Kartki bożonarodzeniowe

Klasy 1-3
Christmas Cards

zapraszamy uczniów z klas 1-3
do udziału w konkursie na wykonanie kartki bożonarodzeniowej

TIPS:
- praca wykonana samodzielnie
- życzenia w języku angielskim
- podpisane z tyłu prace składamy do 17 grudnia u nauczyciela języka angielskiego lub do 22 grudnia w portierni szkolnej

Weronika Sztorc & Anna Stec

Świąteczny Aniołek - rozstrzygnięcie konkursu

Klasy 1-3
Plecione, malowane, wyklejane, rzeźbione i tworzone przeróżnymi technikami, każdy piękny, wyjątkowy, zachwycający. Takie właśnie anioły cieszyły nasze oczy dzięki konkursowej wystawie przedświątecznej na holu szkoły. I choć nam miło było się im przyglądać, to Komisja Konkursowa, miała naprawdę nie lada wyzwanie wybrać te okazy, które zachwyciły nieco bardziej, które miały w sobie to coś, które na dłużej skupiły naszą uwagę, przyciągnęły wzrok...
Łatwo nie było, ale się udało!

Prace nagrodzone i wyróżnione poznacie Państwo w rozwinięciu.

Dziękujemy za zaangażowanie, ogrom pracy, piękno Waszych serc.

Prosimy o zabieranie aniołów do domu, by strzegły Was i Waszych Bliskich podczas nadchodzących świąt i przez cały zbliżający się Nowy 2022 Rok.

Rozdanie nagród i dyplomów nastąpi po powrocie uczniów do szkoły.
Nagrody ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Izabela Kiryluk
Jolanta Wójtowicz

Pho3nix Kids

SportKonkurs Pho3nix Kids to ogólnopolska rywalizacja promująca aktywność fizyczną. Uczniowie wykonywali treningi na platformie internetowej zdobywając za nie punkty. Dodatkowe punkty zdobywali za rozwiązywanie testu wiedzy ogólnej o sporcie. Koordynatorem konkursu była Pani Katarzyna Dziechcierewicz. Kolejne wyzwanie już w styczniu.
Tymczasem w rozwinięciu przedstawimy listę uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów i zostaną nagrodzeni przez Fundację Pho3nix.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Katarzyna Dziechcierewicz

Mistrzynie pływania

Sport13.12.2021r na krytej pływalni AQUA Lublin odbyły się Wojewódzkie finały Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Opiekunem naszych reprezentantów była Pani Katarzyna Dziechcierewicz. Wśród najlepszych dzieci na II miejscu 50m stylem dowolnym uplasowała się Dagmara Mazurek uczennica klasy 7d. Natomiast wśród młodzieży szkolnej na 50 m stylem motylkowym V miejsce zajęła Antonina Siek z klasy 8f.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów pływackich naszym uczennicom.

Mistrzynie na podium

Katarzyna Dziechcierewicz

Świeć gwiazdeczko

Klasy 1-3Uczniowie klasy 1c naprawdę wyjątkowo świętowali tegoroczne Mikołajki. Oprócz prezentów otrzymanych od miłego brodacza w klasie, 7 grudnia mieli dodatkową moc wrażeń. Wszystko za sprawą warsztatów muzycznych w Rock Music School, gdzie śpiewali i nagrywali „Świeć gwiazdeczko”. Poza wspólnym muzykowaniem, uczniowie poznali budowę i brzmienie następujących instrumentów: gitary akustycznej, elektrycznej, basowej, pianina i perkusji. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę p. dyrektor M. Martyniuk, która przygotowała uczniów do wykonania utworu i dodatkowo opiekowała się nimi podczas wyjazdu. Podziękowania wędrują też do mamy Zosi - organizatorki wycieczki i mam: Jarka, Toli i Mikołaja za pomoc w opiece.

Maria Lipa

Klasy 4-8

Ekologia w obiektywie

Emila Wrona z klasy 7 d uzyskała 3 miejsce w konkursie „Ekologia w obiektywie” zorganizowanym przez Grupę Aliplast.

Praca uczennicy zostanie zamieszczona na jednej ze stron kalendarza firmowego Grupy Aliplast na rok 2022. Gratulujemy sukcesu!

Renata Furtak
nauczyciel geografii

Wieczór Gier

Cogito

W ubiegły piątek 10 grudnia w naszej szkole odbył się
Wieczór Gier zorganizowany przez
Klub Młodych Cogito
dla uczniów klas 7 i 8.

Towarzyszyli nam i z nami zagrali: pani Marta Martyniuk, pani Halina Nowicka, pani Małgosia Minczenko, pani Ula Zaręba oraz pan Bartek Dutkowski - którym bardzo dziękujemy za obecność i rywalizację - łatwo nie było! :)

Wypatrujcie ogłoszenia kolejnych edycji już w nowym semestrze!

A tutaj kilka ZDJĘĆ z naszego wieczoru.

Klub Młodych Cogito

FAST CHRISTMAS READING COMPETITION

English ZoneSzkolny Konkurs Fast Christmas Reading Competition dla kl.7-8, odbędzie się w poniedziałek 20.12.2021 o godz.14:00 na platformie Teams.

Zgłoszenia do organizatora poprzez dziennik elektroniczny. Do wygrania cenne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Organizator Anna Góra

W Krainie Kreatywności

LogopedaW październiku i listopadzie realizowaliśmy moduł pt. „Kreatywność”. Wkraczając do tej krainy zaczęliśmy:
- rozbudzać swoją kreatywność, - poznawać swoje mocne strony, - integrować naszą grupę, - zdobywać wiedzę o naszych mocnych stronach i SuperMocach.
Bawiąc się, uczymy się. I uczymy się bawiąc. Zerknijcie na zdjęcia z naszej kropkowej akcji „Dot Day”. Było naprawdę magicznie.

Zapraszamy na filmik: Podróż po Krainie Kreatywności

Małgorzata Piotrowska
logopeda, terapeuta pedagogiczny

Świąteczny Aniołek

Klasy 1-3Na głównym holu szkoły zrobiło się już bardzo świątecznie, uroczyście. Wszystko za sprawą przedświątecznej wystawy prac konkursowych: "Świąteczne Anioły". Każdy z nich jest wyjątkowy, zachwycający, prowadzący do zadumy, chwili postoju i zastanowienia się. Lepszego efektu nasi uczniowie - autorzy prac, nie mogli osiągnąć. Wreszcie zatrzymujemy się na chwilę i oglądamy swoje dzieła, nie szczędząc słów zachwytu.
Organizatorzy dziękują za tak szeroki odzew i liczne prace, jakie spłynęły na konkurs. Wyniki niebawem.
Tymczasem zapraszamy na hol główny na wystawę i do galerii foto.

Organizatorzy:
Izabela Kiryluk
Jolanta Wójtowicz

Emocja

LogopedaPodczas naszych zajęć logopedycznych i korekcyjno-kompensacyjnych od października 2021 r. realizujemy treści związane z Międzynarodowym Projektem Edukacyjnym Emocja. Przez kolejne miesiące będziemy odwiedzać różne magiczne krainy: Krainę Kreatywności, Krainę Wyobraźni, Krainę Mocy Słów, Krainę Empatii i Krainę Odwagi.

Małgorzata Piotrowska
logopeda, terapeuta pedagogiczny