PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Triathlon Kids 2023

SportTriathlon Kids można już śmiało uznać za sportową tradycję naszej szkoły. W tym roku przyjęła ona jednak nieco inną, nowatorską formułę. Do współzawodnictwa bowiem zaprosiliśmy uczniów chętnych lubelskich szkół podstawowych. W sumie 12 czerwca w zawodach wystartowało 128 uczestników z 12 lubelskich szkół. Zgodnie z tradycją konkurencje, w których zawodnicy sprawdzili swoje siły i umiejętności, to: pływanie, jazda na rowerze i bieg.
Dziękujemy sportowcom za podjęcie wyzwania, za chęć i odwagę sprawdzenia swoich umiejętności, możliwości, oczywiście wszystko zgodne z zasadami fair play. Były łzy radości i smutek zawodu, jak to w sporcie, obok zdolności, liczy się fart.
Gratulujemy Wszystkim, bo każdy odniósł swój sukces: spróbował i dał radę, wolniej, szybciej, ale do mety. I to się chwali, bo zdrowe współzawodnictwo kształtuje w sportowcach również dążenie do ukończenia zadania.
Szczególne podziękowania kierujemy do współorganizatora: AZS OŚ województwa lubelskiego oraz partnerów: Lubelskiej Grupy Triathlonu, Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie, Centrum Medycznego Luxmed w Lublinie, Szkoły Pływania Wodnik-Robert Mrozek, Sklepu Rowerowego BikeBoys w Lublinie, Polskiego Centrum Dietetycznego - projekt zdrowie, Jowity Hajduk.
Dużo sportu w wakacje i do zobaczenia za rok!

Triathlonowe show


koordynator
Sławomir Smyl

American Corner

English ZoneOd kwietnia 2021 w naszej szkole trwa projekt edukacyjny „Let’s learn about the USA” organizowany przez American Corner - Amerykańskie Centrum Kultury przy Ambasadzie USA w Warszawie. Amerykańskie Centrum Kultury i Informacji „American Corner ” jest jednostką promującą wiedzę o kulturze, polityce i historii Stanów Zjednoczonych Ameryki. W centrum znajduje się biblioteka anglojęzyczna ze zbiorami na temat różnych obszarów wiedzy o USA, przede wszystkim historii, polityki i literatury. Centrum organizuje spotkania o różnej tematyce związanej z USA i językiem angielskim dla różnych grup wiekowych, ale przede wszystkim dla uczniów i licealistów.

W tym semestrze uczniowie klas 6a i 7d uczestniczyli w czterech wydarzeniach kulturowych i warsztatach językowych w American Corner. Tematem warsztatów była historia i geografia Stanów Zjednoczonych.
Uczniowie zostali zaproszeni na wykład z Lynn Hoke , która jest jedną z English Language Fellows i przyjechała do Lublina z Uniwersytetu w Rzeszowie. Tematem spotkania był Black History Month.

Relacja z wydarzenia


Spotkaliśmy się również z zawodnikami Tytanów Lublin , którzy opowiadali nam o Super Bowl i zasadach futbolu amerykańskiego.

Galeria z wydarzenia


Kontynuacja projektu już we wrześniu.

Koordynator Anna Góra

Szlakiem lubelskich koziołków

Klasy 1-3Uczniowie klasy 2a i 2b znają już wszystkie lubelskie koziołki. Spotkanie z nimi rozpoczęli od poznania koziołka Onufrego, który stoi przy schodkach do Ratusza, a imię nosi na cześć hejnalisty, który przez 25 lat grał hejnał z balkonu Ratusza. Następnie podążając za Panią przewodnik poznali kolejne: Kazika stojącego przy Bramie Krakowskiej na cześć Kazimierza Wielkiego. Kolejny z poznanych trzymał w dłoni słuchawkę, której pogładzenie według legendy daje szczęście. Z pierwotnej, w oryginale zielonej stała się ona już złota, tyle osób ją gładzi...
Koziołki są nam znane za sprawą spaceru: Szlakiem lubelskich koziołków, podczas którego dowiedzieliśmy się dlaczego Brama Krakowska taką nosi nazwę, jaka jest najwęższa ulica w mieście, dlaczego plac po farze tak wygląda. W czasie spaceru odwiedziliśmy też plac zamkowy, oglądaliśmy basztę i poznaliśmy historię Teatru Starego, pod którym też byliśmy. Wiedzieliście, że w jego budynku powstało pierwsze z kin w Polsce? Tak! Tam najpierw było kino. Spacer z Panią Agnieszką i jej puchatym koziołkiem, który opowiadał nam legendy miejskie: o czarcim sądzie, kamieniu nieszczęść, rodowodzie nazwy naszego miasta, był wyczerpujący, ale warty obolałych nóg. Był na medal. Dzięki niemu wiemy o wiele więcej o naszej małej ojczyźnie, tym samym stała się ona nam jeszcze bliższa.
Dziękujemy p. Ani Trzos-Mularczyk i p. Basi Zwolakiewicz za pomoc w opiece nad naszymi spacerowiczami.
Wielkie dzięki i słowa uznania kierujemy też w stronę Pani Agnieszki - przewodnika po Lublinie, która ma iście nauczycielską cierpliwość do dzieci:)

