58. edycja międzynarodowego konkursu "Begegnung mit Osteuropa"

NiemieckiW tegorocznej 58. edycji konkursu wzięło udział 4.400 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Nadrenii - Westfalii oraz krajów Europy Wschodniej i Środkowej. Spośród 1400 prac nadesłanych na konkurs jury wyłoniło 40 najlepszych prac z NRW i 14 prac uczniów z Bułgarii, Polski, Rumunii, Rosji i Ukrainy.

Wśród laureatów konkursu znalazła się grupa uczniów i absolwentów naszego gimnazjum (Karolna Mącik, Agata Zalewska, Maciej Kuranc, Emilia Birska, Weronika Sowińska, Maciej Sowiński, Krystian Krzewiński, Marta Kokosińska i Bartłomiej Nowakowski), którzy do konkursu przystąpili wspólnie z niemiecką klasą Wartburg - Hauptschule z Munster. Uczniowie wygrali nagrodę pieniężną i tygodniowy wyjazd do Nadrenii - Westfalii.

To jednak nie jedyna nagrodzona praca, bowiem uczniowie obecnej klasy III d (Agnieszka Staniak, Michał Błaszczyk i Maciej Gołąb) również otrzymali nagrodę pieniężną w tym konkursie.
Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu i opiekunom paniom Iwonie Rzymowskiej - Hołysz i Halinie Nowickiej!

Zapraszamy do udziału w 59. edycji konkursu. Informacje u nauczycieli języka niemieckiego

Artykuł w prasie niemieckiej na temat konkursu.