PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Andrzejkowo

Klasy 1-3

Tradycyjnie już - co roku, pod koniec listopada uczniowie edukacji wczesnoszkolnej na swój sposób żegnają czas zabawy i wchodzą w okres Adwentowej zadumy. W poniedziałek: 28.11 "andrzejkowała" klasa 3g. Jak na prawdziwe Andrzejki przystało, były: tańce przy aktualnych przebojach, just dance i kuli disco, wróżby i egzotyczny poczęstunek. Próbowaliśmy choćby liczi... Najwięcej frajdy wywołały jednak wróżby, te tradycyjne, jak układanie pantofelków, jak i te nowe np.: losowanie kwiatów i łączące się z tym przepowiednie. Na szczęście wszyscy doskonale wiedzieli, że to tylko zabawa. Śmiechu i zadyszki było co nie miara. A wy jak "andrzejkowaliście"?
Zapraszamy do galerii, gdzie sprawdzamy, jak bawiły się też inne klasy.
Po fotografiach widać, że wszędzie było i smacznie, i tanecznie, i z wróżbami. Przede wszystkim jednak w każdej klasie było bardzo wesoło. I prawidłowo!
Ela Korzeniowska

KONKURS DLA KLAS 4-7

Samorząd Uczniowski
Wykonaj kartkę Bożonarodzeniową dowolną techniką. Ozdób ją, podpisz imieniem, nazwiskiem i klasą na dodatkowej karteczce przypiętej do kartki np. spinaczem. Przynieś kartkę do opiekuna SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO (p. Magdalena Migdał-Jarosz) lub PRZEWODNICZĄCEGO (Ola Proch).

Na kartki czekamy do 18 grudnia!

Najpiękniejsze prace zostaną przekazane podopiecznym Domu Opieki Społecznej "Betania" a autorzy kartek otrzymają NAGRODY!
Zdjęcia Waszych prac będą również umieszczone na stronie internetowej szkoły!

Zapraszamy do wspólnej zabawy!


Magdalena Migdał-Jarosz

Co potrafią dzisiejsze roboty?

Klasy 1-3Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy w piątek 24.11.
Tego dnia klasy III A i III B zwiedzały wystawę robotów organizowaną w ramach Europejskiego Tygodnia Robotyki. Okazało się, że potrafią bardzo dużo i są wykorzystywane nie tylko w filmach, ale są niezbędne w wielu dziedzinach codziennego życia.

Beata Ferdynus
Barbara Zwolakiewicz

Symbol beztroskiego dzieciństwa

Klasy 1-325 listopada, jak co roku, obchodzimy Dzień Pluszowego Misia.
Któż nie pamięta Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Paddingtona, Misia Yogi czy Coralgola? Jakkolwiek by wyglądał czy nazywał się nasz ulubiony miś, na pewno dla każdego był i nadal pozostaje symbolem beztroskiego dzieciństwa. Właśnie dlatego uczniowie klasy 3g co roku pamiętają o misiach.
W pierwszej klasie robiliśmy wielkiego, wspólnego misia z makulatury, w klasie drugiej każdy robił swojego, wyklejanego z różnych tkanin. W tym roku zaś, jako prawdziwi starszacy edukacji wczesnoszkolnej chwyciliśmy za igły, nitki i ... skarpetki. Tak, skarpetki właśnie, to na ich bazie stworzyliśmy oryginalne rękodzieło. Zabawy i nauki było przez 3 godziny, ale po igły na pewno sięgniemy jeszcze nie raz. Sprawdźcie sami, jakie słodziaki uszyliśmy. Zapraszamy do galerii.
Ela Korzeniowska

Śladami historii...nie tylko regionalnej

Klasy 1-3Kasztanka, Iglica, czorty spod Trybunału, pożary Lublina, sen Leszka Czarnego i inne ciekawostki. Cóż je łączy? Otóż: trasa wycieczki po naszym mieście, jaką w pierwszy śnieżny dzień tej jesieni, pokonali uczniowie klasy 3g. Było zimno, oj zimno, ale wszyscy na koniec przyznali, że się opłaciło.

