PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Niespodzianka

Samorząd Uczniowski

Szczęśliwy numerek

Dzień 6 grudnia 2021r. przywitał społeczność szkolną o godz. 7:00
radosnym ogłoszeniem.
Tego dnia po raz pierwszy w SP nr 50 wylosowano "szczęśliwy numerek". Kierownictwo szkoły, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców zdecydowali wspólnie, że właśnie 6 grudnia będzie doskonałym dniem na rozpoczęcie tego działania. Prezydium Samorządu Uczniowskiego przygotowało specjalny regulamin dostępny także w zakładce na stronie szkoły.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego

Poznaj swoje prawa

Samorząd Uczniowski

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 2021

Na dzień 20 listopada 2021r. przypadła rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie realizowanym z tej okazji przez UNICEF. Dziewczęta i chłopcy angażowali się w działania związane z poznawaniem i rozumieniem swoich praw pod czujnym okiem wychowawców klas. Dzięki uczestnictwu w projekcie członkowie społeczności szkolnej zdobyli niezbędną wiedzę oraz przekonali się o ważności praw dziecka w codziennym funkcjonowaniu młodego człowieka.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego

Uczniowie pomagają: pierniczki dla bezdomnych

Wolontariat
"Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie,
Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie"

Matka Teresa z Kalkuty

Tuż przed świętami do podopiecznych Bractwa Miłosierdzia św. Brata Alberta i Stowarzyszenia "Nadzieja", które prowadzą schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Lublinie, trafiło ponad 30 kg pierniczków upieczonych i pięknie udekorowanych przez naszych uczniów! Akcja: "pierniczki dla bezdomnych" została zorganizowana przez grupy wolontaryjne działające w naszej szkole: PCK, Caritas oraz Klub Cogito. 150 paczuszek pierniczkowych z życzeniami zostało osobiście przekazanych przez wolontariuszy naszej szkoły.

GALERIA ZDJĘĆ

Ponadto uczennice PCK pod opieką p. Jolanty Sawy i p. Anny Trzos-Mularczyk przygotowały Film z kolędami i życzeniami świątecznymi (link w zdjęciu), który został przekazany w prezencie wraz z pierniczkami. Montaż świąteczny został ofiarowany także mieszkańcom DPS Betania, którym uczniowie naszej szkoły przygotowali świąteczne paczki (o czym poniżej pisaliśmy).

Dyrekcje, pracownicy i podopieczni Bractwa św. Brata Alberta, Stowarzyszenia "Nadzieja" oraz DPS Betania składają serdecznie podziękowania wszystkich uczniom i ich rodzinom za dar serca!
My także dziękujemy za Wasze zaangażowanie i osłodzenie świąt Bożego Narodzenia tym, którzy z różnych powodów znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Opiekunowie
Szkolnego Koła PCK
Szkolnego Koła Caritas
Klubu Młodych Cogito

ŻYCZENIA

Cogito

Magiczny czas

Świetlica
Święta Bożego Narodzenia za pasem. Uczniowie świetlicy nr 8 postarali się, żeby w naszej sali zapanował świąteczny nastrój. Choinka, śnieżynki, gwiazdy, mikołaje, pierniki to dekoracje, które wprowadziły nas w niezwykły czas oczekiwania na narodziny Pana Jezusa. Na ścianie kalendarz adwentowy, a w nim zadania na każdy dzień.
Dzieci wykonały również kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu "Europa i Ja". W efekcie tego powstał obrazkowy słownik polsko-hiszpański. Zapraszamy do galerii. Sami zobaczcie nasze prace.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia,
przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy,
kierujemy do Państwa płynące z serca życzenia radosnych, spokojnych Świąt.


GALERIA

Wychowawcy świetlicy nr 8

Kuchnia Św. Alberta

Klasy 4-8

Kuchnia Św. Alberta mieści się w Lublinie na ul. Zielonej 3. Jest to kuchnia społeczna, czyli posiłki tam wydawane są przygotowywane z produktów podarowanych przez osoby prywatne i firmy. Na ciepły obiad przychodzi tam 250- 300 osób dziennie. W tym roku uczniowie klasy 8c, wzięli udział w akcji charytatywnej. Zebrali żywność, z której będą przygotowane świąteczne potrawy dla osób ubogich. Paczki z żywnością na ulicę Zieloną, zawiózł Krystian Pawełczak.

Wychowawca kl. 8c Anna Góra

Czerwonokrzyska Gwiazdka

Wolontariat
Szkolne Koło PCK dziękuję wszystkim uczniom naszej szkoły
za wsparcie naszej akcji charytatywnej
„Czerwonokrzyska Gwiazdka”.
Wszystkie dary zostały posegregowane, skrupulatnie przeliczone i przekazane
do Oddziału PCK w Lublinie.
Wasza bezinteresowna pomoc przyniosła radość wielu osobom w potrzebie.
Dziękujemy!!!


