PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Enzymy od brudnej roboty

Klasy 1-327 marca odbyły się w naszej klasie 2a, cykliczne warsztaty UniKids. Tematem były „Enzymy od brudnej roboty”. Wykonywaliśmy doświadczenia, które miały nam przybliżyć ich działanie i pokazać, jaką rolę pełnią w organizmach żywych i otaczającym nas środowisku. Dowiedzieliśmy się, że szpinak polany wodą utlenioną pieni się, a jest to związane z działaniem enzymów. Owocowe galaretki nie zawsze stężeją, bo takie owoce jak kiwi, papaja czy ananas zawierają w sobie enzym, który niszczy żelatynę, dlatego musimy pamiętać aby nie dodawać ich do żelatynowych deserów, jeśli chcemy mieć szybki efekt. Najbardziej widowiskowe jednak okazało się doświadczenie nazwane przez prowadzących „drożdżową eksplozją”, kiedy to po dodaniu drożdży do wody utlenionej powstał wulkan piany wypływający z menzurki. Enzymy zawarte w drożdżach przyśpieszyły reakcje, a dzięki kolorowym barwnikom dodanym do wody nasze wulkany miały różne barwy. Enzymy to w większości białka, które ulegają zniszczeniu w wysokiej temperaturze. Człowiek wykorzystuje działanie enzymów w recyklingu do rozkładania plastikowych butelek, a „sprytny” enzym o nazwie „fast pet” rozkłada plastik w 70 st. C w ten sposób ze starych butelek powstają nowe, a my dbamy o nasze środowisko. Prawda, że wszystko to jest niezwykle ciekawe? My też tak uważamy i z niecierpliwością czekamy na następne zajęcia.

Galeria foto


Anna Iwaniak

Międzyszkolna nagroda

Klasy 1-3
I Wielkanoc, i zwierzęta - czegoż można chcieć więcej, jeśli chodzi o plastyczne wyzwanie konkursowe. Wszelkie owieczki, baranki, koguciki, zajączki, króliczki to typowe symbole wiosennych świąt. O tym, że dzieciaki uwielbiają te zwierzaki wiedzieli doskonale organizatorzy plastyczno-technicznej rywalizacji ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie. Stąd na międzyszkolny konkurs: Wielkanocne zwierzęta wpłynęło bardzo wiele przeróżnych prac. Dwie uczennice naszej szkoły wykonały bardzo pomysłowe kompozycje zyskując tytuł laureata. Wielkie gratulacje dla Igi Stachniuk z klasy 3c i Poli Szałkiewicz z klasy 2c. Obie dziewczynki zdobyły wyróżnienie. Brawa dla Was, Rodziców i wychowawców.


Praca konkursowa Poli


Praca konkursowa Igi


Maria Lipa

Świątecznie w 1c

Klasy 1-33 kwietnia uczniowie klasy 1c wyśpiewali świąteczne życzenia przypominając o zwyczajach wielkanocnych. Nie zabrakło kolorowych pisanek, palemek, kogucika i lania wodą. Mali artyści rozbawili publiczność grą aktorską i przypomnieli o radosnym świętowaniu.
Po inscenizacji nie zabrakło pysznych potraw, które znikały ze smakiem. Niech nowe życie zagości w sercach, a radość i szczęście zapuka do drzwi. Smacznego jajka i mokrego dyngusa życzą społeczności szkolnej uczniowie klasy 1c wraz z panią Lilianą Żołyniak -Maińską i Anną Iwaniak.


Zapraszamy na świąteczne przedstawienie


Liliana Żołyniak-Maińska

Wielkanoc w świetlicy nr 4

Świetlica
W ostatnim czasie Pierwszoklasiści ze świetlicy numer 4 przygotowywali się do Świąt Wielkiej Nocy. Okres przedświąteczny to czas pełen twórczych i wspaniałych zajęć plastycznych, na których dzieci wykonywały piękne ozdoby wielkanocne, kolorowały jajka, malowały koszyki ze święconką i tworzyły kreatywne kartki z życzeniami dla bliskich. Wielu uczniów wzięło także udział w świetlicowym konkursie na "Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną". Przyniesione prace przeszły nasze najśmielsze oczekiwania... :)
Dzieci oglądały również filmy edukacyjne, które przypomniały im tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą. Poznały historię powstania tej uroczystości, dowiedziały się o obrzędach związanych z polską tradycją. Były to chwile pełne wiedzy, nowych doświadczeń oraz ciekawych zajęć i wspaniałych emocji.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDROWYCH, PEŁNYCH UŚMIECHU I SŁOŃCA ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY!

Wychowawcy świetlicy numer 4

Warsztaty wielkanoce w Domu Kultury "Węglin"

Klasy 4-8
Warsztaty wielkanocne w Domu Kultury "Węglin"

Święta Wielkanocne to bez wątpienia jedne z najbardziej radosnych świąt. Nic więc dziwnego, że towarzyszy im wyjątkowa oprawa, barwna, ciepła i przepełniona radością.

Uczniowie klasy 4d poczuli tę wyjątkową atmosferę uczestnicząc w warsztatach wielkanocnych, organizowanych w Domu Kultury „Węglin”. Samodzielnie wykonali kartki świąteczne. Jajka, kurczaczki, zajączki i kwiaty to najczęściej spotykane motywy, które uczniowie umieścili na swoich dziełach. Te wyjątkowe zajęcia odbyły się w dniu 24 marca.

Zapraszamy do fotorelacji.
FOTORELACJA

WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Biblioteka
„Żyjesz i jesteś meteorem”

Prezentujemy wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefa Czechowicza.
Turniej został zorganizowany w 120. rocznicę urodzin poety. Wzięło w nim udział 37 uczniów.
Przyznano nagrody w dwóch kategoriach wiekowych.