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

English Tea Time

English Zone
16 czerwca 2023 roku uczniowie klasy 6f, 8b, 8d, 8e oraz 8g oraz nauczyciele języka angielskiego:Pani Monika Hryniewiecka, Pani Weronika Sztorc oraz Pan Adam Aleksandrowicz przygotowali wydarzenie pod tytułem "English Tea Time".

W ramach przybliżenia uczniom kultury naszych europejskich sąsiadów wyświetlaliśmy prezentacje multimedialne, wystawiliśmy gazetkę tematyczną związaną z kulturą picia herbaty w Wielkiej Brytanii, rozwiązywaliśmy quizzy tyczące wiedzy na temat szeroko rozumianej kultury krajów anglosaskich.

Nie obyło się także bez degustacji herbaty o różnych smakach, babeczek, muffinek oraz innych wypieków przygotowanych przez naszych uczniów!!! Było pysznie !!!

Dziękujemy naszym Kochanym Uczennicom - Zuzi, Lenie, Oli, Oliwce, Wiktorii, Zuzi, Marcie, Nadii, Amelii, Gosi, Oli oraz wielu, wielu innym za zaangażowanie <3


Jedno jest pewne! w przyszłym roku szkolnym również zorganizujemy Dzień Herbaty - już nie możemy się doczekać!!!

NAJLEPSI CZYTELNICY W NASZEJ SZKOLE

Biblioteka
Całoroczny konkurs na najlepszego czytelnika i najlepiej czytającą klasę został już podsumowany.
Jeżeli jesteście ciekawi jego wyników, kliknijcie w poniższy link.


LINK DO WYNIKÓW

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!





bibliotekarze SP 50

ALBUS 2023 Przyroda

Klasy 4-8


ALBUS 2023

Wyniki ogólnopolskiego konkursu Albus 2023 z PRZYRODY:

Laureaci:
Damian Wyrostkiewicz kl. 4c
Klara Mularczyk kl. 4a
Nikodem Matys kl. 4d
Grzegorz Karlikowski kl. 4a
Jakub Bogusz kl. 4e
Michał Waszczuk kl. 4e
Jan Niezgoda kl. 4e
Szymon Jabłoniec kl.4b


Wyróżnienia:
Miłosz Wójcik kl. 4e
Alicja Świeć kl. 4b
Jakub Góra kl. 4c
Urszula Niećko kl. 4d
Dominika Gałus kl. 4a
Martyna Sagan kl. 4a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

ALBUS 2023 Biologia

Klasy 4-8


ALBUS 2023

Wyniki ogólnopolskiego konkursu Albus 2023 z BIOLOGII:

Laureaci:
Marcin Wallner kl. 5c
Łucja Karczmarczyk kl. 6e
Alicja Glonek kl. 6d
Mikołaj Matys kl. 6a
Alicja Misztal kl.6a
Szymon Hałabis 6c
Adam Ó Fionnáin 6d
Aleksandra Król kl. 6f
Julia Rębek kl. 7c
Julia Misztal kl. 8g

Wyróżnienia:
Anastazja Siek kl. 5a
Miłosz Mazurek kl. 5c
Natalia Kalicka kl. 5e
Hanna Kowalczyk kl. 5e
Xawery Mazur kl.5a
Kacper Chróścik kl. 6c
Małgorzata Wydra kl. 6d
Albert Buryła kl. 6e
Wiktoria Śledź kl. 6f
Daria Szalast kl. 6c
Antoni Banachiewicz kl. 6c
Aleksandra Duszyk kl. 6d
Lena Rak kl. 7c
Dorota Mielniczuk kl. 7c
Natalia Skubicha kl. 8a
Alicja Borowska kl. 8h
Jakub Wierzbicki kl. 8g
Szymon Beczek 8g

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

ALBUS 2023 Geografia

Klasy 4-8


ALBUS 2023

Wyniki ogólnopolskiego konkursu Albus 2023 z GEOGRAFII:

Laureaci:
Mikołaj Matys kl. 6a
Alicja Misztal kl. 6a
Kamil Kotorowicz kl. 6a
Łucja Karczmarczyk kl. 6e
Kacper Kudlicki kl. 6c


