PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Dzień Chłopaka w klasie 1d

Klasy 1-3
Młody czy wyrośnięty - każdy chłopak w tym dniu był uśmiechnięty.


Obchody Dnia Chłopaka w klasie I d stały się doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego oraz wspólnej zabawy. Chłopcy otrzymali od koleżanek upominki. Trójka Klasowa Rodziców zadbała o to, aby ten dzień był wyjątkowy nie tylko dla męskiej części klasy. Również dziewczynki otrzymały słodki prezent.
Wspólne świętowanie wpłynęło na pozytywną atmosferę w zespole klasowym, co jest niezwykle ważne w budowaniu właściwych relacji między dziećmi, które miesiąc temu rozpoczęły naukę w szkole i tym samym nowy etap swojego życia.

Przebieg konkurencji w galerii.

Galeria foto

Barbara Zwolakiewicz

Czytam, bo lubię

Biblioteka
Po wakacjach Was witamy, do czytania zachęcamy!

Niektórzy już nas odwiedzili i tak się zaczytali, że przez chwilę szkolna biblioteka zamieniła się w leśną krainę. Jak potoczyła się historia kapelusza eleganckiej pani Wrony? Jakiego bohaterskiego czynu dokonał bojaźliwy zazwyczaj Wystraszek? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w Waszych lekturach.

Uczniowie, którzy w roku szkolnym 2023/2024 przeczytają najwięcej książek, otrzymają w czerwcu nagrody. Uhonorowana zostanie również najlepiej czytająca klasa.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki!




Nauczyciele bibliotekarze SP 50

Dzień Chłopaka w klasach IV-VIII

Klasy 4-8
OGŁOSZENIE


Dziewczyny ze szkolnego Klubu Młodych „Cogito” i Samorządu Uczniowskiego serdecznie zapraszają Chłopaków z klas 4- 8 na sportowo- zabawowe „wyzwania” pod tytułem
„Pokaż, ile potrafisz!”
.

Rozgrywki organizowane z okazji Dnia Chłopaka będą miały miejsce w najbliższy poniedziałek (2 października) na sali gimnastycznej podczas dwóch długich przerw.

Na pierwszej (od godz. 11.50) zapraszamy chłopców z klas 6- 8,
a na drugiej (od 13.00) tych z klas 4- 5.

Mile widziane są dziewczyny z klas dla kibicowego wsparcia swoich kolegów!

Klub Młodych „Cogito”
i Samorząd Uczniowski

Światowy Dzień Jabłka

Klasy 1-3

28 września to Światowy Dzień Jabłka
. W tym roku, podobnie, jak w ubiegłych latach, pamiętali o tym uczniowie klasy 3a. Nie dość, że zajadają się jabłkami na co dzień, tego szczególnego dnia oddali mu hołd w nieco inny sposób. Jaki? Otóż przygotowywali sałatki, przeróżne okazy z jabłkiem w roli głównej. Były słodkie, letnie owocowe, ale i pikantne, a nawet podobne do klasycznej jarzynowej. Było pysznie i zdrowo, a wszystko za sprawą jabłka, które dzięki swym wartościom, nadało tym sałatkom niezastąpiony smak i wartość. Jabłko to źródło witamin: A, C, B1, B6, K i minerałów: potasu, boru, wapnia, magnezu, żelaza, cynku, miedzi, krzemu oraz błonnika. Ponadto świętujące jabłka zawierają cenne antyutleniacze i pomagają utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu. Tegoroczny Dzień Jabłka uważamy za naprawdę udany i podpisujemy się pod starym, mądrym powiedzeniem: Jedno jabłko dziennie, trzyma lekarza z dala ode mnie. A Was, zachęcamy do zajadania się jabłkami. Naprawdę warto! Tym bardziej, że nasz kraj jest jednym z przodujących w ich produkcji. Zatem zajadajmy się nimi na zdrowie!


Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Zmysły i emocje

Klasy 1-3

19 IX uczniowie klasy 3 c odwiedzili Centrum Spotkania Kultur i zwiedzali wystawę edukacyjną „Zmysły i emocje”.

Poruszając się różnymi ścieżkami tematycznymi takimi jak: Szlak złudzeń, Krajobraz dźwiękowy, Sensomotoryka, Poczuj to oraz Czas, poznawaliśmy tajniki otaczającego nas świata wykorzystując różne zmysły.
Okazało się, że każdy z nas może trochę inaczej interpretować docierające do nas bodźce.
Było to ciekawe i kształcące doświadczenie.
Dziękujemy mamie Jarka i Mikołaja za opiekę podczas wycieczki.

Galeria foto


Maryla Lipa

Talenciaki

Klasy 1-3W minionym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do kampanii społecznej pod nazwą „Szkoły Pełne Talentów” organizowanej przez sieć sklepów LIDL. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej nasza placówka za ilość uzbieranych kuponów otrzymała następujące nagrody: stół do gry w piłkarzyki, zestaw do unihokeja oraz gry planszowe, które służą do nauki i rozrywki.
W obecnym roku szkolnym również przyłączamy się do kampanii „Szkoły Pełne Talentów”. W akcji tej szkoły zbierają kupony tzw. Talenciaki, które są wydawane do zakupów (1 kupon przy kwocie 50 zł, przy wielokrotności tej kwoty wydawana jest odpowiednia wielokrotność kuponów - w zakupach musi też znajdować się przynajmniej jedno warzywo lub owoc).
Zebrane kupony szkoła wymieni na nagrody w postaci pomocy naukowo-dydaktycznych.
Zachęcamy Państwa do włączenia się do akcji poprzez zbieranie kuponów i skanowanie ich kodów QR dodając je do konta naszej szkoły lub przynoszenie kuponów do szkoły. Kupony można wrzucać do pudełka postawionego przy portierni szkoły lub przekazać wychowawcy.

Koordynatorzy akcji w SP 50

Strażacy z 3b

Klasy 1-3Po wycieczce, jaką klasa 3b odbyła 20 września, duża część chłopców i nie tylko, już wie, co chce robić w życiu. Oczywiście walczyć z ogniem i ratować ludzi z niebezpieczeństw nim spowodowanych. Centrum Edukacji Przeciwpożarowej to miejsce, które wtedy odwiedzili trzecioklasiści i które tak w pełni ich zachwyciło. Wszystko za sprawą niesamowitego zaprezentowania codziennej pracy strażaków. Zajęcia odbywały się w kilku interaktywnych salach, dzieci poznały historię powstania Straży w Lublinie, ubiór strażaka, stopnie awansu, oraz zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, na ulicy, na lodzie oraz jak postępować na wypadek pożaru. Miały okazję ćwiczyć sztuczne oddychanie z użyciem fantomu. Ponadto dowiedziały się, jak wezwać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Na koniec dziewczyny i chłopaki zasiedli w wozach strażackich i poczuli tę adrenalinę, i moc na własnej skórze. OOO, to nie tak łatwo zapomnieć:)
Dziękujemy p. Ani Trzos-Mularczyk za pomoc w opiece nad naszymi przyszłymi strażakami.

Galeria foto


Beata Ferdynus

Dzień Kropki w świetlicy nr 8

Świetlica
Podopieczni świetlicy nr 8 dali wyraz swojej kreatywności poprzez uczynienie "kropki" główną bohaterką tego szczególnego dnia - Międzynarodowego Dnia Kropki.

Dzieci przy pomocy palców używając farb plakatowych stworzyły podobizny zwierząt, które zostały wyeksponowane na tablicy przy sali nr 8.

Twórczość uczniów klas trzecich to inspiracja historią małej Vashti, która dzięki swojej nauczycielce odkryła w sobie talent. Vashti to bohaterka książki Petera Reynoldsa "The Dot".

Międzynarodowy Dzień Kropki był okazją do przypomnienia sobie genezy obchodów tego dnia pdczas oglądania filmu animowanego "The Dot".

Wychowawcy świetlicy nr 8

Lubelscy animalsi to my!

