PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Gniazdo do schrupania

Klasy 1-3Piosenka o przepiórce na początek, następnie porównywanie przeróżnej wielkości jaj ptasich, obserwacja przepiórek, jak jedzą i próbują latać, a na koniec słodkie gniazda ptasie - to tak w skrócie przebieg kwietniowych zajęć kulinarno-przyrodniczych z Panią Joanną Pyzą. W miniony wtorek: 2 kwietnia uczestniczyli w nich uczniowie klasy Ib i Ie.

Na początek padło słuszne pytanie: dlaczego akurat w kwietniu mówimy o jajkach?
Okazało się, że odpowiedź nawet dla pierwszoklasistów jest oczywista: bo wtedy są święta jajeczne, czyli Wielkanoc. Poza tym właśnie wiosną ptaki składają jaja, by mieć małe. Jedne z najmniejszych jaj należą do przepiórek. Wiedzieliście, że zawartość stu jaj przepiórczych zmieściłaby się w jednym strusim? Pierwszoklasiści mieli okazję potrzymać prawdziwe jajo strusie i spróbować gotowanych jaj przepiórczych. Następnie Pani Joasia wyjęła z torby jedną przepiórkę i drugą, i trzecią. Radości dzieci nie da się ubrać w słowa, szczególnie gdy drobne ptaszki unosiły się w górę, próbując pokazać swoje umiejętności w powietrzu. Na koniec pierwszoklasiści zrobili pyszne gniazdka ptasie: babeczki wypełnione czekoladą i żelkami o różnych smakach, wyglądały tak smakowicie, że mało komu udało się ich nie zjeść od razu.
Bardzo dziękujemy pani Joasi za kolejną fantastyczną przygodę kulinarno-przyrodniczą.

Ela Korzeniowska

WYNIKI: Konkurs Męka - Śmierć - Zmartwychwstanie Pana Jezusa w oczach dzieci i młodzieży

NewsyW dniu 5 kwietnia br. rozstrzygnięto Konkurs plastyczny "Męka - Śmierć - Zmartwychwstanie Pana Jezusa w oczach dzieci i młodzieży". Konkurs został zorganizowany przez Katechetów naszej Szkoły oraz Odział Parafialny Akcji Katolickiej przy parafii św. Urszuli Ledóchowskiej.


WYNIKI KONKURSU



Wręczenie nagród w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej
w dniu 14 kwietnia (Niedziela Palmowa) po Mszy św. dla dzieci g. 10.30.
Nagrody ufundowała Rada Rodziców oraz Oddział Akcji Katolickiej naszej parafii - serdecznie dziękujemy!
Zapraszamy do obejrzenia galerii prac konkursowych :)

s. Joanna Szcześniak
Anna Trzos-Mularczyk

Dzień Świętego Patryka

English ZoneW zeszłym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. 22 marca uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez swoich kolegów i koleżanki z klas 8c i 8d. Natomiast uczniowie klas 7b i 4g zaangażowali się w recytację wierszy oraz przygotowywania gazetki tematycznej. Całość została uświetniona przez zespół tańca irlandzkiego Glas Eirin, który nie tylko zaprezentował swoje umiejętności, ale także przygotował warsztaty taneczne dla uczniów. Podczas tych warsztatów dzieci nauczyły się podstawowych kroków, dowiedziały się ciekawych rzeczy o strojach irlandzkich i poznały tajniki tańca grupowego.

W tym irlandzkim dniu uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono, mieli też przypięte koniczynki, które chroniły przez pytaniem na lekcji. W ramach obchodów Dnia Św. Patryka odbyły się również konkurs wiedzy o Irlandii oraz konkurs plastyczny pt. Urokliwa Irlandia. Prace konkursowe można podziwiać na holu głównym szkoły. Wyniki tych konkursów poznamy niebawem.

Dziękujemy za wsparcie Rady Rodziców, która sfinansowała zarówno nagrody konkursowe, jak i występ zespołu Glas Eirin.

Koordynatorzy przedsięwzięcia:
Jolanta Sawa, Anna Trochimowicz, Anna Stec.

"Żyła na 100%"

Klasy 4-8Ponad dwa lata temu w odległej Cochabambie, w Boliwii, zginęła tragicznie 26-letnia Helenka Kmieć - polska misjonarka, dziewczyna, której krótkie życie było życiem na 100%. W czwartek, 28 marca, mieliśmy zaszczyt gościć w naszej Szkole panią Teresę Kmieć, która przybliżyła uczniom klas 7 oraz klasy 6 C postać swojej Siostry.

