List do Nowego Roku

Klasy 1-3W okresie przedświątecznym uczniowie klas I-III mieli okazję wyobrazić sobie Nowy Rok jako Panią lub Pana i nawiązać z Nią lub Nim korespondencję listową. Ten list był przedmiotem konkursu plastyczno-literackiego. Komisja Konkursowa analizowała wszystkie listy długo i wytrwale, aż podjęła werdykt.
Oto on:
I miejsce: Karol Stelmasiewicz 3e
II miejsce Klara Mularczyk 2a
III miejsce: Natalia Kalicka 3e
wyróżnienie: Wiktoria Widomska 1c

G r a t u l a c j e ! ! !

Dziękuję jury: p. Agnieszce Kanar, p. Magdzie Kasperek i p. Magdzie Stacharskiej-Malec za wytypowanie lauretów.
Wszystkim uczestnikom gratuluję postawy: podejmowania wyzwań.
Nagrody i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców będą wręczone po powrocie do szkoły.

Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną"

English Zone W grudniu odbył się w naszej szkole
„KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ” w języku angielskim dla klas 1-3.

Zwycięzcy konkursu to:

I miejsce – Xawery Mazur kl. III A
II miejsce ex aequo - Blanka Ceglińska kl.III C oraz Amelia Janicka kl. I B
III miejsce - Karolina Wieżel kl. I A

Zapraszamy do rozwinięcia, gdzie poznacie Państwo autorów prac wyróżnionych.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Anna Góra
Monika Hryniewiecka
Adam Aleksandrowicz

ŚWIĄTECZNA PÓŁKA BIBLIOTECZNA

Drodzy Czytelnicy,

z okazji zbliżających się Świąt biblioteka szkolna uruchamia dostęp do specjalnie przygotowanej

ŚWIĄTECZNEJ PÓŁKI BIBLIOTECZNEJ

Znajdziecie tam książki związane z tematyką Bożego Narodzenia, przeznaczone do poczytania lub posłuchania, dla młodszych i dla starszych czytelników. Wybierajcie śmiało! Niech ta literatura wprowadzi Was w uroczysty świąteczny nastrój.

Aby przenieść się na naszą półkę i zobaczyć, jakie czekają tam na Was książki wystarczy kliknąć w ilustrację po prawej stronie.

BIBLIOTEKA ŻYCZY ZACZYTANYCH ŚWIĄT!

KONKURS WIEDZY O POLSCE I WIELKIEJ BRYTANII

Pierwszy etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o Polsce i Wielkiej Brytanii
odbędzie się w najbliższy poniedziałek 21 grudnia o godz. 14:15.
Wszystkich, którzy się zgłosili, zapraszamy na Teamsy,
gdzie stworzyłyśmy konkursową grupę.
Trzymamy za Was kciuki!

Lusine Grigoryan-Górska
Justyna Kierepka

QUIZ ŚWIĄTECZNY

ŚwietlicaŚwięta Bożego Narodzenia za pasem. W tym pełnym nadziei świątecznym czasie oczekiwania zapraszamy
do testu wiedzy. Znajdziecie tu szereg niespodzianek, które czekają na Was podczas wspólnego świętowania.

Życzymy powodzenia.
Wychowawcy świetlicy nr 8

QUIZ

Sposób na Elfa

Klasy 1-3Czytanie, momentami biegiem po domu w poszukiwaniu określonych przedmiotów, w celu tworzenia kuferków skojarzeń - taki pomysł mieliśmy na pracę z lekturą: Sposób na Elfa. Dlaczego? Bo zwykłe wypełnianie metryczki lektury, pisanie planu wydarzeń, charakterystyki bohaterów w szkole online, wydawało nam się nudne. Tymczasem ta książka, zupełnie inna: pisana z pozycji właściciela i psa, na takie potraktowanie nie zasłużyła. Przecież to właśnie dzięki niej Marcin Pałasz, otrzymał Literacką Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego. Zapraszamy na film, a przekonacie się, jaki sposób na tą lekturę znaleźliśmy.
Film: kuferki skojarzeń Sposób na Elfa

KONKURS - Świąteczna ozdoba z RECYKLINGU

Cogito
U W A G A ! U W A G A ! U W A G A !

Uczniowie klas 1-8 naszej Szkoły!
Robicie może już świąteczne porządki i nie wiecie, co zrobić ze starymi gazetami, nakrętkami, kapslami, słoiczkami, rolkami po papierze toaletowym, materiałami, włóczkami... itp.
Członkowie Klubu Młodych Cogito mają dla Was R O Z W I Ą Z A N I E :)
Proponujemy konkurs na ozdobę choinkową lub inny świąteczny drobiazg z RECYKLINGU, czyli niepotrzebnych materiałów wymienionych powyżej (lub innych, które macie w domu).
Szczegóły w rozwinięciu ("czytaj więcej")
MACIE CZAS DO 23 grudnia!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Członkowie Klubu Młodych Cogito

List do Nowego Roku

Klasy 1-3Zapraszam Cię do oryginalnej zabawy, podczas której rozwiniesz swoje umiejętności, a na dodatek możesz wygrać atrakcyjną nagrodę.
O co chodzi?
O konkurs literacko-plastyczny dla klas I-III: Mój list do Nowego Roku.
Wyobraź sobie, że Nowy Rok, to Dostojna Pani lub Pan - jak wolisz, a następnie napisz do Niej/Niego list, w którym opowiesz o swoich noworocznych postanowieniach. Jakie one będą i dlaczego właśnie takie?
Podoba Ci się? Zatem do dzieła!
Na Wasze listy czekam do 17 grudnia.
Nowy Rok

Szczegóły w rozwinięciu.

FAST CHRISTMAS READING COMPETITION

English Zone
Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie językowym.

Szkolny konkurs Fast Christmas Reading Competition,

odbędzie się w piątek 18 .12. 2020 o godz .15.00. Liczy się poprawność i szybkość rozwiązania pytań konkursowych.

Zgłoszenia do nauczycieli języka angielskiego uczących w danej klasie - łącznie z nazwą użytkownika z Teams do 15. 12.200.

Konkurs dla klas starszych 6-8.

Liczba miejsc ograniczona.

Organizatorzy:

Anna Góra
Adam Aleksandrowicz
Monika Hryniewiecka

Choinkowe radości

ŚwietlicaKochani!

Święta tuż tuż...Czy myśleliście już o ozdobach choinkowych? Mamy dla Was kilka ciekawych propozycji. Sprawdźcie, może coś Was zainspiruje. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

Ozdoby choinkowe

Wychowawcy świetlicy nr 8

Wieńce adwentowe - nasze przygotowanie do Bożego Narodzenia

Klasy 4-8
Uczniowie klas szóstych, w ramach zdalnych lekcji religii, wykonali wieńce adwentowe. Cztery świece to cztery niedziele przygotowujące nas na Święta Bożego Narodzenia, zaś wieniec to symbol zwycięstwa Dobra nad złem.
Zapraszamy do obejrzenia efektów współpracy uczniów i ich rodzin!

WIEŃCE ADWENTOWE