PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Tusz do paki

Newsy
Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki! W ubiegłym roku spisaliście się na medal i przyczyniliście się do napełnienia psich i kocich misek. Zatem i w tym roku zachęcam do przynoszenia do szkoły pustych, małych tuszy do drukarek atramentowych i wrzucania ich do specjalnych pudełek, które stoją w szatniach. Dzięki temu wesprzemy ponad 100 tys. psów i 30 tys. kotów, które aktualnie przebywają w schroniskach w Polsce.
Przyłącz się do akcji i dokarmiaj bezpańskie, bezdomne zwierzaki.
4 października, w Światowy Dzień Zwierząt w podziękowaniu za ubiegły rok otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.
A już dziś zacznijmy pomagać na nowo:)

Elżbieta Korzeniowska

Nasi Panowie

Klasy 1-330 września czy 10 marca? - Oczywiście i to, i to, bo chłopcy, to mali mężczyźni - odpowiadają najbardziej zainteresowani.
I choć póki co świętowaliśmy tylko 30 września, to nasi młodzi panowie, nie mogą mieć powodów do niezadowolenia. Było naprawdę różnorodnie, tyle niespodzianek, pomysłów i radości, że nawet trudno to wszystko zapamiętać. Kino, sale zabaw, wycieczki, prezenty - to tylko wybrane formy okazania sympatii naszym chłopcom w dniu ich święta w edukacji klas młodszych. Zewsząd słychać było piękne: Sto lat. Zatem jeszcze raz: Zdrowia; pomyślności, na co dzień samych przyjemności; prawdziwych przyjaciół i spełnienia nawet tych najskrytszych marzeń, postanowień.

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Dzień Chłopaka u mundurowych

Klasy 1-3Czy można świętować na komisariacie? Dlaczego nie?! Na dodatek z dostępnych atrakcji skorzystali nie tylko chłopcy, ale i dziewczyny. Mowa o uczniach klasy 2c, którzy 29 września w ramach obchodów Dnia Chłopaka udali się na Komisariat Policji nr 7 przy ul. Wyżynnej w Lublinie.
W programie wycieczki: zapoznali się z pracą policjanta (dzielnicowego), przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, dowiedzieli się, co to jest policyjna izba dziecka, oglądali wóz policyjny i siedzieli w środku, zobaczyli jak działa krótkofalówka, sprawdzili miejsce za kratami w wozie policyjnym.
- Wycieczka była niecodzienna – przyznają zgodnie drugoklasiści. Wraz z wychowawcą specjalne podziękowania kierują do p. Ani Kowalik za opiekę podczas wycieczki. Słowa wdzięczności wysyłają też do mamy Zosi, Jarka i Toli za zorganizowanie wycieczki, mamy Olgi, Toli i Ksawerego za opiekę podczas wycieczki oraz oczywiście dla pana Policjanta.

Galeria foto


Maria Lipa

Dzień Chłopaka w klasach 4 d i 4 e

Klasy 4-8Klasy 4 d i 4 e obchody Dnia Chłopaka rozpoczęły już dnia 29 września na zajęciach z wychowawcami. Najpierw dziewczynki i chłopcy porównywali swoje wyobrażenia o tym, jaki powinien być uprzejmy chłopak, a następnie męska część klasy rozwiązywała test "Jaki powinien być uprzejmy chłopak?" Było dużo zabawy i radości, gdyż pytania były podchwytliwe. Super - Chłopcy otrzymali okolicznościowe dyplomy.
Następnego dnia obie klasy udały się pod opieką p. Katarzyny Michalczuk i p. Iwony Rzymowskiej - Hołysz do pizzerii Bombardino Trattoria na pizzę. Tu na klasę 4 e czekały niespodzianki. Iga - jedyna dziewczynka w klasie - przeprowadziła dla swoich17 kolegów quiz z wiedzy o świecie, a następnie osobiście udekorowała każdego Super- Chłopaka okolicznościowym krawatem.
Wychowawca wręczył każdemu uczniowi bilety na mecz siatkarski inaugurujący sezon PLUSLIGI, które zasponsorowały władze klubu LUK Lublin. Dzień Chłopaka zakończyliśmy wspólnym kibicowaniem zespołowi LUK Lublin podczas meczu z Cerradem Eneą Czarnymi Radom w hali Globus o godzinie 20.30. To były emocje!

GALERIA


Katarzyna Michalczuk
Iwona Rzymowska - Hołysz

Dzień Chłopaka w świetlicy nr 8!

ŚwietlicaW dniu 30 września 2022 r. podopieczni świetlicy nr 8 świętowali Dzień Chłopaka. Z tej okazji odbył się quiz, w którym chłopcy udzielali odpowiedzi na baaardzo trudne pytania. Padło śmieszne pytanie: Gdzie znajduje się serce krewetki? W głowie, w odwłoku, a może w brzuchu?:-) Wszyscy super - chłopcy otrzymali kolorowe krawaty. Na tablicy przy świetlicy nr 8 zawisła okolicznościowa gazetka,a na niej piękne krawaty wykonane przez dziewczynki z klas 2 a, 2 b, 2 c i 2 d. Super - chłopcy pięknie przystrojeni chętnie pozowali do zdjęć.

W dniu Świetliczaków, najfajniejszych na świecie Chłopaków, szczere i serdeczne życzenia:
Niech się Wam spełnią wszystkie marzenia!"