Pani Teresa przyniosła ze sobą prywatne zdjęcia i filmy, na których mogliśmy zobaczyć uśmiechniętą, młodą dziewczynę, niezwykle utalentowaną muzycznie i zaangażowaną społecznie mieszkankę Libiąża (woj. małopolskie). Helenka w swoim krótkim życiu, tak drastycznie przerwanym, każdą chwilę wykorzystywała, aby być dla drugiego. Nasz Gość podkreślił, że kluczowe w wychowaniu sióstr Kmieć było świadectwo rodziców, podążanie za pasją córek i towarzyszenie w chwilach radości i smutku. Pani Teresa podzieliła się z uczniami bardzo osobistymi wspomnieniami o siostrze, a szczególnie z chwil bezpośrednio po śmierci Helenki. Uczniowie, uczestniczący w spotkaniu, obejrzeli film "Helenka" wyemitowany przez Telewizję Polską (film można zobaczyć na stronie vod.tvp.pl). Uczniom towarzyszyła pani wicedyrektor Marta Martyniuk, której dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Pani Teresie Kmieć składamy najserdeczniejsze podziękowania za ubogacające spotkanie, przybliżenie nam postaci swojej siostry oraz zachętę do życia na 100%, tak jak żyła śp. Helenka.

Dzień Otwartych Drzwi

Klasy 1-3W ubiegłym tygodniu, we czwartek 21 marca, naszą Szkołę odwiedzili kandydaci do pierwszych klas w nowym roku szkolnym wraz ze swoimi rodzicami.

Na dzieci czekało wiele niespodzianek. Pierwszym punktem programu było przedstawienie przygotowane przez uczniów kl. 3 C i panią Agnieszkę Zglińską oraz upominki od kolegów z klas trzecich. Nasi mali goście brali udział w zajęciach plastycznych w świetlicy, a następnie udali się ze swoimi przyszłymi wychowawcami do sal i pracowni. W sala muzycznej czekała na dzieci pani wicedyrektor Marta Martyniuk, która zaprezentowała ciekawe pomoce dydaktyczne m.in. "Muzyczne podróże Zebrusia". Największą atrakcją w pracowni muzycznej było wspólne granie uczniów klas młodszych i przyszłych pierwszoklasistów oraz Ich Rodziców na Bum bum rurkach. Salę historyczną zaprezentowały uczennice z kl. 5 F pod opieką pani Magdaleny Mecner, zaś do pracowni przyrodniczej zaprosiła pani Sylwia Moskal ze swoimi uczniami. Przyszli uczniowie zostali zapoznani także z Klubem Młodych Cogito, który przedstawił swoje osiągnięcia i działania również na rzecz kolegów z młodszych klas.
Obecna podczas prezentacji pani wicedyrektor Marta Martyniuk wyraziła wdzięczność dla wszystkich nauczycieli i uczniów zaangażowanych w przedsięwzięcie Dnia Drzwi Otwartych naszej Szkoły.

Przyszli pierwszacy wyszli zadowoleni i zafascynowani perspektywą rychłego rozpoczęcia edukacji w murach naszej Szkoły! Czekamy na Was z niecierpliwością :)

Zapachniało Wielkanocą

Klasy 1-3Tak niewiele nam trzeba było, by poczuć upragnioną moc nadchodzących świąt. Placek gliny i w zasadzie tyle…
Perspektywa świąt, choć może jeszcze odległa, to jednak na tyle nas ucieszyła, że z zapałem zabraliśmy się do przygotowywania wielkanocnych ozdób w postaci owieczki z gliny.
Zajęcia warsztatowe, o których mowa, w klasie Ic i Ie odbyły się 28 marca, z kolei w klasie Ib i Id następnego dnia. Uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Joanny Kowalskiej-Wolszczak i pana Igora Wolszczak prowadzących Pracownię Żywioły Ziemi przy ulicy Szewskiej w Lublinie.
Mimo, że kontur owieczki był taki sam, bo wycinany z szablonu, to jednak na sam koniec każda okazała się inna, bo każdy pierwszak według własnego pomysłu tworzył jej futerko. Pojawiły się drobne ślimaki, bardziej masywne, a także kuleczki, bądź kuleczki i ślimaki w różnym ułożeniu.
Było naprawdę twórczo, nasze owieczki to małe dzieła sztuki. Na pewno każdemu umilą nadchodzący świąteczny czas.

Ela Korzeniowska

W skarpetach nie do pary

Klasy 1-3Jak wszyscy wiedzą: 21 marca, to początek długo wyczekiwanej wiosny. To jednocześnie Światowy Dzień Poezji i Dzień Zespołu Downa, jak się utarło mówić: Dzień Kolorowej Skarpetki. I od takich właśnie skarpet, jakby zgubionych, tego dnia faktycznie w tym roku zaroiło się w naszej szkole.
Wszystko dzięki Klubowi Młodych Cogito, który zachęcał do okazania wsparcia osobom z Zespołem Downa, choćby poprzez ubranie dwóch innych skarpet. Dodatkowo: panie od matematyki: p. J. Gawrylak i M. Brodowska, urządziły zbiórkę gier i puzzli dla osób z Zespołem Downa. W akcję kolorowej skarpetki włączyły się szczególnie klasy 1-3, choć i wśród „starszaków” nie zabrakło takich w skarpetach nie do pary.
Było solidarnie, kolorowo, aż miło o tym pisać:)

