PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Flamenco i gitara

Klasy 1-3Słońce, tzw. żar tropików, skoczna, wesoła muzyka, rytmiczne tańce i falbany… O czym mowa?

Oczywiście o ciepłych krajach na skraju Europy i o pięknych ich elementach. Wszystkie je w pełnej okazałości uczniowie klas młodszych poznali w czasie wrześniowych spotkań z Panią Muzyką. Poza pięknymi opowieściami, uczniowie przekonali się czym jest gitara klasyczna i taniec flamenco. Studenci pod kierunkiem Pani Muzyki pokazali podstawowe kroki tańców charakterystycznych dla tych pięknych, ciepłych krajów. A za miesiąc kolejne, słoneczne państwo. Tym razem Włochy. Już czekamy z niecierpliwością.

Ela Korzeniowska

Pokazy UMCS

Samorząd UczniowskiWe wrześniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 60. pokazach fizycznych organizowanych w Instytucie Fizyki UMCS, Oddział Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Młodzież mogła zobaczyć "czym zajmuje się fizyka." Miała również możliwość udziału w doświadczeniach dotyczących ruchy obrotowego, ciepła, prądu elektrycznego i rezonansów.

tekst: Barbara Gabryszewska
fot. Magdalena Migdał-Jarosz

Europejski Dzień Języków Obcych

DEUTSCH PLUS
„Iloma językami mówisz, tyle razy jesteś człowiekiem”- Johann Wolfgang von Goethe.

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczennice z klas 8 a ( Julka, Inez i Julia) i 8 c (Ola) przygotowały gazetki tematyczne. Możecie dowiedzieć się z nich jak brzmią zwroty "Kocham Cię", "Jak się masz?", Jak masz na imię?" i inne w kilku europejskich językach.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
GALERIA FOTOGRAFII

DZIEŃ CHŁOPAKA - DZIEŃ MUSZKI I KRAWATA

Cogito
*** KOLEGO! ***
Nie chcesz siedzieć w dniu Twojego święta na lekcjach, obawiając się, że zostaniesz zapytany...?

MAMY NA TO SPOSÓB! :-)

30 września załóż KRAWAT lub MUSZKĘ i prezentuj się e l e g a n c k o!
Dołącz do elity debeściaków!

Chłopcy, którzy 30 WRZEŚNIA założą KRAWAT lub MUSZKĘ nie będą tego dnia pytani (przy dobrej woli i życzliwości nauczycieli).

WSZYSTKIM KOLEGOM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA SKŁADAJĄ KOLEŻANKI! :-)

Pomysłodawcą akcji: Klub Młodych Cogito, za wiedzą i zgodą Pana Dyrektora




Zabawy z językiem niemieckim

DEUTSCH PLUSWe wrześniu rozpoczęły się w świetlicy szkolnej nr 8 zajęcia z języka niemieckiego "Zabawy z językiem niemieckim" w ramach realizacji programu Goethe - Institut "Deutsch Plus", który oferuje naukę języka niemieckiego poza standardowe godziny zawarte w Podstawie Programowej. Zajęcia prowadzone są w czwartki przez p. Iwonę Rzymowską - Hołysz w godzinach 8.20 - 9.05 i mają charakter zajęć dydaktyczno - plastycznych.
GALERIA FOTOGRAFII

Konkurs kulinarny "Koch mir was!"

DEUTSCH PLUSZ wielką radością informujemy, że uczniowie klas 8 wezmą udział w ogólnopolskim konkursie kulinarnym Instytutu Goethego "Koch mir was!" organizowanym w ramach projektu DEUTSCH PLUS. Do konkursu zostało zgłoszonych 5 trzyosobowych zespołów, które mają do dnia 31.10.2019r. zaprojektować i wykonać w języku niemieckim stronę z niemieckim przepisem kulinarnym. Nagrodą jest udział w warsztatach kulinarnych w Warszawie.

REGULAMIN KONKURSU

Trzymamy za Was kciuki!

Witamy w programie "Deutsch Plus"

DEUTSCH PLUSW roku szkolnym 2019 / 2020 znaleźliśmy się w gronie 200 szkół z całej Polski, które zostały zakwalifikowane do udziału w programie Deutsch Plus. Program będziemy realizować we współpracy z Instytutem Goethego w Warszawie i Ambasadą Republiki Federalnej Niemiec.

Koordynatorem programu w szkole jest p. Iwona Rzymowska - Hołysz.
Co to jest program Deutsch Plus i jakie korzyści daje społeczności naszej szkoły?

