Swiadkowie Historii

BibliotekaZ cyklu "Świadkowie Historii" 22 listopada 2011 r. biblioteka Gimnazjum zorganizowała spotkanie z p. mjr Marianem Pawełczakiem, żołnierzem AK, a po wojnie jednym z Żołnierzy Wyklętych z oddziału "Zapory". Pan Major okazał się wspaniałym gawędziarzem, obdarzonym doskonałą pamięcią. Z detalami sięgał we wspomnieniach do czasów II Rzeczypospolitej. Sugestywnie przedstawił trudy partyzanckiego życia i koszmar czasów powojennych. Niewątpliwie zainteresował nas, bo padło sporo pytań. Tłem spotkania była wystawa poświęcona biografii Pana Majora. W krótkim programie poetyckim wystąpili uczniowie klasy 2b: Magda Napiórkowska, Ilona Błaszczyk, Joasia Krzysiak, Piotr Malinowski. Ramy zakreślił "Marsz Zaporczyków" odśpiewany przez nas razem z Gościem. W 2-godzinnym spotkaniu wzięło udział 25 uczniów z klas: 1b, 1 d, 2b i 3 d.
Org. Anna Czapska, fot. p. Justyna Skubisz, filmował p. Andrzej Błaszczyk.