PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Przygotowania do ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Klasy 1-3Uczniowie klasy 3C pamiętają, że rzeżucha jest elementem Świąt Wielkanocnych. Wielkanoc to tradycyjnie czas odradzania się przyrody po zimie. Właśnie w tym okresie rzeżucha i owies wielkanocny cieszą się największym powodzeniem, stając się nie tylko dekoracją stołu, ale także dodatkiem do świątecznych potraw. Dzieci zapoznały się z etapami sadzenia roślin oraz warunków potrzebnych do ich wzrostu. Codziennie dbają o swoje rośliny i z niecierpliwością czekają, aby pięknie wyrosły.

Galeria foto


Agnieszka Kanar

Kura w szkole

Klasy 1-3Karmiliście kiedyś kurę w szkole? Ba! Karmiliście od razu..., mieliście w ogóle spotkanie z kurą w szkole? Właśnie! A uczniowie klasy 1a i 1b nie dość, że nakarmili kurę bułką podczas lekcji, poprzytulali ją pozując do zdjęć; to jeszcze wykonali swoje koguty z jajek, marchewki, chipsów, goździków. Żeby nie było nasze koguty wylegiwały się na trawie z roszpunki i zajadały robaki ze słodkich żelków. Wszystko za sprawą kolejnego fantastycznego spotkania z p. Pyzą podczas zajęć kulinarno-przyrodniczych. Poza częścią kulinarną, pierwszaki poznały wiele ciekawostek o kurach - ptakach nielotach. Jedną z nich było wyjaśnienie dlaczego, im wyżej na grzędzie, tym lepiej, bezpieczniej. Nie wiecie? Zapytajcie uczniów 1a i 1b o to, a z pewnością dokładnie Wam wyjaśnią.

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

O wizycie królika Simby

Klasy 1-3Biały, z plamkami przy oczach, z dużymi, szarymi uszami i milusińskim spojrzeniem oraz milusińsko mięciutkim futerkiem - tak w skrócie można opisać gościa, który w ostatnim tygodniu odwiedził uczniów 1c. Mowa o króliku Simbie, który przybył z wizytą z p. Joasią w ramach zajęć przyrodniczo-kulinarnych.
Uczniowie poza zdobyciem nowej wiedzy na temat królików, ich przyzwyczajeń i cech, mogli go poprzytulać. Dodatkowo przy świątecznie nakrytym stole, przygotowali wiosenny, zdrowy koktajl ozdobiony elementami świątecznymi. W takim świątecznym nastroju ruszajmy już dziś na poszukiwania wielkanocnych zajączków:)

Galeria foto

Elżbieta Korzeniowska

Matematycy do dzieła!

Klasy 1-3Rozwijanie zainteresowań uczniów, popularyzacja matematyki i stworzenie możliwości wykazania się uzdolnieniami matematycznymi oraz logicznego myślenia, pobudzenie do twórczego myślenia, rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce, pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu matematyki - to tylko niektóre z celów przyświecających organizatorom konkursu matematycznego dla klas 1-3 noszącego tytuł Puchacz Piotr.

W tym roku i nasi uczniowie w liczbie ponad 100 przystąpili do próby matematycznych sił
. Teraz czekamy na wyniki etapu wewnątrzszkolnego i pomalutku szykujemy się na kolejny. Uczestnikom gratulujemy podjęcia wyzwania i trzymamy kciuki, oby w liczeniu zaszli do nieskończoności:)

Elżbieta Korzeniowska

Pidżama day

Samorząd Uczniowski

Miłośnicy pidżamy bawcie się!

1 kwietnia to dzień kojarzący się z radością, żartami, zabawą i różnorodnymi psikusami. Jak ustalono, prima aprilis zaczął cieszyć się popularnością już w okresie późnego średniowiecza w wielu regionach Europy. Warto wiedzieć, że do Polski dzień ten zawitał w XVI wieku i w zbliżonej formie występuje do dzisiaj.

Społeczność szkolna postanowiła podkreślić atmosferę 1 kwietnia nietypowym strojem. Wczesnym rankiem i podczas każdej przerwy można było zaobserwować wędrujące pluszowe ludy, puszyste szlafroki, miłe w dotyku kapciuszki oraz inne akcesoria używane najczęściej wieczorową porą. Uczniowie SP 50 udowodnili, że piżama stanowi całkiem funkcjonalne odzienie także podczas pracowitego dnia szkolnego.

GALERIA FOTO


B.Ochnicka, M.Szopa

Akcja „Posadź swoje drzewo” w Nadleśnictwie Lubartów

Klasy 4-8
Drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, są dobrodziejstwem dla klimatu i naszego samopoczucia. Las jest domem dla wielu roślin, grzybów i zwierząt oraz źródłem ekologicznych surowców. 1 kwietnia 2022 r. uczniowie kl. 5f, 7h, 8a postanowili pomóc naturze i pod czujnym okiem życzliwych pracowników Nadleśnictwa Lubartów zasadzili własne drzewa w Lasach Kozłowieckich! Tego dnia przyroda zafundowała nam prima aprilis – spadł śnieg! Trudno było zatem odmówić sobie dodatkowej atrakcji w postaci bitwy na śnieżki. Ożywczy i pouczający spacer po otulonym śniegiem lesie zakończyliśmy biesiadowaniem przy ognisku. Organizatorzy akcji przygotowali ciepły poczęstunek oraz ekoprezenty w postaci sadzonek sosny i świerku.

