Dla klas III

vEdukacja – elektroniczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Jeśli jesteś uczniem klasy trzeciej gimnazjum, to zapamiętaj ten adres:

vEdukacja to system wspomagający elektroniczną rekrutację do szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, techników, zasadniczych szkół zawodowych).

Od kilku lat rekrutacja do większości szkół w województwie lubelskim odbywa się drogą elektroniczną z wykorzystaniem specjalnych programów internetowych oraz internetu.Na stronach vEdukcja uczniowie otrzymują komplet informacji nt. oferty edukacyjnej szkół średnich, a po zalogowaniu się na swoje konto (login i hasło otrzymają w odpowiednim czasie od szkolnego koordynatora) mogą sprawdzić lub zweryfikować swoje dane, dokonać wyboru szkół/klas, wydrukować podanie, które następnie zanoszą do tzw. szkoły pierwszego wyboru, a także zapoznać się z wynikami rekrutacji.