PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Balladyna

Klasy 4-8
Spektakl pt. „Balladyna” w wykonaniu kl. 7c

Uczniowie naszej szkoły to bardzo kreatywna młodzież. Z inicjatywy klasy 7c, pod czujnym okiem polonistki- pani Katarzyny Michalczuk, powstało przedstawienie na podstawie dramatu
J. Słowackiego pt. „Balladyna”. Została ukazana historia dwóch sióstr- Aliny i Balladyny- z których jedna zabija drugą, aby zostać królową. Wychowankowie zaprosili na spektakl swoich młodszych kolegów i koleżanki ze świetlicy. Dzieci były zachwycone grą młodych aktorów, którym gratulujemy talentu. Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia.

Katarzyna Michalczuk

Dzień Kobiet

Samorząd Uczniowski
Klub Młodych "Cogito" oraz Samorząd Uczniowski zaplanował w tym roku świętowanie Dnia Kobiet 7 (czwartek) i 8 (piątek) marca.

W czwartek prosimy wszystkie Dziewczyny z naszej szkoły, od dużych po małe, o modową zabawę „Być Kobietą”. Mile widziane kwiaty, kolory, bo przecież idzie wiosna. A najodważniejsze niech włożą zwiewne sukienki i spódnice, szale, koronki oraz perły…, ale oczywiście strój według uznania. Niech będzie zjawiskowo i twórczo!!! Dla każdej Dziewczyny z naszej szkoły przewidziana jest drobna niespodzianka. Chętne kobietki zapraszamy na salę gimnastyczną, gdzie w dwóch turach (pierwsza długa przerwa – klasy 4–6, druga długa przerwa – klasy 7–8) będą miały sportowo – modowe rozgrywki ”Super Kobieta z super książką”. O szczegółach poinformują nasi przedstawiciele w klasowych ogłoszeniach. Liczymy na Waszą otwartość, dobrą zabawę i humor. A w piątek odbędzie się ciekawy quiz dla Dziewczyn, ze słodkimi nagrodami.

Klub Młodych "Cogito" i Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

Cykl spotkań z absolwentami

ŚwietlicaKontynuując cykl spotkań z absolwentami, na zaproszenie Pani Wicedyrektor Marty Martyniuk, 20 lutego gościliśmy w naszej szkole koło teatralne XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. W ramach spotkania, licealiści zaprezentowali wychowankom świetlicy przestawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Wśród aktorów znalazły się nasze absolwentki Zuzanna Hetman oraz Oliwia Piłat, które wcieliły się w postać wiewiórki oraz babci. Przepiękne przedstawienie zostało przygotowane przez Panią profesor Agnieszkę Świątkowską, która jest polonistką, prowadzącą koło teatralne, a prywatnie babcią naszej uczennicy z klasy If.
Wychowankowie świetlicy byli pod ogromnym wrażeniem przygotowanego przedstawienia. Historię Czerwonego Kapturka, którą dobrze znają, oglądali z ogromnym zaciekawieniem.
Serdecznie dziękujemy za to ciekawe spotkanie i wspólnie spędzony czas, a naszym młodym aktorom życzymy wielu sukcesów.

Galeria foto


Anna Laskowska

Walentynki w Filii Szkoły

Klasy 1-3Walentynki są raz w roku,
pełne szczęścia i uroku

Walentynki (ang. Valentine’s Day) – to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie kartek oraz listów zawierających życzenia oraz wyznania sympatii i miłości. W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. W Polsce obchody walentynkowe zyskały popularność dopiero w latach 90. XX wieku. Dzień 14 lutego stał się okazją do miłych niespodzianek i obdarowywania się upominkami.
Klasa 1d wzięła udział w zajęciach edukacyjnych o tematyce walentynkowej. Uczestniczyliśmy m. in. w zabawach muzycznych, poczcie walentynkowej, fotobudce. Bawiliśmy się wspaniale w okazywanie i odgadywanie emocji. Najpiękniejsze walentynkowe chwile utrwaliliśmy na zdjęciach.

Fotorelacja walentynkowego dnia klasa 1d


Barbara Zwolakiewicz

Konkurs recytatorski poezji Wisławy Szymborskiej

Biblioteka

KONKURS RECYTATORSKI

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 50 ZAPRASZA UCZNIÓW KLAS IV-VIII DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI WISŁAWY SZYMBORSKIEJ

pt. „Nic dwa razy się nie zdarza” .


Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać u nauczycieli języka polskiego oraz w bibliotece szkolnej.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem, który otworzy się po kliknięciu w ilustrację zamieszczoną po prawej stronie.

Przeprowadzenie konkursu przewidziane jest na dzień 25. 03. 2024 r. (poniedziałek)
i odbędzie się w sali nr 19 o godz. 8.20 dla klas IV-VI oraz o godz. 9.15 dla klas VII-VIII.

Organizatorzy:
Paulina Majewska, Katarzyna Michalczuk, Justyna Skubisz

Dzień Bezpiecznego Komputera

Klasy 4-8


I MIEJSCE


Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Wiktor Wójtowicz - uczeń klasy 8c - zdobył pierwsze miejsce w XX Regionalnym Konkursie Informatycznym "Dzień Bezpiecznego Komputera" organizowanym w ramach światowego Dnia Bezpiecznego Internetu przez Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie.