Wyróżnienia:
Oskar Janda kl. 6c Zofia Dudek kl. 6e Julia Pawlik kl. 8e

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Nauka życia

Klasy 1-3
W czerwcu uczniowie klasy 3d mieli okazję uczestniczyć w całodniowych warsztatach survivalowych przeprowadzonych przez Partyzantów Lubelszczyzny.
Uczestnicy dowiedzieli się, że survival to sztuka przetrwania, która ma pomóc wyjść obronną ręką z ekstremalnych sytuacji. Takie zajęcia nad wodą i w lesie nauczyły dzieci niektórych technik przetrwania (nauka topografii, nawigacji, rozpalania ogniska, budowania schronów itd.) Uczniowie przekonali się, jak takie ćwiczenia rozwijają kreatywność, jak warto współpracować w zespole, a zdobytą wiedzę wykorzystać w życiu codziennym. Niezwykła lekcja poza szkołą uświadomiła wszystkim, że przy obecnej technice, komputeryzacji zderzenie się z działaniami w środowisku naturalnym (np. trudności w pozyskiwaniu wody ,czy zdobyciem pożywienia i w ogóle bytowania) przekonało każdego, że warto szanować to, w jak komfortowych warunkach żyjemy na co dzień. To była świetna zabawa i nauka prawdziwego życia.

Zapraszamy do galerii


Jolanta Wójtowicz

Aktualizacja wyników Świetlika

Klasy 1-3Z przyczyn od nas niezależnych, organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik przeliczyli wyniki klas drugich i trzecich raz jeszcze. Przyczyną całego zamieszania był błąd systemowy. Są wygrani i niestety tacy, którzy stracili.
Wyniki dotyczące klas pierwszych pozostają bez zmian.

Aktualizacja wyników:

Klasy drugie

Nagroda główna

Jarosław Jargiełło
Jakub Maciaszek
Michalina Kotarska

Nagroda

Marcin Wójcik
Mateusz Kolasik
Agata Nowak
Emilia Morawska
Olga Hasiec
Tymon Maruszak

Wyróżnienia

Antoni Kuźniar
Maja Śpiewak
Dominika Mularczyk
Alicja Wojtaszko

Klasy trzecie

Nagroda

Gabriela Woźniak

Wyróżnienie


Natalia Chabros
Tomasz Rutkowski

Gratulujemy laureatom, Rodzicom i wychowawcom.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie wyzwania i życzymy sukcesów w kolejnej edycji już za rok!

W imieniu organizatorów bardzo przepraszamy za zmiany, szczególnie tych, których one dotknęły:(

koordynator
Beata Ferdynus





Młyn Hipolit pełen wiedzy

Klasy 1-3Uczniowie klasy 2a i 2b w tym roku mieli wiele prezentów z okazji Dnia Dziecka. Jednym z nich była pełna wiedzy o litosferze i Układzie Słonecznym wycieczka do Młyna Hiplot. Poznaliśmy historię Wielkiej Gwiazdy oraz Super Nowej. Obejrzeliśmy prezentację o skarbach litosfery, budowie Ziemi, Wezuwiuszu, Pompejach i Herkulanum. Dotykaliśmy lawy z wulkanu, widzieliśmy i wąchaliśmy pył wulkaniczny. Mieliśmy w dłoniach wiele pięknych, prawdziwych minerałów, jak: obsydian, ametyst, agat, kwarc różowy. Braliśmy też udział w warsztatach płukania złota i każdy z nas świecące drobinki zabrał ze sobą do domu. W planetarium odbyliśmy podróż do najbliższej gwiazdy: Proxima Centauri i wszystkich planet Układu Słonecznego. Dotykaliśmy kości dinozaura, zęba mozozaura, oglądaliśmy koprolit, czyli skamieniałą kupę dinozaura! Na koniec wizyty w planetarium śpiewaliśmy kosmiczne karaoke
To jednak nie koniec atrakcji: śledząc drogę na mapie, dotarliśmy do jaskini, a w niej odkryliśmy skarb! W skrzyni na każdego z nas czekał prawdziwy minerał na pamiątkę tej fascynującej wyprawy. Po tylu wrażeniach kiełbaski z grilla smakowały jak nigdy dotąd! Ależ to był wyjazd, pełen wiedzy, tajemnic i ciekawostek, ciekawostek zgromadzonych w Muzeum Minerałów, które w 90% tworzą zbiory z prywatnych wypraw właściciela Hipolita – pana Krzysztofa, dla którego świat minerałów jest fantastycznym hobby. To był świetny, niezapomniany Dzień Dziecka. – Dziękujemy – ze wzruszeniem podsumowują wyprawę z 6 czerwca drugoklasiści z klasy 2a i 2b.
Wielkie dzięki dla pani Ani Iwaniak i pani Ani Trzos-Mularczyk za pomoc w opiece nad naszymi energicznymi uczniami i wojaże z nami :)

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska
Wygenerowano w sekund: 0.03
14,744,209 unikalne wizyty