PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Rico i Brico z wizytą u pierwszaków

Klasy 1-3W minionym tygodniu klasa 1a, 1b i 1c miała niesamowitych gości. Mieli pancerz na plecach i brzuchu, który stanowił część ich układu kostnego. Żywią się różnym pokarmem w zależności od tego czy są lądowe, wodno-lądowe czy wodne i wcale nie poruszają się tak wolno, jak się ogólnie twierdzi. Pewnie już wiecie, że chodzi o żółwie i oczywiście macie rację. Pani Asia, jak zwykle zaczęła od ciekawej opowieści, jak to żółw w zawodach prędkościowych pokonał zająca. Można? Okazuje się, że tak! Następnie było spotkanie z Brico i Rico, które spacerowały po naszych dywanach i o dziwo nie byliśmy dla nich straszni. Mogliśmy dotknąć ich pancerza, także podczas posiłku w wodzie i okazało się, że wówczas jest on zupełnie inny niż na lądzie. Dowiedzieliśmy się, że jedyny gatunek żółwia żyjącego w Polsce, to żółw błotny i że pancerz żółwia wcale nie jest niezniszczalny. Gdy spadnie może ulec pęknięciu, a wtedy żółw może zdechnąć. Częścią naszych zajęć były kulinaria, przygotowywaliśmy żółwia - kanapkę. Świetna - pyszna sprawa. Pani Asiu - dziękujemy za wspaniałe spotkanie, oby do czerwca!

Galeria foto

Elżbieta Korzeniowska

DLA MAMY I TATY

Klasy 1-3

KOLOROWE ŻYCZENIA
OD KLASY I D



Dużo Mamie mówić miałem - lecz gdy biegłem, zapomniałem.
Więc Mamusiu nadstaw uszka i zapytaj się serduszka
Niech Ci powie jego bicie, że ja kocham Cię nad życie.


Zapraszamy do obejrzenia galerii prac przygotowanych komputerowo przez uczniów klasy Id pt. "DLA TATY I MAMY - OBRAZKI W PAINT MALOWANE"

Wiesław Bednarczyk

Leśna przygoda

Klasy 1-316 maja uczniowie klasy 1c uczyli się inaczej niż zwykle. Edukacja miała bowiem miejsce w lesie, a dokładnie w Lesie Dąbrowa nad Zalewem Zemborzyckim. Podczas spaceru pod kierunkiem pani leśnik, pierwszaki przypomniały sobie jak należy zachowywać się w lesie, co można robić, a czego nie należy.
- Rozpoznawaliśmy różne gatunki drzew, dowiedzieliśmy się, co to jest ściółka leśna oraz runo leśne. Oglądaliśmy rośliny kwitnące teraz w lesie jak np. barwinek, konwalia majowa, poziomka. Poznaliśmy zwierzęta, które można spotkać w lubelskich lasach – opowiadają rozemocjonowani pierwszoklasiści. - Udało nam się zobaczyć padalca, który jednak bardzo szybko się oddalił – dodają po chwili.
Była też praca w grupach: układanie historyjki od drzewa do stołu oraz szukanie różnych leśnych skarbów, takich jak: szyszka, igła sosny, liść dębu, kępka mchu, piórko.
Podziękowania dla Pani Kasi ze świetlicy, mamy Zosi i taty Toli za opiekę na wycieczce.

Galeria foto

Maria Lipa

Jestem uczniem świata

ŚwietlicaOglądanie wytworów dziecięcej twórczości plastycznej jest zawsze fascynujące, inspirujące i przyjemne. Dlaczego?
Prace młodych twórców odznaczają się szczerością, spontanicznością, otwartością i intuicyjnością, której mógłby pozazdrościć niejeden profesjonalny artysta.
Nie dziwi więc fakt, że prace uzdolnionych plastycznie uczniów naszej szkoły zachwyciły komisję konkursową I Ogólnopolskiego Konkursu Multimedialno - Plastycznego "Jestem uczniem świata". Jury przyznało w kategorii plastycznej pt. "Ptasia szkoła" II miejsce Gabrieli Woźniak z klasy 2b i wyróżnienie Marcinowi Mizurze z klasy 2b. Powyższe prace powstały pod kierunkiem p. Izy Kiryluk i p. Jolanty Wójtowicz.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy! Wraz z organizatorami jesteśmy dumne z Waszych interpretacji plastycznych i życzymy radości tworzenia.
Czekamy na nagrody i dyplomy, które zostaną przesłane przez organizatora pocztą.
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 29 w Lublinie.