Podziękowanie


Opiekun SK PCK
Jolanta Sawa

Wigilii nastał czas

Klasy 1-3Opłatek, biały obrus i sianko pod nim, biała koszula, radość w sercu - to nieodłączne elementy Wigilii, najbardziej uroczystej kolacji w całym roku. Tak też jest na naszych spotkaniach wigilijnych w klasach. W oczekiwaniu na nadchodzące święta i radując się z narodzin Pana, dzielimy się opłatkiem życząc sobie wszystkiego, czego nam potrzeba i co wydaje nam się najważniejsze. Podczas klasowych Wigilii uczniowie klas młodszych wspólnie kolędują i cieszą się pięknem tych przedświątecznych chwil.
I tak też dzisiaj życzymy Państwu magii Bożego Narodzenia w sercach, zdrowia, wszelkiej pomyślności i przede wszystkim satysfakcji z podejmowanych działań, spełnienia w życiu osobistym i zawodowym.
Niezapomnianych świąt i opieki najdroższej Dzieciny każdego dnia nadchodzącego Nowego Roku.

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Gloria - niech żyje Dziecina

Klasy 1-3Na szczęście, na zdrowie, na Wigilię kolęda, żebyśmy byli weseli, jak w niebie anieli - tak brzmią jedne z wielu regionalnych życzeń bożonarodzeniowych, jakie sobie składają nasi rodacy, a które my poznaliśmy we wtorek. I właśnie w tym wesołym tonie odbyło się spotkanie z P. Mariolą Zagojską - Panią Muzyką w grudniu. Mówiliśmy o kolędnikach, pastuszkach, śpiewaliśmy kolędy, pastorałki. Stworzyliśmy nawet własną grupę wędrujących muzyków bożonarodzeniowych. Oj, jak miło by było, gdyby tacy kolędnicy faktycznie odwiedzili nasze domy w te święta. Nas rzeczywiście podczas tego spotkania odwiedził pastuszek w stroju z Wielkopolski, w pięknym wielkopolskim kubiaku z gwiazdą kolędniczą w ręku. Przyniósł też ze sobą ciekawe, niecodzienne instrumenty, na których grał: dudy (koza) i trombity (ligawki). Dzięki spotkaniu i naszych gościom naprawdę poczuliśmy nadchodzące święta, wciąż w głowach nam brzmi: Gore Gwiazda Jezusowi...

Galeria foto

Elżbieta Korzeniowska

Uczniowie pomagają: prezenty dla Mieszkańców Betanii

Cogito

Nie od dzisiaj wiadomo, że radość sprawia nie tylko dostawanie prezentów, ale także obdarowywanie drugiej osoby. Wiadomo też, że dobro się mnoży, jeśli się je dzieli....

Dlatego nasi Uczniowie przygotowali 122 paczki dla mieszkańców DPS'u Betania - po jednej dla każdego!
Było tam dokładnie to, o czym marzyli i czego potrzebowali Panie i Panowie z Domu Pomocy Społecznej: musy owocowe, soki, farby, kalendarze, skarpetki, perfumki, czekoladki... Były też piękne, własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami.
Prezenty rozdał w dniu dzisiejszym Mikołaj. Obdarowani nie kryli wzruszenia, byli zdumieni bogactwem paczek i zaangażowaniem naszych Uczniów i ich Rodzin.
Pani Dorota Zając, pracownik Betanii dziękując, powiedziała: "Ja pracuje tu 20 lat, jeszcze nigdy Mieszkańcy nie otrzymali takich prezentów: były spersonalizowane. Niektórzy nie pamiętali o tym, że zbieraliśmy ich życzenia i bardzo byli zaskoczeni, jak otrzymali prezent, taki jaki zamówili".
Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali świąteczne paczki:
Uczniom i ich Rodzicom
oraz tym, którzy wsparli nas w organizacji: p. Marcie Martyniuk, państwu Portierom, p. Renacie Stec, p. Sylwii Moskal, p. Jolancie Sawie, p. Dorocie Zając i panu Kierowcy DPS Betania.

Niech darowane Dobro wróci do wszystkich!

Być może także prezent od Ciebie znalazł się
w GALERII ZDJĘĆ!

Klub Młodych Cogito

Wodny potwór-wodny żart

Klasy 1-3Aksolotl, ambystoma, wodny potwór-wodny żart - to wszystko nazwa jednego, jakże ciekawego zwierzaka. Dziwnie wygląda i wiele dziwactw z nim się wiąże. Jedno z nich, nawet paradoksalne jest takie, że aksolotl jest gatunkiem bardzo zagrożonym, bo na wolności żyje tylko w jednym, jedynym jeziorze na świecie. Z kolei w niewoli np. u ludzi w akwarium rozmnaża się bezproblemowo i bardzo szybko, zatem jego okazów jest naprawdę wiele. Zwierzak o tyle oryginalny, że o stanie jego samopoczucia świadczy kolor skrzeli, którymi oddycha. Z kolei w miejscu ran wytwarza sobie kolejne części ciała i tak rana na łapce, może prowadzić do posiadania kolejnej łapki, rana na głowie, do wyrośnięcia drugiej głowy. Spotkanie z tym oryginalnym zwierzakiem, to jednocześnie wspólna budowa domku z piernika. Ależ był smaczny! A sam aksolotl taki brzydki, że aż śliczny.
Galeria foto

Elżbieta Korzeniowska
Wygenerowano w sekund: 0.03
14,826,428 unikalne wizyty