Dziękujemy Nadleśnictwu Lubartów oraz rodzicom, nauczycielom i wychowawcom za umożliwienie uczestnictwa w tym ważnym projekcie. Rosnące efekty naszej pracy będziemy podziwiać przez kolejne kilkadziesiąt lat. Ale już dziś jesteśmy dumni, że zrobiliśmy coś dobrego dla przyrody, a tym samym dla siebie.

GALERIA FOTO

Małgorzata Niedźwiadek, Sylwia Moskal

Finaliści

Klasy 4-8
Sukcesy geograficzne naszych uczniów

Z wielka radością i dumą informujemy, że uczennice Hanna Godlewska z klasy 8c i Katarzyna Niezgoda z klasy 8a uzyskały tytuł laureata Konkursu przedmiotowego z geografii organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022. Uczennica Julia Jabłoniec z klasy 8c oraz uczniowie Szymon Pelic z klasy 7g i Stanisław Zgliński z klasy 8a otrzymali tytuł finalisty tego konkursu.

Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć geograficznych.

Renata Furtak

Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego KO

DEUTSCH PLUS Z radością i satysfakcją informujemy, iż Małgorzata Gałkowska z kl. 7 b i Szymon Ancuta z kl. 8 c zostali finalistami wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego Lubelskiego Kuratora Oświaty. Nasi uczniowie przeszli przez trzy etapy bardzo trudnej rywalizacji z innymi uczniami z całego województwa lubelskiego, by znaleźć się w gronie najlepszych. Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pań Haliny Nowickiej i Agnieszki Lenarczyk.

Gratulujemy sukcesu Uczniom, Ich Rodzicom i Nauczycielkom!

Konkurs ortograficzny

Klasy 1-329 marca klasy drugie, z kolei dwa dni później 31 marca klasy trzecie zmierzyły się z ortograficzną rywalizacją. Ortografia dla jednych jest fascynującą częścią języka polskiego, dla innych kulą u nogi. Dlaczego raz morze piszemy właśnie tak przez "rz", a innym razem przez przez "ż", bo Może w tym roku pojadę nad morze. Dlaczego raz hełm jest przez samo "h", a innym przez "ch"? jak w zdaniu: Jadąc do Chełma, musiałem mieć hełm na głowie.
Dlaczego raz karze, a innym razem każe? Te i inne językowe zagadki nie są niczym zaskakującym dla naszych mistrzów ortografii. Poznacie ich w dalszej części tekstu - w rozwinięciu. Wszystkim uczestnikom konkursu ortograficznego, laureatom, Rodzicom i wychowawcom serdecznie gratulujemy.

Galeria foto


Organizatorzy
Agnieszka Bonecka
Beata Ferdynus
Teresa Hostman
Maria Lipa

Wielkanocne zające

Klasy 1-3Choć aura za oknem może nieco zbijać z pantałyku, że to nie Wielkanoc, a Boże Narodzenie nadchodzi..., to jednak uczniowie z klasy 1a i 1b, nie dadzą się nabrać.
Wszystko dzięki dzisiejszym zajęciom technicznym. Ich niecodzienność polegała na tym, że prowadziły je panie animatorki z Centrum Aktywnej Edukacji w Nasutowie. Pod ich czujnym okiem i z efektywnym wsparciem, pierwszoklasiści wykonali przepiękne wielkanocne zające.
Są tak barwne, świąteczne, energetyczne, że chciałoby się myśleć, że to już teraz zaczynamy Wielki Tydzień, a zające zaraz pokicają poukrywać czekoladowe jajeczka, o których dzieciaki tak z ochotą opowiadają. Zatem do Wielkanocy!

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

W poszukiwaniu wiosny

Klasy 1-3Pierwszoklasiści z 1a ostatnio naprawdę mieli szczęście! Przed atakiem zimy tej wiosny, udało im się spotkać z Panią Wiosną! I to na dodatek blisko szkoły. Spacerowaliśmy i szukaliśmy pierwszych sygnałów od Niej, że już jest. Znaleźliśmy: pąki, pierwsze wiosenne kwiaty, promienie słoneczne, nawet gniazdko na drzewie. Było bardzo wiosennie i radośnie. Nasze obserwacje przenieśliśmy do pracy zespołowej w klasopracowni. Stworzyliśmy świetny plakat z oznakami nadchodzącej wiosny. Radość z tego faktu widoczna na załączonych zdjęciach. Dzisiaj mówimy, a nawet krzyczymy: Wiosno wracaj!

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska
Wygenerowano w sekund: 0.03
14,803,733 unikalne wizyty