W szkolnym etapie konkursu uczestniczyło 1150 uczniów z 47 szkół Lublina i województwa lubelskiego, w tym z 25 szkół podstawowych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


WYNIKI I ZDJĘCIA na stronie ZSE

EKOLEKTURA

Klasy 4-8
EKO LEKTURA - rzeźba Hobbita


Na lekcjach języka polskiego nie ma nudy! Uczniowie kasy 6e, w ramach podsumowania pracy z lekturą obowiązkową "Hobbit, czyli tam i z powrotem", wykonali rzeźby głównego bohatera. Warunkiem było wykorzystanie materiałów nadających się do recyklingu. Młodzież poradziła sobie fantastycznie! Zobaczcie sami…
Mamy nadzieję, że zainspirują kolejne osoby do przeczytania niezwykłej historii Bilba Bagginsa.

Katarzyna Michalczuk

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Biblioteka
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 r., obchodzony jest 21 lutego. Data święta upamiętnia tragiczne wydarzenia z 1952 r., kiedy to w Bangladeszu zginęło pięciu studentów, uczestników demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
21 lutego 2013 roku w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego rozpoczęto pod patronatem Rady Języka Polskiego kampanię społeczną „Język polski jest ą-ę”. Celem akcji była walka z nagminnym pomijaniem w pisowni znaków diakrytycznych. Czym one są? Kropkami, kreskami i ogonkami, za pomocą których tworzymy polskie litery: ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż.
15 lutego 2024 roku w klasach V a oraz VI d odbyły się lekcje biblioteczne. Uczniowie poznali dzieje polszczyzny i uświadomili sobie, jak ważna jest wspólna troska o poprawne mówienie i pisanie po polsku.

Zachęcamy do używania polskich znaków diakrytycznych za każdym razem,
gdy wysyłamy SMS lub e-mail!


PREZENTACJA

LEKCJA BIBLIOTECZNA - GALERIA ZDJĘĆ



Nauczyciele bibliotekarze SP 50

Stop cyberprzemocy

Pedagog
Stop cyberprzemocy


W dniu 14 lutego klasy 8d, 7c, 7d i 7f spotkały się z przedstawicielem Straży Miejskiej na profilaktycznych zajęciach warsztatowych pt. "Stop cyberprzemocy".
Uczniowie obejrzeli film i dowiedzieli się jak reagować na zjawisko cyberprzemocy, gdzie szukać pomocy. Na zakończenie każdy uczeń i nauczyciel otrzymał pakiet materiałów informacyjnych.
Dziękujemy Straży Miejskiej za współpracę.

Organizatorem spotkań był pedagog K. Klempka

Odżywianie

Klasy 4-8
Racjonalne odżywianie się - okiem dietetyka.

25.01.2024 r., uczniowie z klas 7c i 8d uczestniczyli w ciekawym spotkaniu na temat zdrowego odżywiania się. Studentki Uniwersytetu Przyrodniczego wyjaśniły uczniom, dlaczego racjonalne odżywianie w wieku dorastania jest bardzo ważne, na czym polega racjonalne odżywianie, zwracając uwagę na indywidualne zapotrzebowanie kaloryczne każdego ucznia. Uświadomiły uczniom jakie mogą być skutki niewłaściwego odżywiania. Wskazały jakich produktów nie kupować, jakie stosować zamienniki, żeby jeść zdrowiej i jak kształtować dobre nawyki żywieniowe.

Dziękujemy Pani Marcie Lechocińskiej i Pani Adzie Szubstarskiej – studentkom UP w Lublinie za cenne wskazówki.

Marta Muszyńska
Agnieszka Mazur

Sukcesy klas sportowych w II Turnieju V`ball TALENTS CUP

lkps
Sukcesy klas sportowych w II Turnieju V`ball TALENTS CUP


Uczniowie klas 5e, 4d i 4e uczestniczyli w II Turnieju V`ball TALENTS CUP zorganizowanym w obiekcie sportowym AWF Biała Podlaska, zajmując odpowiednio miejsca w kategorii DWÓJEK chłopców: 4. miejsce Michał Tarasiuk i Ignacy Wankiewicz oraz 18, 24, 26, 28 na 32 drużyny.

W kategorii TRÓJEK chłopców 3. miejsce zajęli Tomasz Kubiński, Jakub Bogusz i Jan Niezgoda z kl. 5e
oraz 4,5,10,11 i 15 miejsce na 16 drużyn.

Nasi uczniowie dzielnie walczyli o każdą piłkę po czujnym okiem Trenera Pana Piotra Maja.

Już 3. marca 2024 r. w Lublinie w hali widowiskowo - sportowej Uniwersytetu Medycznego odbędzie się kolejna edycja V`ball TALENTS CUP, w której nasi uczniowie będą zdobywać cenne doświadczenie oraz walczyć o kolejne zwycięskie piłki.

Piotr Maj

Wygenerowano w sekund: 0.03
18,804,914 unikalne wizyty