PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Jak to ze lnem było

Klasy 1-3Skąd wzięła się nazwa miesiąca - „październik” ? Tego dowiedzieli się uczniowie z klasy 3”h”
i z 3 „i” na zajęciach warsztatowych, które odbyły się 26 października w Muzeum Wsi Lubelskiej. W pierwszej części uczniowie mieli okazję międlić i cierlić łodygi lnu na drewnianych przyrządach - aż paździerze leciały. Następnie wzięli udział w pokazie przędzenia nici i tkania włókna na warsztacie tkackim w chałupie wiejskiej. Po spacerze między starymi zagrodami i po międzywojennym miasteczku uczniowie zadowoleni wrócili do szkoły.

Jesień

Klasy 1-325 października w klasie 3c odbyły się jesienne warsztaty plastyczne z fundacją „Rozwiń Skrzydła”.
Nasze spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną na temat zmian zachodzących jesienią w przyrodzie . Dzieci tego dnia poznały odpowiedź na wiele ciekawych pytań: „Kiedy rozpoczyna się jesień?”, „Po czym poznać, że nadchodzi?”, „Jak to się dzieje, że są pory roku?" lub „Dlaczego drzewom opadają liście?”.
Po ciekawym wprowadzeniu, rozpoczęła się fascynująca zabawa z filcem.
Uczniowie mieli możliwość tworzyć z niego piękne kolorowe breloczki w kształcie jesiennych liści.

Agnieszka Kanar

Dzień w Warszawie

Klasy 1-3W piękny październikowy dzień uczniowie klasy 3 „h” i 3 „i” wybrali się do Warszawy. Chłopcy nie mogli doczekać się, aby zobaczyć Stadion Narodowy, który był pierwszym punktem wycieczki. Po długiej jeździe z radością wysiedli pod stadionem, gdzie czekał przesympatyczny przewodnik, który porwał dzieci w miejsca oglądane dotąd tylko w telewizji – na trybuny, do szatni piłkarzy i inne ciekawe zakamarki. Po obiedzie przyszła kolej na kilkugodzinną zabawę i edukację w Centrum Nauki Kopernik. Dzień był pełen wrażeń. Wszyscy wrócili do domów zadowoleni i czekają na kolejną wycieczkę.

Jesienny spacer w Ogrodzie Botanicznym

Klasy 1-3W dniu 17 października 2017 r. uczniowie klasy 1b i 1c pod opieką swoich wychowawczyń i jednej z mam pojechali na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego UMCS. Pogoda dopisała, promienie słońca prześwietlały złote korony drzew, było przepięknie. W spacerze towarzyszyła dzieciom pani przewodnik, odkrywając przed pierwszakami wiele sekretów przyrody. Dzieci dowiedziały się, co rośnie w arboretum, dlaczego piękne czerwone owoce cisu są trujące dla ludzi, a nie szkodzą ptakom, które się nimi zajadają, po co kaktusy mają kolce, czego teraz brakuje fioletowym zimowitom. W alpinarium pierwszoklasiści zdobyli niewielkie wzniesienie, usłyszeli szmer górskiego strumienia i mogli podziwiać kosodrzewinę. Dzieci, choć trochę zmęczone, to jednak bardzo zadowolone wróciły z wycieczki.

Teresa Hostman
Izabela Kiryluk

Pasowanie na ucznia

Klasy 1-3W piątek 13 października 2017 roku, w przeddzień Święta Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia dzieci z sześciu klas pierwszych, które rozpoczęły naukę w tym roku szkolnym.
W tym ważnym dla pierwszaków dniu w sali gimnastycznej zgromadzili się licznie rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, dyrekcja, grono pedagogiczne szkoły oraz zaproszeni goście. Uczniowie zaprezentowali część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem wychowawców klas.
Następnie odbyła się główna część uroczystości - ślubowanie i pasowanie na ucznia. Pan Dyrektor Ryszard Pawka pasował 145 młodych żaków na uczniów Szkoły Podstawowej nr 50. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy z rąk pań wicedyrektor. Pani Dyrektor Marta Martyniuk, odpowiedzialna za klasy I-III, życzyła dzieciom wielu sukcesów, samych najlepszych ocen i zapału w zdobywaniu nowych wiadomości i umiejętności.
Na zakończenie klasy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Każdy uczeń otrzymał też swój pierwszy w życiu dokument, czyli legitymację szkolną.

Jolanta Wankiewicz

Tarapaty

Klasy 1-312 października uczniowie klasy 3c i 3g mieli okazję, choć na chwilę wrócić pamięcią do błogiego czasu wakacji. Wszystko za sprawą wizyty w kinie Cinema City, gdzie uczniów zabrały wychowawczynie: p. A. Kanar i p. E. Korzeniowska.
Trzecioklasiści oglądali film: Tarapaty. Opowiadał on o wakacyjnej przygodzie pary nastolatków, którym udało się pomóc policji w schwytaniu szajki złodziei, którymi okazały się… nianie.
Może nie każdy trzecioklasista miał tak trzymające w napięciu wakacje, jak dzieciaki z filmu, ale na pewno każdy z przyjemnością śledził ich przygody. W końcu o to ostatnie chodziło!
P.S.: Bardzo dziękujemy p. Magdzie Stacharskiej i p. Ani Tytłak za dodatkową pomoc w opiece nad trzecioklasistami w czasie wycieczki.
Ela Korzeniowska