Zaczęliśmy od placu Litewskiego i pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego na Kasztance. Następnie przeszliśmy pod pomnik upamiętniający zawarcie unii lubelskiej, który jak się okazało duża część uczniów już kiedyś widziała. Teraz już wszyscy wiedzą, czego jest symbolem.
Stamtąd skierowaliśmy się pod Trybunał, gdzie przypomnieliśmy sobie Legendę o Czarciej Łapie. I dobrze się złożyło, bo właśnie rzeźby czortów spotkaliśmy w podziemiach naszego miasta, do których następnie zeszliśmy. Obejrzeliśmy tam różne makiety: Lublin sprzed 1000 lat, sprzed pożaru „wywołanego plackami”, odbudowanego po wspomnianym pożarze, kiedy to nasz gród był jednym z najbogatszych i najpiękniejszych w Polsce. Byliśmy też w najstarszej piwnicy, liczącej 400 lat. Na koniec trasy podziemnej obejrzeliśmy teatrzyk o XVIII-wiecznym pożarze i Dominikanach.
Wyjście z podziemi Lublina zaprowadziło nas na plac po Farze, gdzie obejrzeliśmy makietę stojącego tam niegdyś kościoła i przypomnieliśmy sobie Legendę o śnie Leszka Czarnego. Tym sposobem każdy z uczniów zrozumiał, dlaczego podziemia Lublina żegnają odwiedzających postacią św. Michała Archanioła i drzemiącego pod dębem księcia Leszka Czarnego.
Końcowym punktem naszego spaceru, był dom, w którym Patron naszej szkoły mieszkał w czasie studiowania w Lublinie przy ul. Archidiakońskiej 7.
Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, wycieczkę uznajemy za bardzo udaną. Nie wiedzieliśmy, że tyle ciekawych rzeczy wydarzyło się w naszym mieście – mówili trzecioklasiści po powrocie do szkoły.
Ela Korzeniowska

Dobrze jemy ze szkołą na widelcu

Klasy 1-3Od września 2017 r. nasza szkoła przystąpiła do OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU – „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”.
Przez cały rok klasy 1-3 będą realizowały tematy dotyczące zdrowego żywienia.
W tym miesiącu dowiadujemy się – „Dlaczego jedzenie jest ważne?” Poznajemy piramidę zdrowego żywienia oraz zasady komponowania posiłków jako niezbędnych czynników prawidłowego rozwoju i zachowania zdrowia. Poznajemy wnętrze warzyw i owoców – aby sprawdzić co kryje się w jedzeniu.

Koordynator programu - Agnieszka Kanar

W rozwinięciu artykułu proponujemy relacje różnych klas z realizacji pierwszego tematu "Szkoły na widelcu".
Zapraszamy też do galerii.

Najpiękniejsza kartka świąteczna

Klasy 1-3
Zapraszamy serdecznie uczniów klas I- III do udziału w Konkursie Plastycznym pt. ,,Najpiękniejsza kartka świąteczna’’.

Kartka powinna być wykonana w dowolnej technice i z różnych materiałów. Format A4 – złożona na pół. Do dekoracji należy wykorzystać wyłącznie zewnętrzną część kartki.

Termin przyjmowania prac do 14 grudnia 2017r. w sali 9 lub 1.
Zapraszamy.


Jolanta Wójtowicz
Barbara Zwolakiewicz

ZABAWA

Serdecznie zapraszamy na INTEGRACJĘ TANECZNĄ!

Na parkiecie czujesz się jak ryba w wodzie? SUPER!
W tańcu plączą Ci się nogi? NIC NIE SZKODZI!
Masz wielu przyjaciół i znajomych? WEŹ ICH ZE SOBĄ!
Jesteś wymagającym samotnikiem? TO MIEJSCE DLA CIEBIE!

W najbliższą ŚRODĘ, 22 listopada, na 8 lekcyjnej (g. 14.10) na SALI GIMNASTYCZNEJ

odbędzie się zabawa integracyjna poprzez TANIEC!

Jeśli jesteś uczniem klasy 7 SP lub 2 i 3 Gimnazjum to zaproszenie specjalnie dla Ciebie :)

Nie idź po lekcjach do domu - zostań z Klubem Młodych Cogito!

