PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Wąż i my

Klasy 1-3Spotkanie z wężem zbożowym w ostatni dzień szkoły przed feriami, czy można chcieć więcej?
AAA no tak, wiedzy zawsze można chcieć więcej. Taką wiedzę w magiczny sposób przy okazji spotkań ze zwierzątkami zawsze przemyca p. Asia.
I tak dzisiaj poznaliśmy piękną legendę o tym, że wąż wygląda, jak wygląda, bo był zachłanny i chciał mieć wszystko: uszy, skrzydła, dziób, rogi itd., no to ma jedynie ogon... Dowiedzieliśmy się, że duże węże po sensownym posiłku np. po takiej 60 kg. antylopie, to mogą nie jeść cały rok. I że przez to, że piach nasypywał się do ich uszu podczas wędrówek po jaskiniach, uszy im zarosły, przez co słabo słyszą, a dźwięki odbierają raczej jako drgania, które czują całym sobą. Przy okazji poznaliśmy węże występujące w Polsce: zaskrońca i żmiję zygzakowatą. Wiemy już, że tej drugiej należy unikać. Przy okazji, wykonaliśmy piękne i co ważniejsze smaczne żmije zygzakowate z chrupek kukurydzianych, winogrona i bitej śmietany. Mniam... Zajęcia były wyśmienite! P. Asiu czekamy na kolejne spotkanie w marcu.

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Zimowo nam

ŚwietlicaChoć w ostatnie dni zima nie rozpieszczała nas białą, mieniącą się niczym brokat aurą, to jednak prace plastyczne wykonane w świetlicy, pozwalają poczuć piękno tej pory roku. Można się rozmarzyć oglądając ażurowe śnieżynki, które pokrywają puste, bezlistne gałęzie drzew, czy piękne bałwany wyklejane z drobnych kuleczek bibuły, ubrane w kolorowe szale i czapki. Rękawiczki czy domy, a nawet całe miasteczka przykryte białym puchem, też robią wrażenie. Jak na prawdziwą zimę przystało, nie zabrakło też karnawałowych kreacji.
Przekonajcie się sami, jak pięknie w czasie zajęć plastycznych swoje zimowe nastroje wyrażały świetliki ze świetlic nr 7 i 8. Zastosowane przez wychowawców świetlic różne techniki artystycznego wyrazu sprawiają, że aż się chce poczuć magię tak prawdziwej zimy. Może nie aż takiej, jak na przełomie 1979/1980, ale przynajmniej śnieżnobiałej. Takiej właśnie sobie życzmy na rozpoczynające się ferie zimowe.
I pamiętajmy o bezpieczeństwie zimowych szaleństw, bo tylko bezpiecznie wypoczniemy skutecznie.

Rozmarzmy się w zimowej galerii prac świetlicy nr 7 i 8


Elżbieta Korzeniowska

Zjawiska przyrodnicze

Konkurs przyrodniczo - fotograficzny „Zjawiska przyrodnicze”


LSCDN, I LO im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie, SP Nr 6 im. Ireny Sendlerowej
w Chełmie, SP Nr 7 im. Generała Władysława Sikorskiego w Chełmie zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa lubelskiego do udziału w II edycji Wojewódzkiego konkursu przyrodniczo-fotograficznego „Zjawiska przyrodnicze”.

Cele Konkursu:
• Zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej zjawisk przyrodniczych.
• Rozwijanie świadomości proekologicznej.
• Rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody.
• Motywowanie i podejmowanie działań na rzecz środowiska przyrodniczego w najbliższym otoczeniu.
• Wyłanianie talentów fotografii przyrodniczej oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczej uczniów.
• Inspirowanie nauczycieli do pracy z uczniami o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych.

Termin nadsyłania prac upływa 25 marca br.
Szczegóły: regulamin i karta zgłoszenia https://www.lscdn.pl/pl/konkursy/
Fotografie zjawisk przyrodniczych (w wersji papierowej i na nośniku-płyta CD) prosimy składać do 15.03.2022 do p. Renaty Błaszczyk, p. Sylwii Moskal lub p. Marty Muszyńskiej

Chopin, fagot i luty

Klasy 1-3Wiesz dlaczego nasza narodowa duma i sława: Fryderyk Chopin, ma dwie daty urodzenia? (22 II i 1 III) Nie wiesz? Zapytaj pierwszaków! Oni dzięki lutowej audycji muzycznej już mają tą wiedzę. A wiesz, jaki instrument, ma kolanko, skrzydła, konika i stroiki? A pierwszaki, dzięki spotkaniu z p. M. Zagojską wiedzą!
W roku romantyzmu, jakim jest 2022 rok, mieliśmy okazję posłuchać, jak p. M. Zagojska śpiewa piosenkę Chopina dla wybranki serca. Poznaliśmy wiele ciekawostek z życia samego kompozytora. Mieliśmy też okazję poznać niepopularny instrument: fagot, na którym p. Dagna - gość z Wrocławia, zagrała nam koncert. Instrument jest bardzo duży, ciężki, by na nim grać trzeba nakładać szelki, by odciążyć kręgosłup. Warto jednak podjąć ten trud, bo muzyka jest wyśmienita. Nie wierzycie? Zapytajcie pierwszaków!
A jak wygląda fagot, sprawdźcie w galerii foto.

Galeria foto

Elżbieta Korzeniowska

Galileo z Języka Angielskiego

English Zone
Drodzy Uczniowie!!!


Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku odbędzie się w naszej szkole Konkurs języka angielskiego "Galileo".

Konkurs odbędzie się 9 marca w formie stacjonarnej. W przypadku gdy będzie to niemożliwe konkurs odbędzie się online.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału!!! Prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli uczących języka angielskiego.

