Spotkanie z Misjonarką

Klasy 4-8Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny to wspaniała okazja, aby o misjach dowiedzieć się "z pierwszej ręki". Naszą Szkołę w dniu 10 października ponownie odwiedziła Pani Teresa Kmieć - muzyk, nauczyciel i misjonarka, która wakacje spędziła w Kenii i Tanzanii służąc miejscowej ludności. Pani Teresa przybliżała uczniom klas: 6a, 5 a,c,e,g,h oraz 4 d realia życia w trudnych, afrykańskich warunkach. Przyniosła ze sobą tradycyjne materiały, używane zarówno jako okrycie wierzchnie, jak też do przenoszenia dzieci i pracy w polu. Mogliśmy dotknąć różaniec wypleciony przez Masajów oraz przyjrzeć się pracy misjonarzy w szkole i sierocińcu.
Dziękujemy Pani Teresie za ubogacającą prelekcję i życzymy wiele radości z pracy misyjnej i wolontaryjnej!

opiekun Ogniska Misyjnego

Kampania

Wolontariat
16 października Światowy Dzień Walki z Głodem

Szkolne Koło PCK prowadzi
zbiórkę żywności długoterminowej
w ramach Światowego Dnia Walki z Głodem

Akcja trwa 07-18.10.2019r.
Dary należy składać w specjalnym koszu oznaczonym logo akcji obok portierni

Jolanta Sawa

Akcja "OPATRUNEK NA RATUNEK"

Wolontariat
W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym nasza Szkoła włączyła się w ósmą edycję Akcji "OPATRUNEK NA RATUNEK" Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemprtoris Missio (więcej na: https://www.medycynamisjach.org/)

ZBIERAMY:

- bandaże (dziany i elastyczny),
- gazy i kompresy (jałowe i niejałowe),
- plastry opatrunkowe i watę,
- rękawiczki gumowe,
- igły i strzykawki,
- środki do dezynfekcji ran (tylko w proszku).

DARY MOŻNA PRZYNOSIĆ DO KATECHETÓW DO DNIA 5 LISTOPADA LUB POZOSTAWIĆ NA PORTIERNI.

Za otwarte serca i realną pomoc dla potrzebujących serdecznie dziękujemy!

*** PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI *** BĄDŹ MISJONARZEM *** ZRÓB COŚ DOBREGO!!!

Dzień Edukacji Narodowej

Samorząd UczniowskiSerdecznie zapraszamy wszystkich pracowników szkoły na koncert życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który odbędzie się 14 października 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 11:00 w sali gimnastycznej.

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 50

Akcja charytatywna "Podaj Łapę"

Samorząd UczniowskiSamorząd Uczniowski klas 4-8 po raz kolejny organizuje akcję charytatywną "Podaj Łapę" na rzecz podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie przy ul. Metalurgicznej. Zbieramy ręczniki, koce oraz suchą karmę dla psów i kotów. Dary prosimy wkładać do kartonowych pudeł ustawionych przy wejściu głównym do szkoły. Koniec akcji: 13 grudnia.

DZIĘKUJEMY za okazane serce!

Katarzyna Michalczuk
Magdalena Migdał-Jarosz

English Spelling Competition

English ZoneZapraszam chętnych uczniów klas czwartych do konkursu literowania w języku angielskim.
Jeśli literowanie słów nie sprawia Ci problemów, weź udział w szkolnym konkursie i walcz o fantastyczne nagrody! Zgłoszenia do 25 października u nauczycieli języka angielskiego. Konkurs odbędzie się 29 października.

Magdalena Migdał-Jarosz

Guten Tag! Hallo ! Wie geht's?

DEUTSCH PLUS

Po miesiącu "Zabaw z językiem niemieckim" umiemy powitać innych o różnych porach dnia, przedstawić się, zapytać o samopoczucie i pożegnać. Nauka szła nam śpiewająco... W opanowaniu zwrotów pomogła nam piosenka "Guten Tag":
Guten Morgen!
Guten Tag!
Guten Abend!
Wer bist du?
Ich bin Theo.
Hallo!Wie geht's? Danke! Super! Gut!
Tschüs! Auf Wiedersehen!

Zapraszamy do galerii zdjęć.
GALERIA FOTOGRAFII

UWOLNIJ CIUCHA - NASI UCZNIOWIE WOLONTARIUSZAMI

CogitoW ubiegłą sobotę, 5 października, uczniowie klas 7 i 8 działający w Klubie Młodych Cogito wzięli udział w akcji UWOLNIJ CIUCHA w Centrum Spotkania Kultur.
Jako wolontariusze pomagali przy dystrybucji ciastek, informowali i zachęcali do wzięcia udziału w wydarzeniu.
Tegoroczna, jesienna edycja wydarzenia miała na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz WIKTORII DYŚ (więcej na https://www.siepomaga.pl/sen-o-wiktorii)
DZIĘKUJEMY ZAANGAŻOWANYM UCZNIOM ZA ICH OBECNOŚĆ ORAZ RODZICOM ZA WYCHOWANIE W DUCHU BEZINTERESOWNEJ POMOCY DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI!

Nasyceni atrakcjami

Klasy 1-3Spacer po dywanie barwnych liści, które rozsypała roztargniona malarka Jesień, kompletownie darów lasu i szukanie ukrytego skarbu, do tego pyszna ogórkowa i ruskie pierogi z nieograniczoną dokładką, to tylko nieliczne atrakcje, na jakie mogli liczyć uczestnicy wyprawy do Nasutowa.
Szczęściarzami byli uczniowie klasy 2d i 2e, którzy pod opieką wychowawców, w piątek 4 października, udali się na warsztaty do Domu Aktywnej Edukacji w Nasutowie położonego przy samiutkim lesie kozłowieckim, którym na upartego można dojść do Kozłówki. My, co prawda tak daleko się nie zapuszczaliśmy, ale też było pięknie i niecodziennie. Dlaczego?
Przekonajcie się sami w rozwinięciu:)

EK

Dzień Jedności Niemieckiej

DEUTSCH PLUS

Odbyły się kolejne zajęcia z języka niemieckiego w ramach projektu Deutsch Plus. Podczas "Zabaw z językiem niemieckim" podopieczni świetlicy nr 8 poznali nazwy krajów niemieckiego obszaru językowego, ich stolice oraz barwy flag narodowych. W Dniu Jedności Niemieckiej - 3. października uczniowie dowiedzieli się, dlaczego nasi zachodni sąsiedzi właśnie dziś obchodzą swoje święto.

Zapraszamy do galerii zdjęć.
GALERIA FOTOGRAFII

30 września i 30 września

Klasy 1-3Każda klasa to mała społeczność mająca swój świat. Każdy zespól jest inny, charakterystyczny, najlepszy. Najlepiej widać to było 30 września, czyli w kalendarzowy Dzień Chłopca.
Jedni poszli do kina, kolejni na pizzę, jeszcze inni robili wesołe i śmieszne zawody wykorzystując różne akcesoria, nawet piłeczki ping pong'owe i wytłaczanki po jajkach. Śmiechu było wiele, ba... co poniektórych rozbolały brzuchy z tego powodu. Jeszcze inni po prostu zajadali się tortem, śpiewali głośne Sto lat i dali sobie upominki. Byli też tacy, którzy poprzestali na zwykłym: Najlepszego!
Najważniejsze, że pamiętaliśmy o święcie naszych miłych chłopców: kolegów, kumpli, przyjaciół, znajomych z klasy, Piotrków, Antków i Kamilów. Zdrowia, nasi krawaciarze!

Ela Korzeniowska