Zabawa została zaplanowana do g. 15.30. Uczestnikom zapewniona zostanie opieka pedagogiczna na czas tańców.

ZAPRASZAMY!!!

Zamaskuj SMOG

Klasy 4-8Wysokie stężenia pyłów związanych ze smogiem są zagrożeniem dla nas wszystkich, a szczególnie dla dzieci.

Fundacja ONICO realizuje ogólnopolską kampanię „Zamaskuj smog” wspólnie ze szkołami z Warszawy, Krakowa, Tarnowa i Lublina. Nasza szkoła także włączyła się w realizację tego projektu poprzez edukację – gazetki, prelekcje czy udział w konkursie „Mój projekt maski antysmogowej – MASKUJĘ SMOG”.

Dnia 13.11.2017 r. zostaliśmy zaproszeni przez Szkołę Podstawową nr 38 na przedstawienie ekologiczne na temat smogu i zagrożeń z nim związanych. Wszyscy chcemy żyć w czystym środowisku, oddychać czystym powietrzem, dlatego tak ważna jest edukacja proekologiczna i prozdrowotna. Chcemy, aby nasze dzieci wiedziały czym jest smog i dlaczego jest taki niebezpieczny. Uczymy je jak należy postępować, gdy stężenie szkodliwych pyłów przekracza normy.

Po przedstawieniu, uczniowie klas czwartych naszej szkoły otrzymali od fundacji ONICO nowoczesne maski antysmogowe Vogmask z najlepszymi filtrami HEPA N99 oraz active carbon (filtr weglowy) przeciw tlenkom siarki i azotu.

Koordynator projektu - Renata Błaszczyk

Zawsze z nami był...

Klasy 1-3Orzeł na denarze Bolesława Chrobrego i na groszu polskim Kazimierza Wielkiego, herb Piastów z orłem białym w centrum, orzeł Władysława Jagiełły, również na jego wojskowych sztandarach - to tylko niektóre oblicza naszego orła, jakie uczniowie mogli oglądać w czasie wystawy zatytułowanej: Zawsze z nami był…
Była ona dostępna w dniach: 13-15 listopada 2017 r., zorganizowana z okazji 99 rocznicy odzyskania wolności przez Polskę, w sali nr 1 na podbaseniu.
Poza pracami plastycznymi uczniów klasy 3f i 3g, wykonanymi przeróżnymi technikami, przybyli goście mogli zobaczyć inne, nieraz starsze od samych siebie, bo nawet 10-letnie, okazy orłów.
Ponadto, zwiedzający wystawę, oglądali prezentację multimedialną: Historia orła białego i film animowany: Polskie symbole narodowe. Nie zabrakło także uroczystego odśpiewania strof Mazurka Dąbrowskiego.
Dodatkową atrakcją był: Polonez w wykonaniu uczniów przebywających w świetlicy, przygotowanych pod kierunkiem p. Magdy Kasperek i poezja patriotyczna naszych świetlików. Ci ostatni pod kierunkiem p. Anny Jasińskiej napisali wiersze o orle. Zapraszam do ich lektury w rozwinięciu. Przekonajcie się sami, że prawdziwi poeci są wśród nas…
Poza powyższym, przybyli uczniowie, oglądali inne gadżety z orłem: monety okolicznościowe, magnesy, kubek, a nawet szklany naparstek.
Pomysłodawcą wystawy był p. Wiesław Bednarczyk, współorganizatorem p. Elżbieta Korzeniowska.
Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym, a tym, którzy z różnych powodów nie dotarli, mówimy: Żałujcie,naprawdę było warto nas odwiedzić.
Ela Korzeniowska

Góra Grosza

Samorząd Uczniowski
XVIII edycja akcji charytatywnej "Góra Grosza"

Jak co roku przyłączamy się do akcji Góra Grosza. W dniach 27.11.2017 - 02.01.2018 będziemy zbierać drobne monety, które przekażemy na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Każdy grosz może pomóc Twojemu koledze lub koleżance.

Samorząd Uczniowski SP 50 wraz z opiekunem Magdaleną Migdał-Jarosz
Wygenerowano w sekund: 0.03
18,822,409 unikalne wizyty