PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

W poszukiwaniu wiosny

Klasy 1-3Pierwszoklasiści z 1a ostatnio naprawdę mieli szczęście! Przed atakiem zimy tej wiosny, udało im się spotkać z Panią Wiosną! I to na dodatek blisko szkoły. Spacerowaliśmy i szukaliśmy pierwszych sygnałów od Niej, że już jest. Znaleźliśmy: pąki, pierwsze wiosenne kwiaty, promienie słoneczne, nawet gniazdko na drzewie. Było bardzo wiosennie i radośnie. Nasze obserwacje przenieśliśmy do pracy zespołowej w klasopracowni. Stworzyliśmy świetny plakat z oznakami nadchodzącej wiosny. Radość z tego faktu widoczna na załączonych zdjęciach. Dzisiaj mówimy, a nawet krzyczymy: Wiosno wracaj!

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

WIOSNA

WIOSENNE ZGADYWANKI


W dniu 30.03.22r. odbyło się dla społeczności szkolnej, wesołe przedstawienie pt. "Wiosenne zgadywanki". Wystąpiła klasa 3B wraz z wych. p. Agnieszką Zglińską. Dekorację wykonała p. Teresa Hostman.

Agnieszka Zglińska

Warsztaty

Klasy 4-825 marca klasa 5c brała udział w warsztatach pt.: „Otwieramy się” zorganizowanych przez DDK ’Węglin”.

Gdy spotykamy osoby z niepełnosprawnościami często nie wiemy jak się zachować, w jaki sposób rozmawiać i czy oferować wsparcie. Na warsztatach uczniowie dowiedzieli się kim jest osoba z niepełnosprawnością, jak się do niej zwracać, jak można wspierać osoby z niepełnosprawnościami.
Osoby z niepełnosprawnościami wciąż postrzegane są przez pryzmat swojej obniżonej sprawności, nie zaś barier, które napotykają na drodze do funkcjonowania w społeczeństwie i realizowania swoich planów życiowych.
Uczniowie uczestniczyli w specjalnie zaplanowanych ćwiczeniach, dzięki którym sami doświadczyli trudności, z jakimi na co dzień zmagają się osoby z niepełnosprawnościami.
Podziękowania dla p. Dominiki Knap, ponieważ takie doświadczenia z pewnością pozostaną uczniom na długo w pamięci.

Marta Muszyńska

Konkurs pod patronatem Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec

DEUTSCH PLUS Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w wojewódzkim konkursie plastycznym pt. "Niemiecko - polskie zwyczaje wielkanocne". Konkurs objął patronatem Prof. dr hab. Andrzej Kidyba Konsul Honorowy Republiki Federalnej w Lublinie. Najlepsze prace zostaną wyłonione w trzech grupach wiekowych: klasy 1-3, 4-5 oraz 6-8.
Sugerowana technika wykonania prac: malarstwo, rysunek, wyklejanka; format nie większy niż A3. Prace powinny być wykonane indywidualnie przez jednego ucznia.
Każda praca powinna być dokładnie opisana - z podaniem nazwy szkoły, danych teleadresowych (adres mail), nazwiska i wieku ucznia oraz nauczyciela, pod opieką którego została wykonana.

Termin dostarczenia pracy konkursowej upływa w dniu 13 kwietnia 2022 r. Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe. Dla wszystkich uczestników dyplomy.

Prosimy o przekazywanie prac konkursowych do nauczycielek języka niemieckiego.

Akademia filmowa

Klasy 1-3UPS! Bunt na arce - to kolejny film, jaki mieli okazję obejrzeć uczniowie klasy 1a i 1b w ramach cyklicznych spotkań Akademia Filmowa Kina Bajka. Było sporo śmiechu, zaskakujących zwrotów akcji, a co najważniejsze smaczne przekąski i ulubieni koledzy obok. Co w tym wyjściu jeszcze bardzo podobało się pierwszakom?
Oczywiście balkon, na którym siedzieli pierwszy raz. A sam film: - Ciekawy, wesoły - przyznają zgodnie, ale i tak najważniejszy pozostaje sam fakt: zorganizowanej wyprawy do kina. To ostatnie polecają wszystkim, jak jeden mąż. To na co idziemy w kwietniu?
Dziękujemy p. Kasi Grzegorczyk i p. Ani Trzos-Mularczyk za pomoc w opiece nad uczniami.

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Warsztaty na Zamku Lubelskim

Klasy 1-3Dnia 23 marca 2022r. uczniowie klasy 2c i 2b pojechali na wycieczkę na Zamek Lubelski, aby uczestniczyć w warsztatach „Poznajemy Muzeum na Zamku Lubelskim”. Pierwsza wizyta w Muzeum była okazją do poznania najważniejszych pojęć związanych z muzealnictwem takich jak: eksponat, wystawa, kolekcja. Uczniowie zastanawiali się nad tym, po co istnieją muzea i o czym mogą nam powiedzieć zgromadzone w nich przedmioty.
Podczas warsztatów dzieci rozwiązywały ciekawe zadania w przygotowanych dla nich kartach pracy zwiedzając wystawę archeologiczną oraz etnograficzną. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy Kaplicę Trójcy Świętej, gdzie podziwialiśmy piękne, zabytkowe freski.
Dziękujemy Paniom ze świetlicy: p. Agnieszce oraz p. Izie za opiekę podczas wycieczki.