Praca Gabrysi

Praca Marcina


Izabela Kiryluk

Sukces naszych plastyczek

ŚwietlicaMiło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły zostały laureatkami XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Papież święty Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu”. Na konkurs napłynęło 583 z 51 szkół z całej Polski.
Jury konkursu w kategorii klas I-III przyznało:
III miejsce uczennicy klasy 3a Zofii Kolasik
wyróżnienie uczennicy klasy 3a Marcelinie Kloc
Prace plastyczne wykonane zostały podczas zajęć w świetlicy pod kierunkiem p.Jolanty Wójtowicz i p.Izabeli Kiryluk.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a laureatkom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za piękne prace i włożony trud.

Zapraszamy do galerii


Jolanta Wótowicz

I miejsce i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Świetlica
XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata” zakończył się dużym sukcesem dla uczennicy klasy 3a Julii Burmańczuk, która w kategorii klas I-III zajęła pierwsze miejsce, a Julia Majka, uczennica klasy 3a zdobyła wyróżnienie. Obie uczennice wykonały prace podczas zajęć w świetlicy pod kierunkiem p.Jolanty Wójtowicz i p.Izabeli Kiryluk.
Honorowy patronat konkursu objęli:
Wojewoda Lubelski Lech Sprawka,
Marszałek Województwa Jarosław Stawiarski,
Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk,
Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk,
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki,
Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik.
Jury i organizatorzy konkursu dziękują dzieciom za wykonane prace. Słowa podziękowania kierują również do nauczycieli, którzy zachęcili uczniów do udziału w konkursie i uczestniczyli nad wykonaniem prac.
Gratulacje dla laureatek, rodziców i opiekunek prac.
Życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do galerii


Jolanta Wójtowicz

Sto lat dla Bliźniaków

Klasy 1-319 maja to dzień szczególny, wyjątkowy i niepowtarzalny. Dlaczego? Bo swoje święto obchodzą wówczas wszyscy "urodzeni w parach" czyli bliźniaki. To Ogólnopolski Dzień Bliźniąt. Doskonale wiedzieli o tym uczniowie klasy 1a, którzy swoim bliźniakom: Poli i Kostkowi oraz Franiowi i Gutkowi przygotowali niesamowitą niespodziankę. A mianowicie...
W czwartek w klasie 1a nie było tradycyjnych lekcji. W ich miejsce po uroczystym odśpiewaniu: Sto lat Bliźniakom, rozpoczął się dzień przyjemności: gier planszowych, które uczniowie potajemnie przynieśli z domu i zabaw sportowych na świeżym powietrzu z przyniesionymi akcesoriami. Była m.in.: Beczka śmiechu, Misia i jej mali pacjenci, 5 sekund, Kim jestem?, Twister, szachy
Było dużo uśmiechów, w zasadzie same uśmiechy i oto właśnie chodziło.
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Bliźniaków.

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Zielona Szkoła w Górach Świętokrzyskich

Klasy 4-8





Najprzyjemniejszy i najbardziej skuteczny sposób zdobywania wiedzy to obserwacja, doświadczanie i zabawa. W ten sposób dniach 16-18 maja uczniowie klas 5d i 5f zaznajamiali się z kulturą, historią i pięknem przyrody polskiej w rejonie Gór Świetokrzyskich. W czasie wycieczki młodzi globtroterzy zdobyli Górę Zelejową i Łysą Górę, zwiedzili muzea: Przyrodnicze Świętokrzyskiego PN, Orła Białego w Skarżysku Kamiennej oraz Zabawek i Zabawy w Kielcach. Szczególne emocje wzbudziło w uczniach oglądanie ruin Zamku Krzyżtopór w Ujeździe i Zamku Królewskiego w Chęcinach. Ważnym punktem wyjazdu były gry i zabawy integrujące klasy, szczególnie nocne podchody oraz zajęć plastyczne w ruinach zamku. Wszyscy pełni wrażeń, przyjemnie zmęczeni i pełni sił powrócili do szkoły na "ostatnią prostą" do wakacji.

