Wykład dla rodziców

NewsyW dniu 28.05.2019 r. przed zebraniami klasowymi Rodzice uczniów z klas IV-VIII i III gimnazjum uczestniczyli w wykładzie na temat uzależnień wśród młodzieży.
Pani Ewelina Zapała - terapeutka z Ośrodka Leczenia Uzależnień w Lublinie, ul. Karłowicza 1 (olu.lublin.pl) w syntetyczny sposób przedstawiła najważniejsze zagadnienia dotyczące tego tematu: czynniki ryzyka i czynniki chroniące młodzież przed uzależnieniami; sygnały ostrzegawcze; objawy i mechanizmy uzależnienia; jak wspierać dziecko i gdzie szukać pomocy.

Katarzyna Łukasiuk,

Triathlon 2019- czwarta edycja

PROGRAM TRIATHLON KIDS SP50 – CZWARTA EDYCJA !!!

11 czerwca 2019r. - klasy VII – VIII i III gimnazjum
12 czerwca 2019r. - klasy IV-VI
13 czerwca 2019r. – klasy „O”-III

PLIKI DO POBRANIA:
Program minutowy na dzień 11. 06. 2019 r. (dokument pdf)
Program minutowy na dzień 12. 06. 2019 r. (dokument pdf)
Program minutowy na dzień 13. 06. 2019 r. (dokument pdf)

Pozwolenie rodziców (dokument doc)

Sławomir Smyl

UWAGA!

Informuję, że z powodu wysokich temperatur i troski o zdrowie uczniów TriathlonKids dla klas I, II, III, IV, V, VI zostaje odwołany i przeniesiony na miesiąc wrzesień. Bliższe informacje będą podane przez nauczycieli wychowania fizycznego po rozpoczęciu roku szkolnego 2019/2020.
Zajęcia w tych dniach, tj 12 i 13 czerwca 2019 r. odbywają się według planu.

Ryszard Pawka

Prośba o wsparcie Funduszu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie

Wszystkich rodziców i sponsorów zachęcamy do wsparcia Funduszu Rady Rodziców naszej szkoły.
W tym roku szkolnym do Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie wpłynęły 63 podania o dofinansowanie (konkursów, zawodów, pokazów, balu gimnazjalnego, zabawy karnawałowej, itp. ) na łączną kwotę 30 tys. zł. Z tego zaakceptowano podania na kwotę ok. 23,5 tys. zł.

Wycieczka klas IIb i IIc

Klasy 1-3
Wycieczka klas II b i II c do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
i Farmy Iluzji w Mościskach.

W miniony wtorek 21 maja 2019 r. o godz. 800 wyruszyliśmy w tę podróż… Od początku do końca los i pogoda nam sprzyjały, choć wiele osób było sceptycznie nastawionych ze względu na nie najlepszą prognozę na ten dzień. Trudno to przewidzieć, gdy ustala się wycieczkę z dużym wyprzedzeniem. Uczniowie potrzebowali miłej odmiany i Ci, którzy zdecydowali się na wyjazd (z kl. 2b 22 osoby, a z kl. 2c 20) są baaardzo zadowoleni! :)

Joanna Gajos i Izabela Kiryluk

O spełnianiu marzeń umierających dzieci

Klasy 4-8

O spełnianiu marzeń umierających dzieci

Dnia 20 maja 2019 r. odbyło się w naszej Szkole szczególne spotkanie. Gościliśmy o. dra Filipa Buczyńskiego, założyciela i prezesa Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Paweł Sokołowski

Szkolny konkurs o Patronie WYNIKI

W dniu 23 maja został rozstrzygnięty Szkolny konkurs o Stefanie Kardynale Wyszyńskim dla kl. 4-3 gimnazjum.

WYNIKI:
I miejsce: GABRIELA SIKORA i MARTYNA ŁUKASIK (kl. 5f)
II miejsce ex aequo:
KAJETAN ZAWADZKI i GABRIELA RAK (kl. 5d)
NATALIA KUCABA (kl. 3f gimnazjum)
III miejsce: ANNA SIWIEC i WERONIKA ZAJĄC (kl. 7c)

Wyróżnienie:
ALICJA MARCZUK i FILIP KAJDZIK (kl. 4b)
OLIWIA HULIP i MARIA BYLINA (kl. 7d)

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Wręczenie nagród nastąpi po Mszy świętej o godzinie 10.30 w Dniu Patrona, 28 maja 2019 r. w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej. Fundatorem nagród jest Rada Rodziców. Za wsparcie dziękujemy!

Paweł Sokołowski
Beata Bohm-Kinik

Karty świąteczne

Klasy 1-3

Karty świąteczne przygotowane przez uczniów klasy I-III z użyciem programu PAINT

Wiesław Bednarczyk

KANGUR

Newsy
Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2019

Za nami kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2019. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział aż 266 uczniów naszej szkoły. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych są nasi uczniowie.

WYNIKI KONKURSU

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nagrody wręczymy wkrótce.

Szkolny koordynator konkursu
Agnieszka Mazur

KONKURSY

English ZoneW naszej szkole odbyły się dwa szkolne konkursy o Irlandii: Plastyczny - „Urokliwa Irlandia” oraz Konkurs wiedzy o Irlandii: „The Emerald Isle”.
W rozwinięciu przedstawiamy wyniki tych konkursów oraz wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX.

WYNIKI KONKURSÓW

Opiekunowie:
Sawa Jolanta,
Anna Trochimowicz

Lureaci Świetlika

Klasy 1-3Od kilku lat w naszej szkole nie słabnie popularność Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik. Tak też było i w bieżącym roku szkolnym, również wśród uczniów klas młodszych. 12 marca do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych przystąpiło aż 150 uczniów z klas I-III.Test nie był łatwy – słychać było po konkursie. – Trudniejszy niż te z ubiegłych lat, na których ćwiczyliśmy – podsumowywali uczniowie tuż po. Jednak mimo wysokiego poziomu w tym roku, mamy wielu, naprawdę wielu laureatów.

Oto uczniowie, którzy napisali najlepiej i otrzymają nagrodę główną:

Klasy pierwsze:

1. Anna Krzywicka kl. 1C
2. Gaja Osińska kl. 1C
3. Zuzanna Świech kl. 1E
4. Michał Tobólski kl. 1A

Klasy drugie:

1. Łucja Karczmarczyk kl. 2E
2. Kamil Kotorowicz kl. 2A

Laureatom, Rodzicom i wychowawcom gratulujemy. Uczniom życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

Uczniowie, którzy zdobyli nagrodę i wyróżnienie dostępni są w rozwinięciu. Zapraszam do lektury.

Ela Korzeniowska

Szkolny Konkurs o Patronie

Newsy
W dniu 23 maja (czwartek) o godzinie 7.30 w salach: 18 i 19 odbędzie się Szkolny Konkurs o Stefanie Kardynale Wyszyńskim - Prymasie Tysiąclecia, Patronie naszej Szkoły.
Zapraszamy zgłoszone zespoły dwuosobowe z klas 4-8!

katecheci