Galeria foto

Agnieszka Bonecka
Anna Kowalik

Konkurs rozstrzygnięty

Klasy 4-8

Amelia, Hanna, Weronika...
...to zwycięska ekipa



24 marca 2022r. miałyśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystości wręczenia nagród zwycięzcom konkursu PIĘCIOBÓJ ZAWODOWY ZSTK.
Hanna Godlewska z klasy 8c oraz Amelia Bańda i Weronika Finkowska z klasy 8g reprezentowały naszą szkołę, rozwiązując z sukcesem zadania konkursowe.
Przed ósmoklasistkami ważne decyzje dotyczące wyboru szkoły ponadpodstawowej. Poszerzenie wiedzy na temat zawodów przyszłości z pewnością okaże się pomocne
w trafnym określeniu drogi dalszego kształcenia.

GALERIA FOTO


B.Ochnicka, A.Trzos-Mularczyk, M.Szopa, U.Zaręba

Ogólnopolski Edukacyjny Projekt "Europa i ja"

DEUTSCH PLUSPodopieczni świetlicy filii przystąpili do realizacji kolejnych zadań projektu "Europa i ja". W grudniu zapoznali się ze zwyczajami świątecznymi w Niemczech oraz odbyli wirtualną podróż do Norymbergi, Drezna i Magdeburga na jarmarki bożonarodzeniowe.

Po feriach zimowych uczniowie wykonali polsko - niemiecki słowniczek obrazkowy, który stał się inspiracją do stworzenia ciekawych konstrukcji z klocków. Najciekawsze pomysły zostały nagrodzone drobnymi upominkami, wśród których nie zabrakło "Gummibärchen'. Pomysłów do słowniczka dostarczyła gra memory, podczas której uczniowie poznali niemieckie słówka: die Brille, der Storch, die Biene, die Socken, die Hose, der Regenschirm i wiele innych.

GALERIA

Realizację projektu nadzorowały panie Zofia Borzęcka, Dorota Ziółkowska - Zych i Iwona Rzymowska - Hołysz.

Klasy czwarte w Warszawie

Klasy 4-8
"Wiadoma rzecz - stolica,
I każde słowo zbędnem,
W ogóle i w szczególe,
I pod każdem innem względem"
(fragm. A. Dymasza "Warszawa da się lubić")

23 marca dwie klasy czwarte, 4 C i 4 D, wczesnym rankiem wyruszyły do Warszawy. W programie: zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, gdzie na naszych uczniów czekały ciekawe ekspozycje. Pomimo, że niektórzy nie pierwszy raz byli w CNK, każdy mógł znaleźć coś ciekawe dla siebie, ponieważ wystawy są cyklicznie zmieniane i modernizowane.Po obiedzie w teatrze "Studio Buffo" uczestnicy wycieczki oglądali musical "Piotruś Pan", w którm w wiekszości ról wcielili się wspaniali, młodzi aktorzy.
Wszyscy szczęśliwie i bez "przygód" powrócili do Lublina.
Dobrą opiekę i atmosferę wycieczkowicze zawdzięczali, jak zawsze, kierowcy, wychowawcom i nauczycielom - dziękujemy!

FOTORELACJA

A. Trzos-Mularczyk

Dzień Kobiet w kręgielni

Klasy 4-8




Coraz częściej nasi uczniowie wybierają aktywną formę spędzania wolnego czasu lub świętowania.
Tak też było w przypadku klasy 4 D i 7 G, które wybrały się do kręgielni Masters, aby przy pizzy uczcić Dzień Kobiet.
Jest to doskonała okazja na integrację klasy, na próbę swoich sił w dziedzinie sportu dla wielu jeszcze nieznanej oraz na fantastyczną zabawę!

Uczniowie klasy 4 D i 7 G dziękują wychowawcom i nauczycielom za umożliwienie klasowego wyjścia :)

FOTORELACJA

A. Trzos-Mularczyk

Łamacze językowe

Klasy 1-3Łamacze językowe to konkurs pięknej mowy organizowany w naszej szkole od lat. Zazwyczaj był przeprowadzany blisko Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Niestety w tym roku wyżej wspomniany dzień przypadł w okresie ferii zimowych, stąd nasz konkurs zorganizowaliśmy w miesiąc po, uczniowie pokazali swoje umiejętności dnia 22 marca. Odczytany wiersz był całkiem losowo wybrany, bo o tym co uczestnik konkursu czytał, decydował przebity balon. Było ciut głośno, kolorowo ale i z ekscytacją, bo co ten balon w sobie kryje? A tam faktycznie było różnorodnie: Mała muszka spod Łopuszki chciała mieć czerwone nóżki..,albo: Czubaty strzyżyk w czystej czapeczce z Tczowa do Tczewa..., albo jeszcze inaczej...
Z pewnością nie było łatwo. Jednak Komisji Konkursowej oceniającej: technikę czytania, środki artystycznego wyrazu i ogólne wrażenie, udało się wyłonić zwycięzcę i osoby wyróżnione.
Mikołaj Błaszczuk z klasy 2c zdobył tytuł Pogromcy Łamaczy Językowych, czyli Mistrza Pięknej Mowy.

Wyróżnienie zdobyli:
Weronika Szalast 3c
Helena Bidyńska 3b
Daniel Łukasik 2d

Mistrzowi Pięknej Mowy i trzem wyróżnionym laureatom serdecznie gratulujemy. Wyrazy uznania kierujemy też do wychowawców i rodziców.
Było cudnie! Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród dla laureatów i podziękowań dla wszystkich uczestników.
Do zobaczenia za rok w okolicach 21 lutego - Dnia Języka Ojczystego.


Galeria foto

Organizatorzy
Agnieszka Kanar
Elżbieta Korzeniowska
Wygenerowano w sekund: 0.02
18,863,349 unikalne wizyty