu. Spośród pięciorga uczniów reprezentujących naszą Szkołę, troje przeszło do etapu wojewódzkiego. Są to: Łukasz Próchniak, kl. IVc, Róża Targońska, kl. Va i Michał Gromek, kl. VIa.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w finałowym etapie Konkursu, 25 kwietnia!

Agata Smyl

Żywa lekcja historii

Klasy 1-3Kamizelka szturmowa ciążąca na Kubie, hełm przysłaniający oczy Hani, karabin w rękach Mikołaja – to tylko niektóre elementy lekcji historii, jaka miała miejsce w świetlicy na podbaseniu 1 marca.

Powyższe spotkanie stanowiło część obchodów, przypadającego w środę – Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Udział w żywej lekcji historii, uczniowie klasy II f, II g i II i zawdzięczają wychowawcy kl. II f – p. Wiesławowi Bednarczykowi – organizatorowi całego przedsięwzięcia.
Co właściwie się wydarzyło?

Mistrz łamaczy wyłoniony

Klasy 1-3Trzódka piegży drży na wietrze, chrzęszczą w zbożu skrzydła chrząszczy, wrzeszczy w deszczu cietrzew w swetrze… - cóż to takiego? To tylko namiastka potyczek językowych, w jakie wdali się uczniowie klas drugich w związku z udziałem w konkursie: Łamacze językowe, czyli wierszyki łamiące języki.

Wyżej wspomniany konkurs odbył się dnia 22 lutego, a był elementem obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada 21 lutego. Rywalizacja była zacięta, wymagała sporej koncentracji i zdolności płynnego, wyrazistego czytania.

Jak dokładnie było? Sprawdźcie sami i zmierzcie się z naszymi łamaczami. Zapraszamy do zabawy!

Z wiytą u Sióstr Białych

Klasy 1-3W dniu 16.02.17r. uczniowie klas IIIc i IIIe wraz ze swoimi wychowawczyniami p. I. Kiryluk i p. T. Hostman odwiedzili dom zakonny Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Afryki.
Wizyta ta była pięknym uzupełnieniem zajęć lekcyjnych, na których w trzeciej klasie uczniowie poznają kolejne kontynenty.
Siostry Białe przyjęły nas z ogromną serdecznością. Czarnoskóra siostra Anafrida, pochodząca z Tanzanii opowiedziała dzieciom (mówiła po polsku!) mnóstwo ciekawych rzeczy o życiu na Czarnym Lądzie, o sytuacji dzieci na terenach misyjnych.
Trzecioklasiści próbowali nauczyć się mówić, a właściwie śpiewać w języku suahili. Nie było to łatwe, ale dostarczyło dzieciom dużo radości…

Teresa Hostman

Konkursy o Lublinie

Klasy 1-3W bieżącym roku świętujemy 700-lecie nadania Lublinowi praw miejskich. Kolejnym już wydarzeniem wpisującym się w obchody tej doniosłej rocznicy było zorganizowanie w naszej szkole dla uczniów klas młodszych Konkursu Plastycznego „Pocztówka z Lublina” oraz Szkolnego Konkursu Wiedzy o Lublinie.

Celem tych działań było poszerzenie wiedzy uczniów o historii i współczesnym obliczu Lublina, zapoznanie z najcenniejszymi zabytkami miasta, poznanie sławnych osób związanych z naszym miastem, budzenie poczucia tożsamości - przynależności do Małej Ojczyzny oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej.
Konkurs plastyczny, na który wpłynęło kilkadziesiąt prac, odbył się w grudniu.

Prace uczniów zostały przedstawione na wystawie w holu głównym szkoły, bu mogły cieszyć oczy całej społeczności szkolnej.
W lutym zaś, odbył się konkurs wiedzy o Kozim Grodzie. Do rywalizacji stanęli uczniowie klas trzecich. Dzieci były wspaniale przygotowane i wykazały się dużą znajomością swojego miasta.

Organizatorami obydwóch konkursów były panie: I. Kiryluk, T . Hostman, J. Gajos.
Laureaci konkursów otrzymali piękne dyplomy, przygotowane przez p. Joannę Gajos, oraz nagrody książkowe.

Teresa Hostman

Kochanym Babciom i Dziadkom

Klasy 1-3Wszystkim naszym kochanym Babciom i Dziadkom z okazji Ich święta życzymy dużo, dużo zdrowia, pogodnych dni, spokojnych nocy, kolorowych snów i uśmiechów na co dzień.

Takie życzenia swoim ukochanym Babciom i Dziadkom złożyli uczniowie klasy II e.
Wśród licznych wierszy, piosenek i rozgrzewającego rock and roll'a oraz cha-chy znalazła się krótka inscenizacja, w której wnukowie pokazali jak wygląda zwykły dzień Babci i Dziadka. Zapracowani, zmęczeni a jednocześnie pełni miłości mają czas dla swoich wnuków. Zawsze pocieszą, przytulą, pomogą.

Wnukowie obiecali swoje wsparcie i złożyli obietnicę, w której "Dzień Babci i Dziadka w naszym domu raz na tydzień odtąd będzie".

Całą uroczystość koordynowała Pani Jolanta Wójtowicz.
Zapraszamy do galerii.

Jolanta Wójtowicz

Walentynki na słodko

Klasy 1-3Własnoręcznie zrobiony lizak, na dodatek przepyszny i paczuszka ręcznie robionych, kolorowych i naprawdę smacznych landrynek, to tylko niektóre atrakcje, jakie z okazji Dnia św. Walentego mieli uczniowie kl. 2c i 2g. Co jeszcze było w programie?

Choć nie każdy dorosły przepada za tym angielsko-amerykańskim świętem, dzieciaki je uwielbiają. Właśnie dlatego z tej okazji 14 lutego odwiedziliśmy Cukier Lukier. Manufakturę słodyczy.
Tam uczestnicy wycieczki brali udział w pokazie robienia masy na lizaki i cukierki. Pokazowi towarzyszył krótki wykład, o tym z czego masa jest zrobiona, w jakiej temperaturze się ją przygotowuje, z czego są robione barwniki. Wielu uczniów zaskoczył fakt, że wszystkie smaki i kolory, poza niebieskim, można uzyskać w naturalny sposób. Po pokazie drugoklasiści robili swoje własne lizaki, co sprawiło im ogromną radość.

Uczniowie klasy 2g po zakończonej wycieczce, zanim w klasie przystąpili do lekcji, obdarowali się wcześniej przygotowanymi walentynkami, bo dla nas dzień św. Walentego, to nie tylko dzień zakochanych. To przede wszystkim okazja do podziękowania drugiej osobie za to, że jest. Obdarowując się pamiątkowymi kartami wyrażaliśmy swoje przywiązanie do kolegów, koleżanek i przyjaciół.

P.S.
Nasza relacja zainspirowała klasę 3d do pójścia naszymi śladami. W Cukier Lukier bawili się równie dobrze jak my!

Ela Korzeniowska
Wygenerowano w sekund: 0.05
18,803,652 unikalne wizyty