Światowy Dzień Drzewa

Klasy 1-3Z okazji Światowego Dnia Drzewa, obchodzonego w Polsce od 2002 roku, a przypadającego na 10 października, na holu głównym naszej szkoły stanęła tematyczna gazetka.
Uczniowie klasy 3g zebrali podstawowe informacje o drzewach: co dzięki nim mamy, jak należy je traktować i przedstawili je w postaci kolorowych plakatów. Wystawę współtworzyła również p. Magdalena Kasperek ze świetlicy na podbaseniu, za co serdecznie dziękujemy.
Zapraszamy do lektury. – To ciekawy sposób na spędzenie przerwy i nie tylko – zapewniają uczniowie klasy 3g wraz z wychowawcą.
Ela Korzeniowska.

konkursy

KONKURSY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

KonkursI etapII etapIII etap
ortograficzny16 października3 stycznia6 kwietnia
matematyczny17 października4 stycznia9 kwietnia
polonistyczny18 października5 stycznia10 kwietnia
j. angielskiego19 października8 stycznia11 kwietnia
historyczny20 października9 stycznia12 kwietnia

Czy banan może być młotkiem?

Klasy 1-3Taki właśnie tytuł nosiły zaskakujące pokazy chemiczne, jakie 6 października odbyły się w naszej szkole. Miały one miejsce w ramach zajęć UniKids i wzięli w nich udział uczniowie klas: 3a, 3b, 3c, 3d, 3e, 3g pod opieką wychowawców.
I jak myślicie da się wbić gwóźdź w deskę przy pomocy banana?
Nie???
Otóż błąd! Właśnie, że da!
(zapraszamy do galerii).
Wszystko dzięki ciekłemu azotowi, który był głównym bohaterem piątkowego spotkania. Włożony do wypełnionego nim pojemnika banan, zamienił się w twardy głaz. To również za sprawą tego gazu napompowany długi balon skurczył się, po czym rozwinął niczym żywy wąż. Tymczasem butelka napełniona ciekłym azotem sprawiła, że nałożony na nią balon, sam się pompował! Gumka recepturka zaś dzięki niemu mimo swej pierwotnej elastyczności, łamała się jak gałązka. Schłodzona ciekłym azotem żywa róża pod wpływem uderzenia rozprysła się jak szkło, a jej zapach przez chwilę unosił się jeszcze w powietrzu.
Brzmi jak magia, nieprawdaż? A jednak to działo się naprawdę. Uczestnicy zajęć momentami nie dowierzali własnym oczom, dzięki czemu chemia ma jeszcze więcej fanów w naszej szkole.
Ela Korzeniowska

Dzień Chłopaka

Klasy 4-826 września 2017 r. klasa 5a uczestniczyła w niecodziennych zajęciach pozalekcyjnych na terenie naszej szkoły. Wymagało to od uczniów specjalnego przygotowania: należało przynieść mnóstwo rzeczy, a na dodatek przyjść do szkoły powtórnie, kilka godzin po zakończeniu lekcji. Całe przedsięwzięcie zorganizowano z okazji Dnia Chłopaka.

- Spędzić Dzień Chłopaka w szkole, po lekcjach? – Koszmar!!! – stwierdzi niejeden z was. A jednak, nawet w takich okolicznościach może być zabawnie, interesująco i …smacznie.

Chłopcy i dziewczyny z 5a wspólnie upiekli gofry. Po ozdobieniu bitą śmietaną i świeżymi owocami stanowiły one pyszną przekąskę. Troszcząc się o potrzeby ciała, nie można zapominać o wymogach ducha: po udanej konsumpcji grano w szachy i słuchano muzyki. Dziewczyny zorganizowały ponadto konkurs zręcznościowy dla panów. Wszyscy bawili się świetnie, czego dowodem są fotografie.

Beata Ochnicka

Zafascynowani chemią

Klasy 1-3Uczniowie klasy III i mieli nie lada frajdę, gdy 26 września mogli choć na chwil pare stać się prawdziwymi chemikami. Wszystko dzięki warsztatom chemicznym, na które w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki zabrała klasę wychowawczyni – p. Anna Woźnica.
Udział w powyższych warsztatach uświadomił trzecioklasistom, że chemia jest obecna w życiu każdego z nas cały czas i na dodatek jest niesamowicie ciekawa. To właśnie dzięki tej dziedzinie nauki uczniowie klasy III i oglądali: kolorowe atramenty, babkę cukrową, chemiczną herbatę i ogród.
Najlepsze w spotkaniu jednak było to, że można było samodzielnie przeprowadzić doświadczenie chemiczne. Tak! Takie z prawdziwego zdarzenia! Tym sposobem każdy z uczniów III i w chemii znalazł coś dla siebie, wielu wróciło zafascynowanych tą dziedziną nauki. I takie właśnie było założenie organizatorów: Zafascynuj się chemią! – bo tak brzmiał tytuł warsztatów.

Ela Korzeniowska
Wygenerowano w sekund: 0.03
14,738,482 unikalne wizyty