Uczniowie bardzo dziękują rodzicom za zaplanowanie wycieczki, zaś wychowawcom i nauczycielom za opiekę podczas "Zielonej Szkoły".


GALERIA ZDJĘĆ - ZAPRASZAMY!

Sylwia Moskal, Jolanta Sawa

Janosik i zbójnicki

Klasy 1-3Wiecie po czym odróżnić górala z Podhala od górala z Beskidu Żywieckiego?
Nie?! To pierwszaki chętnie Wam wyjaśnią. Wiedzą wiele o tradycjach polskich gór i panujących tam zwyczajach dzięki majowej audycji muzycznej. Podczas spotkania poznali też regionalne stroje góralskie, wiedzą czym są kierpce, ciupaga, gorset, parzenice, portki, dudki i juhas. Mieli też okazję spotkać Janosika, a nawet zatańczyć z nim zbójnickiego.
A rozwiązaniem zagadki z początku tekstu jest: kapelusz. Góral z Żywca ma kapelusz z szerokim rondem, można się pod nim skryć w czasie deszczu. Z kolei kapelusz górala z Podhala ma wąziutkie rondo i orle pióro. Przekonajcie się sami w czasie wakacyjnych wojaży. One już niebawem.
Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Książki znikają – niebezpieczne mole ukryły się w bibliotece

Klasy 1-3Dnia 10 maja 2022r. dzieci z klasy 2c uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Filię nr 34 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na wstępie uczniowie odczytali treść tajemniczego listu od bibliotekarzy: „W nocy z 9 na 10 maja 2022r. dokonano zniszczenia książek. Podejrzanymi jest słynna grupa o nazwie <Mole>.
Zakradła się ona niepostrzeżenie pomiędzy karty książek po czym powoli, ale bardzo skutecznie zjadała jej strony. Jesteście naszą ostatnią nadzieją na odnalezienie porwanej i przetrzymywanej książki”.
Zabawa prowadzona w formie escape – room była doskonała. Każda z grup rozwiązując zaszyfrowane zagadki odnalazła zaginioną książkę.

Galeria foto

Agnieszka Bonecka

Laureaci konkursu pod patronatem Konsula Honorowego Niemiec

DEUTSCH PLUS
Konkurs zorganizowany przez Konsula Honorowego Niemiec w Lublinie Prof. dr hab. Andrzeja Kidybę "Niemiecko - polskie zwyczaje wielkanocne" został rozstrzygnięty.
Jury składające się z przedstawicieli Wydziału Artystycznego UMSC i Lubelskiego Kuratorium Oświaty wyłoniło laureatów spośród 260 prac plastycznych z 26 szkół z Lublina i województwa lubelskiego. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach wiekowych.

W gronie laureatów i wyróżnionych znaleźli się podopieczni świetlicy filii, którzy przygotowali się do udziału w konkursie na zajęciach tematycznych "Europa i ja". Maciek Kawęcki z klasy 1 b zajął III miejsce, a Gabrysia Depta z klasy I d otrzymała wyróżnienie w kategorii wiekowej klasy 1 - 3.
Uczniowie uczestniczyli dziś w uroczystości wręczenia nagród laureatom w siedzibie Konsulatu Honorowego Republiki Federalnej Niemiec w Lublinie. Gabrysia i Maciek otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Serdecznie gratulujemy Uczniom, Ich Rodzicom i Opiekunom!

GALERIA


Iwona Rzymowska - Hołysz
Wygenerowano w sekund: 0.02
14,797,501 unikalne wizyty