GALERIA


Katarzyna Grzegorczyk
Jolanta Migdał
Iwona Rzymowska - Hołysz
Barbara Zwolakiewicz

Jabłka, jabłuszka

Klasy 1-3Czerwone, zielone, a może żółte? Nie ma to znaczenia pod warunkiem, że jest zdrowe i soczyste. Mowa oczywiście o jabłkach – owocach cenionych za smak i wiele cennych dla zdrowia właściwości. Te owoce królowały dzisiaj w klasie 1D i 1G z okazji najpopularniejszego na całym świecie nietypowego święta – Światowego Dnia Jabłka. Nie mogło być inaczej, przecież nasz kraj należy do największych producentów jabłek w Europie!

Pamiętając o przysłowiu: „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie” zachęcamy wszystkich do ich spożywania. Jedzmy jabłka na zdrowie!

Galeria foto

Izabela Kiryluk
Kaja Michalec

Jabłka i my

Klasy 1-3Polska jako największy producent jabłek w Europie, ma szczególny powód do świętowania Światowego Dnia Jabłka, jaki przypada właśnie: 28 września. Z tej oto okazji uczniowie klasy 2a szukali dzisiaj racjonalnego wytłumaczenia znanego przysłowia: Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie. I własnymi siłami je znaleźli: jabłko daje nam wiele witamin z grupy B, witaminę C, błonnik, minerały, stąd bardzo pozytywnie wpływa na naszą zdrowotną kondycję. Ich regularne jedzenie sprzyja zatem naszemu zdrowiu, a co za tym idzie lekarze są nam niepotrzebni. Zatem chrupmy na zdrowie.


Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Raki nieboraki szczerbaki

Klasy 1-3Nie jest zwierzęciem agresywnym, chyba że jest w sytuacji niekomfortowej, czuje się zagrożony. Wcale nie chodzi wspak, jak powszechnie się uważa, chodzi w różnych kierunkach - o kim mowa? Oczywiście o raku, który był bohaterem wrześniowych spotkań z Panią Przyrodą, w których uczestniczyli uczniowie klasy 2a, 2b i 3c.
Tak jak zawsze podczas spotkań z p. Asią Pyzą można było dotknąć zwierzaka i dowiedzieć się o nim wiele. Uczestnicy zajęć poznali oryginalny wiersz, o tym jak ryby robiły wszystko tylko na niby, żaby aby, aby, a raki byle jak.
I tak, byśmy my nie padli ofiarami działań na niby, aby, aby albo byle jak, już dzisiaj obiecujemy sobie, że będziemy działać starannie, rzetelnie, wytrwale, dokładnie i w takim tylko właśnie tonie. Na koniec emocjonującego spotkania z rakiem, dzieciaki z pomidorków, marchewek, selera naciowego i kukurydzy, zrobiły własne raki - sczerbaki i spróbowały przepysznych raczków na słodko.
Pani Asiu, dziękujemy za rewelacyjne spotkanie.

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Łyżka i dzwon

Klasy 1-3Czy łyżka stołowa, którą zazwyczaj zajadamy zupę, może dzwonić jak dzwon kościelny? Ależ tak! Przekonali się o tym uczestnicy poniedziałkowego spotkania z serii Unikids, zatytułowanego: W świecie dźwięków. Śmiałkowie z klasy 2a i 3d dowiedzieli się także, czym są dźwięki, jak się rozchodzą w powietrzu, ziemi i wodzie?
Podczas warsztatów Uniwersytetu Dziecięcego drugo- i trzecioklasiści robili doświadczenia, które sprawiły im dużo frajdy. Poznali też wiele ciekawostek. Na przykład: wiecie dlaczego Indianie przykładają głowy do ziemi? I co to ma wspólnego z biegnącym stadem bizonów? Nie macie pojęcia, zapytajcie naszych studenciaków.

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Kocham słyszeć

Klasy 1-3We wrześniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących, z tej okazji w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Każdy inny - wszyscy równi” wzięliśmy (klasa 2a) udział w akcji uświadamiającej KOCHAM SŁYSZEĆ zainicjowanej przez lubelską surdologopedę Agnieszkę Kaproń.
Celem przeprowadzonych zajęć było poznanie problemów osób niesłyszących. Uczyliśmy się, jak być empatycznym i jak się zachowywać, aby takie osoby czuły się dobrze w naszym środowisku. Było też trochę biologii. Poznawaliśmy jak jest zbudowane i jak funkcjonuje nasze ucho oraz jak to się dzieje, że potrafimy rozpoznać i zidentyfikować różne dźwięki np. głos kolegi czy szczekanie psa. Dowiedzieliśmy się też, że problemom utraty słuchu można w wielu przypadkach skutecznie zaradzić poprzez zastosowanie aparatów słuchowych czy implantów.

Galeria foto


Anna Iwaniak

Wiem, co jem!

Klasy 4-8Mimo że pogoda za oknem nie zachęca do aktywności, to o zdrowie trzeba dbać przez cały rok. Idąc tym tropem klasa 5e zaprosiła do siebie przedstawicielki Centrum Dietetycznego Projekt Zdrowie.
Panie przeprowadziły warsztaty zdrowego odżywiania. Porozmawialiśmy o tym, co jest zdrowe i ile cukru znajduje się w produktach spożywczych obecnych w naszym codziennym życiu. Dowiedzieliśmy się, jak zrobić zdrowy deser i własnoręcznie go przygotowaliśmy. Było smacznie i zdrowo!!!!

Katarzyna Dziechcierewicz

Wygenerowano w sekund: 0.03
14,784,350 unikalne wizyty