PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Pierwszy dzień wiosny

Samorząd Uczniowski
21 marca 2022r. stał się momentem szczególnym dla społeczności szkolnej SP 50. W tym oto dniu pozostawiono w domach tradycyjne plecaki. W różnych punktach szkoły dało się zauważyć obfitość kreatywnych opakowań zawierających podręczniki, zeszyty i przybory szkolne.

Okazało się zatem, że prozaiczny plecak można zastąpić na przykład stylowymi pojemnikami do transportu zwierząt domowych. Pudełka po towarach znanych marek, barwne skrzynki narzędziowe, nierdzewne garnki, doniczki, wiadra, tudzież inne akcesoria domowe sprawdzały się znakomicie w roli uczniowskich toreb na książki. Uwadze obserwatorów nie umknęła z pewnością taczka pokryta pamiątkowymi napisami, wehikuł dla lalek czy wielozadaniowy wózek.
Wszystkie niecodzienne pomysły zrealizowano właśnie w pierwszym dniu wiosny.
Warto zauważyć, że akcja "Kolorowy dzień bez plecaka" wzbudziła powszechne zainteresowanie.
Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do podziwiania odlotowych koncepcji
w galerii foto.

GALERIA FOTO


Opiekunki Samorządu Uczniowskiego

Dzień Kolorowej Skarpetki

Klasy 1-3"Choć się tak różnimy miejmy dobre serce
Każdy na tym świecie znajdzie swoje miejsce
Dobro i szacunek, to jest boomerang
Zawsze do nas wraca - serca otwiera"

(z piosenki "Każdy jest inny" ZoZi)

Dzieci z klas pierwszych na lekcjach religii kolorując skarpetki (koniecznie nie-do-pary)
przygotowywały się do Dnia Kolorowej Skarpetki - Dnia Osób z Zespołem Downa. Praca plastyczna była pretekstem do rozmowy na temat różnorodności, szacunku i tolerancji wobec osób z Zespołem Downa i z innymi niepełnosprawnościami. 21 marca - data nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze. Dzieci oglądając spot promujący dzisiejszy dzień oraz "Krótką historię Małgosi" dowiedziały się przede wszystkim, że nie ma lepszych i gorszych ludzi, wszyscy jesteśmy wyjątkowi, a "inność" jest zaletą, a nie wadą.

Dzieci przy pracy...

Z prac dzieci z kl. 1B powstała dekoracja ścienna, którą można oglądać na korytarzu koło sali nr 10.
Anna Trzos-Mularczyk

Lekcja niemieckiego z native speakerami

DEUTSCH PLUS





W dniu 16 marca uczniowie klas 8b i 8c mieli lekcję niemieckiego z native speakerami - wolontariuszami z Państwowego Muzeum na Majdanku. Korzystając z platformy zoom, Joanna Klick z Niemiec i Valentin Johler z Austrii opowiedzieli uczniom o swoich krajach, przedstawili ich historię, ważne postacie ze świata kultury i literatury, ciekawe miejsca i typowe potrawy. Mogliśmy odświeżyć wiedzę na temat Niemiec i Austrii oraz posłuchać języka niemieckiego w oryginale.

GALERIA ZDJĘĆ

Agnieszka Lenarczyk

Idzie Wielkanoc

Klasy 1-3
Pierwsze promyki słońca nastrajają wiosennie. W parze z wiosną z kolei, idzie Wielkanoc. Właśnie do niej zaczęli powoli przygotowywać się uczniowie klasy 1c. Razem z właścicielami Pracowni Rękodzieła Artystycznego zgodnie z instrukcją słowną i praktyczną, przygotowywali owieczkę z gliny. Pierwszoklasiści wykazali się dużym zaangażowaniem i starannością wykonania. Obecnie owieczki schną i tuż przed Wielkanocą będą do odebrania. Trzeba przyznać, że już teraz zapierają dech w piersiach swym urokiem. Polecamy!

Galeria foto


Maryla Lipa

Z wizytą na Wawelu

Klasy 1-3
Klasy pierwsze miały we wtorek bardzo miłe spotkanie. Dzięki audycji muzycznej pierwszoklasiści odbyli ciekawą wizytę na Wawelu. Były pieśni, tańce, stroje i zwyczaje rodem z Krakowa.
Nie obyło się też bez legend o krakowskich korzeniach. Pierwszaki, choć część z nich znali z książek, słuchali z zapartym tchem. Zaproszeni goście zaprezentowali regionalny strój krakowski, a p. Mariola opowiedziała o każdym jego elemencie. A w kwietniu spotkanie bardziej humorystyczne, już nie możemy się doczekać.

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Pomoc Ukrainie - pakiety spożywcze

Cogito

Uczniowie klasy 7 h z wychowawczynią p. Małgosią Minczenko przygotowali ponad 60 pakietów spożywczych dla uchodźców z Ukrainy, które będą rozdawane na dworcu. Pomysł na tę bardzo potrzebną akcję i zakup potrzebnych produktów to inicjatywa oddolna rodziców uczniów 7h. Przede wszystkim dziękujemy pani Monice Borowskiej, która także zawiozła dary, za stworzenie uczniom okazji do czynienia dobra!

POMAGANIE JEST SUPER!

