PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY...

Świetlica
Kochani!

Cieszymy się z nadejścia wiosny. Robi się coraz cieplej i bardziej zielono. Dzisiaj mamy dla Was kilka ciekawostek na temat tej pory roku. Czy wiedzieliście , że....

1) Początek wiosny niemal zawsze przypada na 20 lub 21 marca, ale zdarza się, że ten dzień wypada 19 marca. Powodem jest to, że równonoc i przesilenie nie zawsze pojawiają się w tym samym dniu.

2) Na półkuli południowej wiosna trwa od sierpnia do listopada.

3) Wiosna w Japonii rozpoczyna się wraz z kwitnieniem pierwszych wiśni, które trwa zaledwie tydzień. Święto Hanami polega na podziwianiu urody kwiatów wiśni.

4) Pierwszy dzień wiosny jest początkiem perskiego nowego roku. Święto trwa przez 13 dni i jest obchodzone od blisko trzech tysięcy lat.

W poszukiwaniu wiosny

Klasy 1-3Korzystając z pierwszych promieni słońca, pełni energii wyszliśmy spacerować śladami wiosny. Nasze znaleziska dokumentowaliśmy na fotografiach. Teraz chwalimy się nimi i zarażamy pasją cieszenia się przyrodą, jej pięknem i płynącą z niej mocą.
Spacerujcie, jak my!

Elżbieta Korzeniowska

Spacer: W poszukiwaniu wiosny

Światowy Dzień Wody

Klasy 1-3W związku z 22 marca, czyli Światowym Dniem Wody, podczas lekcji online próbowaliśmy ustalić procentowy jej udział w naszym życiu. I choć wielu z nas wie, że ponad 70% kuli ziemskiej, stanowią właśnie wody, to jednak inne kwestie już nie były tak oczywiste.
Ponad 80 - procentowa jej zawartość w naszej krwi, nie zdziwiła nikogo. Natomiast fakt, że stanowi ona około 75% objętości naszego mózgu czy mięśni, to już wielu zaskoczyło. Podobnie było ze składem żywności. I tak na pytanie, jakie warzywo ma najwięcej w sobie wody, od razu padła odpowiedź ogórek! Jednak, że obok niego z ponad 90% zawartością wody, jest także: pomidor, rzodkiewka, truskawka, grejpfrut, dla wielu uczniów było nowością.
W ramach obchodów święta wody, oglądaliśmy także spektakl online o Aktywnych Błękitnych i gangu betoniarzy. Teraz już wiemy na pewno: deszczówka i zbiorniki retencyjne typu: oczko wodne, są ważne.
Szanujmy wodę, użytkujmy ją z rozwagą, bo to właśnie ona w 100% jest niezbędna do życia.

Elżbieta Korzeniowska

Chmury wyrazowe

DEUTSCH PLUS
Drogi Uczniu!

Chcesz mieć bogaty zasób słownictwa? Nikt nie zrobi tego za Ciebie. Częste powtórki, utrwalanie zdobytej wiedzy i różnorodne ćwiczenia to klucz do sukcesu. Najważniejsze, by uczyć się systematycznie. Nie zadręczaj się długimi listami słówek. Lepiej mniej, a częściej. Raz wyuczone słówko pozostanie z Tobą na dłużej, jeśli zadbasz o jego gruntowne przyswojenie. Rób powtórki i wracaj do danego materiału nawet wtedy, kiedy wydaje Ci się, że już go dobrze znasz.
W tym celu proponujemy Ci "chmury wyrazowe", które pomogą w nauce słówek. Kliknij w link niżej:

CHMURY WYRAZOWE

Powodzenia!

Halina Nowicka
Iwona Rzymowska - Hołysz

21 marca i edukacja

21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa

Klasy 4-8
Czy wiesz że... ("czytaj więcej")

Uczniowie naszej Szkoły (kl. 6d,g,h oraz 7c), chcąc okazać swoje wsparcie, włączyli się w kampanię edukacyjną #ZespolKolorowychSkarpetek tworząc kartki i plakaty z kolorowymi skarpetkami i pozytywnymi hasłami.

