Co ślubowali pierwszoklasiści?

NewsyNie tak dawno temu (23 października) i nie tak daleko stąd (w naszym gimnazjum) odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. Wielu z nich stawiło się w towarzystwie swoich rodziców czy starszego rodzeństwa. Świadkiem tej ważnej dla uczniów chwili była Dyrekcja Szkoły. Swoją obecnością zaszczycił nas także zacny gość, ksiądz proboszcz Antoni Socha z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej.

Pan dyrektor Pawka zobowiązał uczniów do godnego, dojrzałego zachowania i podejmowania odpowiedzialnych wyborów. Następnie gimnazjaliści złożyli uroczyste ślubowanie, przyrzekając dbać o wszechstronny rozwój osobowości, być twórczym członkiem społeczności szkolnej oraz tworzyć tradycję naszego gimnazjum. Część nieoficjalna - w konwencji otrzęsin kotków - została przygotowana przez trzecioklasistów, którzy dzierżą w szkole palmę pierwszeństwa. Niemniej na młodszych kolegów nie czekały straszliwe tortury, jedynie kilka zadań, sprawdzających ich poczucie humoru, intuicję oraz wiedzę na temat szkoły, do której chodzą. Jedzenie plasterka cytryny czy odnajdywanie na zdjęciach z dawnych lat swego wychowawcy zostały uwieńczone prawie-sukcesem, co pozwoliło na wręczenie przedstawicielom klas dyplomu ucznia Gimnazjum nr 24.
A następne pasowanie już za rok!

Zdjęcia dostępne w galerii.
Propozycje opisów do zdjęć można przesyłać za pomocą zakładki kontakt.