Der Hawerkamp - Vergangenheit, Gegenwart, Zukunft

NiemieckiFim "Der Hawerkamp Vergangenheit, Gegenwart, Zukunft" ("Hawerkamp - przeszłość, terażniejszośc, przyszłość") to efekt pracy uczniów naszego gimnazjum uczestniczących w warsztatach radiowo - filmowych w Bennohaus w Münster (Niemcy). Tematem filmu jest kontrowersyjna portowa dzielnica Hawerkamp. Podczas kręcenia filmu uczniowie z Polski i Niemiec mieli okazję porozmawiać z mieszkańcami na temat historii dzielnicy, warunków tam panujących oraz planów, jakie władze miasta mają wobec Hawerkamp. Nagrany materiał posłużył do przedstawienia tego niezwykle barwnego i ciekawego zakątka miasta Münster oraz pokazania z jakimi problemami borykają się jego mieszkańcy, jakie mają marzenia i oczekiwania wobec włodarzy miasta.

Zachęcam do obejrzenia filmu i podejmowania podobnych międzynarodowych inicjatyw, integrujących młodzież polską i niemiecką z partnerskich miast dzięki wspólnym przedsięwzięciom.

Warsztaty radiowo- telewizyjne zostały zorganizowane dzięki inicjatywie pań Renaty Kaczmarek (Münster), Iwony Wąsik i Iwony Rzymowskiej- Hołysz.