TRIATHLON KIDS 4 EDYCJA

SportGRATULUJEMY wszystkim prawdziwym SPORTOWCOM, którzy wzięli udział w czwartej edycji TRIATHLON KIDS. Zarówno uczestnikom klas VII-VIII , którzy swoje zmagania z pływaniem, jazdą na rowerze i bieganiem pokonali 11 czerwca , jak również tym , młodszym i najmłodszym :), którzy wzięli udział 11 i 12 września 2019 roku.
Jeszcze raz wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY za odwagę i włożony wysiłek.
Ze sportowym pozdrowieniem KATEDRA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO SP 50 W LUBLINIE :)
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Nasza Mała Ojczyzna

Klasy 1-39 września uczniowie klasy 3 f zwiedzając Lubelskie Podziemia, mogli w atrakcyjny sposób zapoznać się z historią i kulturą swojej Małej Ojczyzny.
Barwne opowieści pani przewodnik, legendy opowiadane przez napotkanego w podziemiach Szczurołapa i odrobina wyobraźni
pozwoliły przenieść się w czasie i wyobrazić sobie jak kiedyś wyglądał Lublin i jak żyli jego mieszkańcy. Piękna pogoda zachęciła nas do spaceru po Starym Mieście, odwiedzenia miejsc związanych z lubelskimi legendami i pobytem w Lublinie Patrona naszej szkoły – Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Agnieszka Wiak

Zabawa w berka... z bakteriami

Klasy 1-3O wyścigu zbrojeń w skali mikro, wiemy już teraz prawie wszystko. A to za sprawą dzisiejszego udziału w niecodziennym spotkaniu na Wydziale Biotechnologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Była prezentacja i warsztaty, a na koniec otrzymamy własne bakteryjki, które urosną za jakiś czas.
Zanim jednak do nas dotrą, podzielimy się z wami dziś zdobytą przez nas wiedzą. Otóż: wiecie, że bakterie są 1000 razy mniejsze od ziarenka maku? I tak naprawdę tylko duże ich skupiska, takie jakby wielopokoleniowe rodziny, da się zobaczyć gołym okiem. One są wszędzie, wiele z nich, dzięki wiciom potrafi się poruszać. Atakują nas nie tylko za pośrednictwem kataru czy kaszlu chorej osoby. W domu na przykład atakują nas ze strony pilota do telewizora, bo to właśnie on jest ich największym siedliskiem. Obok niego, w domu uważajcie na telefony…
Poza złymi, są też dobre okazy bakterii, jak np. te z jogurtów czy kefirów. To one są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pomagają nam obronić się przed inwazją tych niepożądanych. Zatem: zdrówka życzymy! Bardzo dziękujemy za pomoc w opiece: p. D. Rosochacz i studentce p. Barbarze.

Ela Korzeniowska

Fioletowe zęby

Klasy 1-3Czy temperaturę da się zobaczyć gołym okiem? Ależ pytanie, prawda?! Według większości z całą pewnością się nie da! Widać tylko jej oznaki, typu: spocone czoło, czerwony z zimna nos, blade, zmarznięte dłonie… My, uczniowie 2e dzisiaj obalamy ten mit.
Otóż pewnym jest, że temperaturę da się zobaczyć. Potrzebna jest do tego tylko kamera na podczerwień. Wiemy to i przekonaliśmy się o tym na własne oczy w czasie zajęć: Zobaczyć to, co niewidzialne… czyli czy temperaturę można zobaczyć? W czasie XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki – przyznają drugoklasiści.
Dzięki podczerwieni widzimy, że oczy mają najwyższą temperaturę, jeśli chodzi o twarz i są mocno żółte, prawie świecą. Tymczasem najzimniejsze są zęby. Przybierają wręcz fioletową barwę. Dlaczego oczy są aż tak gorące, a zęby zimne? Otóż… uwaga: za wszystko odpowiada krew. To ona daje ciepło, oczy są mocno ukrwione, stąd ich wysoka temperatura, zęby zaś w ogóle. Nasze portrety widziane z perspektywy temperatury bardzo nas rozbawiły. – Za tą wesołą lekcję bardzo dziękujemy naukowcom z Instytutu Agrofizyki. Za opiekę i logistyczne wsparcie dziękujemy zaś p. M. Błaszczak i p. E. Kalickiej – kończą drugoklasiści.

Ela Korzeniowska
Wygenerowano w sekund: 0.03
14,794,050 unikalne wizyty