"Znane osobistości i wynalazki niemieckie w ilustracjach dzieci"

NiemieckiWystawa "Znane osobistości i wynalazki niemieckie w ilustracjach dzieci i młodzieży" w Galerii Ratusza.

Dnia 14.12.2011r. uczniowie klas II a, II b i III c uczestniczyli pod opieką pań Małgorzaty Kocyły-Sobiesiak i Iwony Rzymowskiej - Hołysz w uroczystym otwarciu wystawy "Znane osobistości i wynalazki niemieckie w ilustracjach dzieci i młodzieży" w Galerii Ratusza Urzędu Miasta Lublin.

Konkurs został zorganizowany przez prof. Andrzeja Kidybę, Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec w Lublinie, przy wsparciu finansowym Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie. Patronat honorowy nad wystawą objął Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk.

Celem wszelkich inicjatyw podejmowanych przez Konsula Honorowego RFN w Lublinie jest popularyzacja wiedzy na temat kultury i sztuki niemieckiej oraz zachęcanie młodzieży do poznawania nowych obszarów dziedzictwa narodowego naszego zachodniego sąsiada. Konkurs pt. "Znane osobistości i wynalazki niemieckie w ilustracjach dzieci i młodzieży" cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Uczniowie naszego gimnazjum również wzięli w nim udział. Najpopularniejszymi osobistościami, które stały się obiektem prac uczniów byli fizyk Albert Einstein, aktorka Marlene Dietrich, kanclerz Niemiec Helmut Kohl. I nagrodę zdobyła praca przedstawiająca prasę drukarską - epokowy wynalazek - Jana Gutenberga.

Wystawę uświetniła swoją obecnością pani Michaela Spaeth, Kierownik Kultury w Ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie. Podczas godzinnego osobistego spotkania z panią Spaeth uzyskaliśmy obietnicę wsparcia zarówno przez Ambasadę RFN w Warszawie, jak i Honorowy Konsulat RFN w Lublinie ciekawych inicjatyw podejmowanych przez nauczycieli języka niemieckiego naszego gimnazjum.

Już na wiosnę zostanie ogłoszony przez Honorowego Konsula RFN w Lublinie kolejny konkurs. zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczni,ów do wzięcia udziału w konkursie.
Poniżej link do relacji na żywo z wystawy:

FILM O WYSTAWIE