Klasy 1-3Jeśli kochasz zwierzaki, to bez wątpienia ta info jest dla Ciebie! Do grudnia w naszej szkole trwa zbiórka dla samotnych, opuszczonych zwierząt przebywających w schronisku. Zbieramy: mokrą i suchą karmę, żwirek dla kotów, podkłady higieniczne, ręczniki papierowe, mydła, płyny do mycia, szampony dla zwierząt, nowe i używane (czyste) ręczniki, koce, akcesoria: smycze, zabawki.
Wszystkie dary dla zwierzaków możecie składać do "psiego pudełka" znajdującego się w szatni klas młodszych i przy wejściu do budynku filii.
Zwierzaki, to najlepsi przyjaciele ludzi. Nie zapominajcie o tym i weźcie udział w akcji.

Do dzieła animalsi!

Anna Wiertel
Agnieszka Boguszewska
koordynatorki zbiórki

Lubelski Festiwal Nauki 2023

Klasy 1-3Tradycyjnie pod koniec września lubelskie uczelnie otworzyły swe drzwi dla uczniów szkół naszego miasta. Z oferty zajęć skorzystaliśmy i my - uczniowie klasy 3a. W Lubelskim Pikniku Naukowym uczestniczyliśmy w zajęciach na Uniwersytecie Przyrodniczym, na Wydziale Weterynarii, temat spotkania, to: Jak widzą zwierzęta? Pani doktor prowadząca prelekcję przedstawiła nam szczegółową budowę oka, wyjaśniła, jak to się dzieje, że widzimy. Następnie wspólnie analizowaliśmy czym różni się widzenie psa od widzenia kota, osy czy jaskółki. Poznaliśmy też różne ludzkie choroby sprawiające, że nie wszystkie kolory są przez chorego rozpoznawalne. Po zajęciach dotyczących widzenia, skierowaliśmy się na Uniwersytet Medyczny, gdzie braliśmy udział w warsztatach: W zdrowym ciele, zdrowy duch. Zajęcia były bogate w atrakcje: ćwiczenia ruchowe, kalambury, konkursy grupowe, zajęcia na sali fizjoterapii, a nawet spotkanie z ludzkim szkieletem i próba na dyskach sensorycznych.
Udział w Lubelskim Festiwalu Nauki bardzo przypadł nam do gustu. Poza zdobytą wiedzą, przekonaliśmy się, jak ciekawie jest być studentem. Chcemy tam wrócić po szkole średniej!

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

W Krainie Rumianku

Klasy 1-3
20 września uczniowie klasy 2 e i 2 f wybrali się na wycieczkę do Krainy Rumianku, przepięknej wioski tematycznej przypominającej żywy skansen. Wszędzie jest tam zielono, a dookoła otaczają nas drewniane domy, spichlerze, dom ze słomy i gliny, zaś w okolicy unosi się zapach rumianku. Jest to miejsce bardzo urokliwe i magiczne.
Naszą przygodę zaczęliśmy od gry terenowej "Wyprawa po Skarb". Polega ona na odgadywaniu zagadek, połączonych tematycznie z każdym miesiącem roku. Ważną rolę odgrywają tu kolorowe ławeczki, skrytki i kluczyki do nich. Gdy wszystkie kluczą zostaną odnalezione, skrytki otworzone to skarb będzie odszukany. I tak się stało. Uczniowie poradzili sobie doskonale. Warto dodać, że w trakcie gry przemieszczaliśmy się wozem drabiniastym, co okazało się być niezapomnianym przeżyciem.
Druga z atrakcji to warsztaty ceramiczne, na których dowiedzieliśmy się jak powstawały pierwsze garnki i jaką funkcję pełniły gliniane naczynia w dawnych kulturach. Następnie wykonaliśmy małe figurki i ozdoby ceramiczne lepiąc je ręcznie. Wyszło nam to pięknie!
Na koniec zjedliśmy obiad w pięknej, kolorowej i klimatycznej stodole.
Wycieczka wzbudziła w nas wiele pozytywnych wrażeń. Słoneczna i ciepła pogoda sprawiła, że humory nam dopisywały.
Zobaczcie sami w fotorelacji poniżej.

FOTORELACJA


Wychowawcy
Magdalena Kasperek
Magdalena Stacharska-Malec
Wygenerowano w sekund: 0.03
14,740,284 unikalne wizyty