Z zakresem tematycznym można zapoznać się tutaj ------> Link


Organizatorzy - Monika Hryniewiecka, Weronika Sztorc

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Języka Angielskiego”

English ZoneWyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Języka Angielskiego”

w roku szkolnym 2021/2022 (sesja jesienna)



Lista laureatów:



Natalia Drob klasa 2 245 punktów laureat, 12. miejsce w kraju

Zuzanna Garbal klasa 2 240 punktów laureat, 13. miejsce w kraju

Iga Stachniuk klasa 2 230 punktów laureat, 15. miejsce w kraju

Aleksandra Szumera klasa 3 285 punktów laureat, 2. miejsce w kraju


Pozostali nasi laureaci w rozwinięciu. Zapraszamy, poznajcie Państwo naszych orłów języka angielskiego.

Serdeczne gratulacje!!!


Koordynatorzy Anna Góra i Anna Stec

Projekt Let’s learn about the USA

English ZoneW ramach projektu edukacyjnego „Let’s learn about the USA”, w dniach 03 -04.02.20022 w klasach 7h i 8f, odbyły się zajęcia online w języku angielskim.

Prowadzący profesor Robert Westerfelhaus jest wykładowcą w College of Charleston w Południowej Karolinie, gdzie uczy od 2002 roku. W 2009-2010 roku był stypendystą Fulbright na UMCS w Lublinie, a teraz ponownie powrócił na uczelnię , gdzie współpracuje z wydziałem humanistycznym. Jego główne zainteresowania to amerykańska popkultura.

Podczas spotkania profesor opowiedział nam o mieście, w którym mieszka, pracy na uczelni, zwyczajach, tradycjach i jedzeniu. Przybliżył klimat miejsca, gdzie po ulicach spacerują aligatory, uprawia się herbatę, a studenci przychodzą w mokrych strojach surfingowych na wykłady.

Następne warsztaty już w marcu!

Galeria foto

Koordynator Anna Góra

Proszę słonia

Klasy 1-3Historia chłopca, który nie mógł urosnąć i słonia, który rósł ponad miarę, a do tego niesamowita przyjaźń między tymi bohaterami, to główne wątki wspaniałego spektaklu: Proszę słonia. Energetyczna muzyka, lalki i aktorzy na scenie, gra świateł, ruch sceniczny, do tego wspaniała scenografia, to główne atuty spektaklu, który naprawdę wprawia widza w osłupienie.
Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy 1a i 2c w czwartek 03.02 i uczniowie klasy 1b i 1c w piątek 04.02. Teraz, zachwyceni spektaklem, możemy tylko zachęcić wszystkich do udania się do Teatru Ch. H. Andersena i życzyć sobie przeżyć w życiu tak prawdziwą przyjaźń, jaka połączyła chłopca i słonia. Wychowawcy dziękują za dodatkową opiekę nad klasami paniom, które zechciały uczestniczyc w wyjeździe do teatru. Dzięki wielkie - polecamy się!

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Rysowane rymowane wierszyki

Klasy 1-3Trudno było nie skorzystać z tak oryginalnej daty, jak dzisiejsza: 02.02.2022 i nie zorganizować właśnie dzisiaj konkursu plastycznego dla klas pierwszych. Tym bardziej, że dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Pozytywnego Myślenia. Chodzi oczywiście o Rysowane rymowane wierszyki, konkurs tradycyjnie już skierowany do lubiących rysować pierwszoklasistów. Tym razem przedmiotem czytanej rymowanki był kot. I to też nie było przypadkowe, bo akurat 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Wyniki rywalizacji, w której chodziło o umiejętność rysowania według rymowanej instrukcji, niebawem. Tymczasem, zapraszamy do galerii, przekonajcie się sami, jak nasze uczestniczki dziś walczyły z pastelą i słyszaną rymowanką:)

Galeria foto

Elżbieta Korzeniowska

Zapoznanie z Biblioteką

Klasy 1-3Tradycją szkolną już się stało, że skoro rozpoczyna się drugi semestr roku szkolnego, to pierwszaki ruszają na podbój biblioteki. I tak było, i w tym roku szkolnym. W poniedziałek I a miała lekcję biblioteczną w swojej klasopracowni, a we wtorek ruszyła do biblioteki i od razu uczyniła niemałe spustoszenie w jej zbiorach. Śmiechem, żartem, najważniejsze, że po powrocie nasze przerwy mijały w milczeniu... Dlaczego? Bo większość uczniów pogrążyła się w lekturze swoich wypożyczonych okazów. I co piękne, chyba wszyscy faktycznie zrozumieli to, o czym powiedziała na lekcji bibliotecznej p. Asia Gajos, że książki to najlepsi przyjaciele, nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.
Z podziękowaniami za świetne spotkania, zapraszamy na melodyjną piosenkę o bibliotece, z którą też zapoznała nas p. Asia:)

Uśmiech Dziecka - Twoja Biblioteka

Galeria foto

Elżbieta Korzeniowska

Turniej SOLI DEO - zadanie nr 2 - KRZYŻÓWKI

Newsy
Kolejne zadanie Turnieju SOLI DEO wykonane!
19 klas przy wspariu swoich wychowawców wykonało krzyżówki dotyczące Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Naszego Patrona. Kreatywność, estetyka wykonania, nowatorskie ujęcie tematu - to kryteria, według których komisja konkursowa oceniała prace.
Wyniki zostały przesłane wychowawcom.
Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ
oraz na hol główny, gdzie znajduje się wystawa krzyżówek.

Przed nami zadanie nr 3 - KALENDARZ
pt. "Rok z błogosławionym Stefanem Wyszyńskim".

A. Trzos-Mularczyk
Wygenerowano w sekund: 0.02
18,866,695 unikalne wizyty