Jeżeli rodzice innych naszych uczniów w ramach klasy chcieliby podjąć tę inicjatywę, proszę o kontakt.
"Garść informacji" w rozwinięciu.


PS. Przypomnienie: Zbiórka ogólnoszkolna na rzecz Ukrainy w ramach współpracy z Caritas Archidiecezji Lubelskiej
trwa do 18 marca. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wsparcie!


A. Trzos-Mularczyk

Różności dla różnych małych kobiet

Klasy 1-3Święto Kobiet, dzień także naszych małych dam w klasach młodszych, upłynął uroczyście choć bardzo różnorodnie. W jednych klasach chłopcy organizowali swoim paniom zabawy, w innych wręczali róże, w jeszcze innych cały dzień byli miłymi duszkami robiącymi dobre uczynki. Kobiety, w tym małe damy są zmienne, różnorodne i taki też był ten dzień w edukacji. Bez wątpienia w każdej z klas wiele się działo i będzie, co wspominać. Dziękujemy p. Ani Trzos-Mularczyk za udostępnienie na filii foto budki i akcesoriów, dzięki czemu nasze świętowanie było jeszcze bardziej urozmaicone. Wszystkiego naj dla wszystkich naj!

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Dzień Matematyki z matematyką

Klasy 1-314 marca obchodzimy Światowy Dzień Matematyki. W wielu krajach to czas poświęcony zabawom matematycznym, pokazującym że matematyka, to nie tylko standardowe obliczenia, typu: dodawanie i odejmowanie. My, w edukacji bawimy się z matematyką i matematycznie, nie tylko od jej święta, ale na co dzień. Dlatego tego dnia postanowiliśmy (pierwszaki z 1a), Ją - Panią Matematykę narysować. Tworzenie portretu królowej nauk, poprzedziły poważne i uważne rozważania o tym, jakie umiejętności matematyczne pozwalają nam w uporządkowany sposób kroczyć w codzienności? Rozmowy zakończyło ogromne zdziwienie: - czyli matematyka
tak naprawdę jest wszędzie?


Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Warsztaty z chemii

Klasy 1-3Dnia 15 marca uczniowie klasy 2a, 2b i 2c uczestniczyli w warsztatach z chemii Uniwersytetu Dziecięcego Unikids. Podczas zajęć dzieci z dużym zaangażowaniem wcieliły się w rolę detektywów i rozwiązywały kryminalną zagadkę związaną z kradzieżą starodruku.
Na warsztatach uczniowie poznali tajniki chemii sądowej mając do dyspozycji trzy ślady: odcisk buta, kartkę z zapisanym ciągiem liczb oraz tajemniczy proszek. Na zakończenie każde dziecko w ramach poznawania techniki daktyloskopii odcisnęło na kartce swoje linie papilarne.

Galeria foto


Agnieszka Bonecka

Odwiedziny Lili

Klasy 1-3Pani Joanna to zawsze potrafi nas zaskoczyć. Jak nie oryginalnością zwierzątka, to zaskakującymi faktami z życia tych, które wydają nam się znane, albo i to bardzo często: fantastycznymi wyrobami kulinarnymi. I tak było w tym przypadku: fakty i kulinaria to strzał w dziesiątkę! Nie obrażając Lili oczywiście, bo jej uroda i onieśmielenie oraz przytulanie, też zapadły w naszych sercach i pamięci. Najwięcej pierwszaków zaskoczył chyba fakt, że koty nie mają wąsów, tylko wibrysy i że dodatkowo odgrywają one bardzo istotną rolę w orientacji w terenie. Rasa Ragdoll, którą poznaliśmy dzięki Lili, jest aktywna wtedy, kiedy człowiek, nie tylko nocą, jak większość kotów. Na spotkaniu z p. Joasią poznaliśmy też liczne przysłowia o kotach, kocie nieudomowione gatunki, a także wyniki badań dowodzące, że: - posiadanie kota uspokaja, pozytywnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne, posiadanie psa z kolei polepsza kondycję fizyczną. Jaki zatem wniosek? By być zdrowym na ciele i duszy, warto mieć psa i kota jednocześnie. W przemiłym spotkaniu z uroczą Lili w ubiegły piątek: 11 marca uczestniczyli uczniowie klasy 1a i 1b. I wszyscy oni wykonali przewspaniałe kanapki o kocim design'nie.

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Cinema of the United States

English ZoneW piątek 11 marca uczniowie klasy 7h, w ramach projektu językowego „Let’s learn about the USA” orgaznizowanego przez American Corner, uczestniczyli w warsztatach językowych. Tematem spotkania było kino amerykańskie i jego historia. Wszystko zaczęło się od pierwszego amerykańskiego kinematografu skonstruowanego przez Thomasa Edisona , który w 1891 roku opatentował swój wynalazek pod nazwą „kinetoskop”.
Uczniowie oglądali fragmenty filmów kina niemego, krótkie jedno-, dwuaktowe komedie z początku XX w. Zobaczyli pierwszy film dźwiękowy z 1927 roku, filmy z nurtu noir oraz te masowe z lat 5o, powstałe podczas srebrnych lat Hollywood. Zobaczyli jak wytwórnie filmowe wyglądają od środka.

Następne spotkanie już w kwietniu!
Galeria foto


Koordynator Anna Góra
Wygenerowano w sekund: 0.02
14,808,479 unikalne wizyty