TY TAKŻE MOŻESZ SIĘ WŁĄCZYĆ!

Wystarczy założyć dwie krzykliwe skarpetki nie do pary, zrobić im zdjęcie i zamieścić je w swoich kanałach społecznościowych z hashtagiem akcji. Dzięki temu w gronie swoich znajomych możesz pokazać swoje pozytywne nastawienie i pomóc zmieniać społeczne stereotypy.

Zapraszamy do GALERII PRAC

Recykling z wyobraźnią

Klasy 4-8
Recykling z wyobraźnią

Uczniowie klas czwartych naszej szkoły wykonali podczas lekcji techniki niezwykle ciekawe prace. Jako tworzywo dla swoich twórczych dokonań zastosowali papierowe odpady. Czwartoklasiści kreatywnie przetwarzali różnorodne śmieci, nadając im drugie - a niekiedy także trzecie życie.

Zapraszamy do galerii prac.

Beata Ochnicka

Przygotowując się do Świąt Wielkiej Nocy...

Klasy 1-3
W ostatnich dniach uczniowie klas drugich, w ramach przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy, wykonywali na lekcji religii prace plastyczne: krzyż Pana Jezusa oraz Grób Pański. Ucząc się pieśni i piosenek wielkopostnych i świątecznych zgłębiali tajemnicę miłości Boga do człowieka.

ZDJĘCIA PRAC


Wiosenne sadzonki

Świetlica Wiosna, to czas kiedy przyroda budzi się do życia, świat staje się ciekawy, kolorowy. Dzieci stale podglądają, obserwują, badają- a przyroda to bogaty materiał poznawczy do rozbudzania ich aktywności. Sadzenie roślin cebulowych sprawiło dzieciom dużo radości. A jeszcze większą radość sprawi widok kolorowych, wiosennych kwiatów, które wypełniły parapety okien w świetlicy nr 8. Obserwowanie małej cebulki zmieniającej się w piękny kwiat- wprost magiczne.
Tak wspólnie spędzonego czasu dzieci z pewnością długo nie zapomną, a rozwijające się kwiaty będą miały jeszcze większą wartość.

GALERIA ZDJĘĆ

Wychowawcy świetlicy nr 8
Magdalena Kasperek
Izabela Kiryluk
Magdalena Stacharska-Malec
Jolanta Wójtowicz

KONKURS

Sukcesy uczniów naszej szkoły w V Miedzyszkolnym Konkursie „Co Nam przekazują Zesłańcy Sybiru”

Z dumą informujemy o sukcesach uczniów naszej szkoły w V Międzyszkolnym Konkursie „Co Nam przekazują Zesłańcy Sybiru” organizowanym przez XXVII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie.
Laureatami konkursu zostali:
- Eryk Halicki – I miejsce w kategorii plastycznej oraz III miejsce w kategorii literackiej,
- Franciszek Ślaski – II miejsce w kategorii plastycznej,
- Jagoda Małysz – wyróżnienie w kategorii multimedialnej,
- Cassandra Ciechan – wyróżninie w kategorii plastycznej,
- Borys Ogrodnik – wyróżnienie w kategorii plastycznej.
Serecznie gratulujemy Laureatom, ich Rodzicom i Nauczycielom. Wszystkim laureatom życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich pasji.

Lapbooki z "Krzyżaków"

Klasy 4-8

Lapbooki z "Krzyżaków"


Uczniowie klasy 7b w ramach omawianej lektury zrobili lapbooki. Można było je wykonać dowolną techniką, używając różnych materiałów. Tematyka "Krzyżaków" bardzo zainspirowała naszą młodzież.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku. Jak Wam się podoba?"

Anna Miciuła
Wygenerowano w sekund: 0.04
14,896,105 unikalne wizyty