Dzień Niemiecki / der - tag.pl

NiemieckiDnia 9 czerwca 2011r. został zorganizowany w naszej szkole Dzień Niemiecki / der - tag.pl w związku z obchodami 20-lecia polsko-niemieckiego Traktatu o przyjaznym sąsiedztwie i dobrej współpracy oraz umowy międzyrządowej o polsko-niemieckiej współpracy młodzieży. Projekt miał charakter ogólnoszkolny. W ramach Dnia Niemieckiego została zaprezentowana wystawa plakatów Niemcy oczami uczniów gimnazjum nr 24.
Uczniowie mieli okazję sprawdzić poziom swojej wiedzy na temat naszego zachodniego sąsiada, odpowiadając na pytania Quizu wiedzy o Niemczech. Każda poprawna odpowiedź została nagrodzona. Tego dnia uczniowie przygotowali specjały kuchni niemieckiej, których można było skosztować w specjalnie przygotowanym Kąciku kulinarnym. W ramach projektu uczniowie gimnazjum mogli również zaprezentować swoje talenty wokalne, recytatorskie i aktorskie podczas Koncertu talentów w języku niemieckim. Podczas Dnia Niemieckiego gościliśmy grupę młodzieży wraz z opiekunami z Georg - Buchner Schule z Darmstadt, która wzięła udział razem z naszymi gimnazjalistami w warsztatach historycznych.