Klasy IV – VI
1. miejsce – Nel Opoka, kl. 4a
2. miejsce – Zuzanna Kozieł, kl. 6f
3. miejsce – Aleksandra Król, kl. 6f

Wyróżnienia:
• Aleksandra Duszyk, kl. 6d
• Maja Wasilik, kl. 6f

Klasy VII – VIII
1. miejsce – Julia Rębek, kl. 7c
2. miejsce – Emilia Barczyńska, kl. 7a
3. miejsce ex-aequo – Hanna Makowska, kl. 8b i Aleksandra Kunysz, kl. 7a

Wyróżnienia:
• Alicja Kanar, kl. 8d
• Natasza Urban, kl. 8d

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za chęć osobistego spotkania się
z poezją Józefa Czechowicza, poety Lubelszczyzny.
Natomiast laureatom oraz osobom wyróżnionym gratulujemy sukcesu.
Nagrody i dyplomy zostaną wręczone dnia 3 kwietnia 2023 r. o godz. 11.50 w bibliotece szkolnej.

Organizatorzy konkursu:
Justyna Kierepka
Justyna Skubisz
Marlena Szopa


KONKURSY

Klasy 4-8
Konkurs plastyczny
"Dworzec Lublin i Ja"!

Nowy dworzec autobusowy zwany Dworcem Metropolitalnym, powstający naprzeciwko dworca PKP Lublin Główny, jest w tym roku głównym tematem prac w konkursie, którego organizatorem jest Prezydent Miasta Lublin.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas szkół podstawowych, w dwóch kategoriach:
klasy I-III;
klasy IV-VIII.

Szczegóły i regulamin konkursu na stronie internetowej: www.lublin.eu/mieszkancy

Prace należy dostarczyć do 14 kwietnia 2023r., do p. Anety Stanuch.

Voice Kids



The Voice Kids


Gratulujemy Miłoszowi dołączenia do Drużyny Cleo i zapewniamy o wsparciu w kolejnych występach.

Ma 13 lat. Jest wesołym i wrażliwym nastolatkiem, który patrzy na świat przez różowe okulary. Jego muzyczna przygoda zaczęła się w wieku 7 lat, kiedy to rozpoczął naukę w szkole muzycznej w klasie gitary klasycznej. Obecnie uczęszcza na zajęcia do studia muzycznego w Lublinie. Poza śpiewaniem bardzo lubi spędzać czas w kuchni, na pieczeniu ciast, ciasteczek i tortów. Miłosz lubi także grać na konsoli. W przyszłości chciałaby zostać śpiewającym cukiernikiem.


Małe klocki, wielka zabawa

Klasy 1-3
Wiosna już zawitała. Przyroda budzi się do życia. My również postanowiliśmy „naładować baterie” dawką pozytywnej energii. Jak i gdzie zrobiła to klasa 1g?
Aktywnie i twórczo w Centrum Kreatywności BRICKS 4 KIDZ, gdzie zostaliśmy zaproszeni do fascynującego świata klocków LEGO®CLASSIC i LEGO®TECHNIC – najbardziej kreatywnej zabawki świata, która umożliwiła małym konstruktorom nieograniczoną sposobność zabawy i nauki. Dopełnieniem kreatywnych działań było wykonanie własnego Slime’a – masy sensorycznej, którą mogliśmy bezkarnie zgniatać, ściskać, rozciągać – pomysłów było wiele 😊!

Pasja została rozbudzona, potencjał uwolniony, potrzeba nauki przez zabawę zaspokojona!

Serdecznie dziękujemy mamie Julci i mamie Danika za opiekę podczas nader przyjemnej nauki oraz mamie Danika za przygotowanie relacji z tego dnia.

Relacja w wycieczki


Izabela Kiryluk

Drugi człowiek lekiem

Klasy 1-3
21 marca to pierwszy dzień wiosny ale też dzień, w którym szczególną uwagę zwracamy na ludzi obdarzonych dodatkowym chromosomem, czyli osoby z Zespołem Downa.
W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno – Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi” klasa 1c i 2a uczestniczyły w zajęciach przybliżających to zagadnienie. Dowiedzieliśmy się, że Zespół Downa to nie choroba, ale zbiór charakterystycznych cech, które wyróżniają te osoby wyglądem i sposobem myślenia. Dziś wiemy, że osoby z Zespołem Downa mają takie same marzenia, zainteresowania i pasje. Chcą być zauważeni i kochani, bo jak mówi Michał Milka – uczestnik programu „Down the road”- „Każdy zasługuje na miłość… a drugi człowiek jest lekiem”.

Galeria foto


Anna Iwaniak

Wiosna w świetlicy nr 8

Świetlica
Wiosna w świetlicy nr 8

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny wypada w 2023 roku 20 marca. W przeciwieństwie do kalendarzowej wiosny data ta jest ruchoma. Choć nie można wyznaczyć konkretnego dnia rozpoczęcia wiosny, to zazwyczaj wypada ona 20 lub 21 marca. Od czego zależy dokładna data? Wiosna astronomiczna zaczyna się w momencie, kiedy długość dnia jest równa długości nocy. W tym roku wiosna astronomiczna nie pokrywa się z wiosną kalendarzową, ponieważ wypada dzień wcześniej.

Zwiastuny wiosny można znaleźć też w naszej szkole. Zadbały o to wychowawczynie przygotowując wraz z podopiecznymi świetlicy nr 8 wiosenne dekoracje w sali, korytarzu i stołówce szkolnej.

GALERIA


Zapraszamy do podziwiania pięknych zwiastunów wiosny...

Wychowawcy świetlicy nr 8
Wygenerowano w sekund: 0.03
14,755,224 unikalne wizyty