Anna Trzos-Mularczyk
Ela Korzeniowska

Nauczanie przez żonglowanie

Klasy 1-3W minioną środę uczniowie klasy Ie uczestniczyli w niecodziennych zajęciach edukacyjnych. Tym razem uczyli się nie korzystając z kart pracy, elementarzy, multibooka, czy nawet zasobów internetowych. Świetnymi pomocami dydaktycznymi okazały się bowiem cienkie chusty i kolorowe, plastikowe talerze. Co takiego robili?
Ćwiczyli koordynację wzrokowo-ruchową, tym samym współpracę obu półkul mózgowych, zgłębiając tajniki żonglerki.
Zanim spróbowali swych sił w tym fachu, prowadzący zajęcia: pan Irek Łopucki, animator i iluzjonista, poprowadził zabawną rozgrzewkę, w której nie zabrakło choćby ćwiczeń dla piłkarzy, a tych w klasie mamy akurat liczną gromadkę. Następnie uczniowie pod okiem pana Irka i jego asystentów: pana Marcina, Wiktorii i Adama, poznawali sposoby żonglowania dwoma, trzema chustami, a także kręcenia talerzami na kijku i palcu. Śmiechu było co nie miara, wielu uczniom udało się jednak „chwycić, o co w tym wszystkim chodzi”.
Na koniec warsztatów cyrkowa niespodzianka: prowadzący i jego asystenci zaprezentowali uczniom swoje umiejętności, m.in.: żonglowanie pięcioma piłeczkami, kolorowymi obręczami i kręglami, także w układzie dwuosobowym. Nastoletni asystenci pokazali zaś, jak potrafią kręcić diabolo i diabolo z łożyskiem. Pierwszaki nie nadążały z oklaskami i z wyrażaniem zachwytu przez głośne: ochy i achy!

Warsztaty cyrkowe, w których uczestniczyliśmy, odbyły się w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin, dziękujemy za moc atrakcji i edukacyjną przygodę.


Ela Korzeniowska

Próba uczestników konkursu "Do Hymnu"

Klasy 4-8W ubiegły piątek 22 marca odbyła się pierwsza próba śpiewu dla uczestników konkursu "Do Hymnu". Licznie przybyli uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami ćwiczyli trzy pieśni konkursowe: Odę do radości, Rotę oraz Hymn Polski. Efekt wytężonej pracy na lekcjach muzyki słychać było od razu.
Za zaangażowanie uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy, a na najbliższą próbę zapraszamy w piątek 5 kwietnia :)
Komisja konkursowa do naszej Szkoły przybędzie 10 maja - przypominamy o stroju galowym oraz rychłym dostarczeniu podpisanych zgód na udział w konkursie.

Beata Tokarczyk

Zbiórka gier i puzzli dla dzieci ze szpitala

Cogito27 marca br. członkowie Klubu Młodych Cogito zawieźli gry i puzzle do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Podczas dwutygodniowej zbiórki, dzięki licznemu zaangażowaniu uczniów naszej Szkoły, udało się zebrać ok. 50 sztuk różnego rodzaju używanych, ale niezniszczonych, gier i puzzli dla młodszych dzieci. Pani Marta Droździel, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, ucząca dzieci przebywające w szpitalu, podziękowała społeczności naszej Szkoły za tak potrzebne pomoce.
Dziękujemy wszystkim uczniom za ofiarowanie gier i puzzli, które dla nich nie były już potrzebne, a innym dzieciom na pewno sprawią ogromną radość.

Nasi uczniowie pomagają

Samorząd Uczniowski
Nasi uczniowie pomagają

W dniu 19 marca 2019 r. zakończyła się w naszej Szkole zbiórka środków pielęgnacyjnych i higienicznych dla podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.
W czwartek 21 marca 2019 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej Szkoły wraz z przedstawicielami klas gimnazjalnych udali się do hospicjum, aby przekazać zebrane środki higieniczne. W czasie pobytu w placówce uczniowie obejrzeli reportaż o działalności hospicjum. Spotkali się także z panią Agnieszką Jarzyną, pracownikiem placówki, która opowiadała o formach pomocy, jakiej hospicjum udziela swoim podopiecznym.
Pani Agnieszka Jarzyna wyraziła wdzięczność za pomoc okazaną małym pacjentom hospicjum.
Na zakończenie spotkania uczniowie klas gimnazjalnych, którzy przygotowali prace plastyczne dla 16-letniej Anetki oraz 17-letniego Patryka, podopiecznych hospicjum, otrzymali dyplomy za zaangażowanie w akcję charytatywną na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie w pomoc dla podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Paweł Sokołowski
Mirosław Zieliński
Wygenerowano w sekund: 0.03
14,782,801 unikalne wizyty