Dzień Pluszowego Misia

Świetlica25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza, najbardziej miękka zabawka, najlepszy przyjaciel i zarazem niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś.
Chyba nie ma domu, w którym na półce nie znajdziemy misia. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na milusińskiego pluszaka nie przemija. Zarówno duzi, jak i mali kochają misie, które nieraz stają się powiernikami największych sekretów i tajemnic. Zachęcamy zatem do świętowania. Możecie razem z Rodzicami ciepło wspomnieć ukochanego pluszaka, którego zabieraliście do przedszkola. A może nawet znajdzie się ktoś, kto zechce urządzić misiowe przyjęcie?! My przygotowałyśmy dla Was kilka ciekawostek dotyczących Święta Pluszowego Misia.
Miłej zabawy!

P R E Z E N T A C J A o M I S I U

Panie ze świetlicy nr 8

KOTYLIONY i ŻYCZENIA

Klasy 4-8

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy 5a wykonali kotyliony a życzenia dla Polski napisali uczniowie klasy 4e.

Zapraszamy do galerii.

Polskie dzieło trzecioklasistów

Klasy 1-3Klasa 3e tegoroczną rocznicę odzyskania niepodległości, świętowała w szczególny sposób. Trzecioklasiści przez cały tydzień realizowali projekt: codziennie zrobię coś bardzo polskiego. Swoje dzieła udokumentowali w lapbookach. Przekonajcie się sami, jakie oryginalne prace powstały. Brawa za kreatywność.
Klikaj w kolejne cyferki prezentacji, a odkryjesz dzieła o wolnej Polsce.
PREZENTACJA

Świętujemy Dzień Życzliwości

Klasy 4-821. listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.

Uczniowie klas starszych naszej szkoły pamiętają o tym dniu nie tylko od święta!
Zapraszam do obejrzenia prezentacji:
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Katarzyna Michalczuk

Sport w świetlicy

Kochane Dzieci!!!

Ponieważ nie możemy się z Wami spotkać osobiście, mamy dla Was kilka ciekawych pomysłów na zajęcia w domu. Możecie zaprosić do zabawy rodzeństwo albo rodziców.
Czy zadbałyście dziś o swoją kondycję fizyczną? Jeśli nie, to zapraszamy Was do wspólnych ćwiczeń.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Dorota Ziółkowska-Zych

WYPOŻYCZANIE KSIĄŻEK W CZASIE NAUKI ZDALNEJ

Drodzy Czytelnicy,
chociaż nauka prowadzona jest teraz w trybie zdalnym, nadal możecie korzystać ze zbiorów biblioteki szkolnej.
Jak obecnie można wypożyczyć lekturę lub inną książkę?
Dowiecie się klikając w ilustrację po prawej.

bibliotekarze SP 50

Konkurs Różańcowy - WYNIKI

Rozstrzygnięto Konkurs plastyczny "Tajemnice Różańca Świętego".
W skład jury weszli nauczyciele naszej Szkoły: p. M. Martyniuk, p. J. Szajda, p. M. Kasperek, p. B. Bohm-Kinik, p. E. Korzeniowska, s. A. Mikołajczyk, ks. W. Lisiecki,
którym serdecznie dziękujemy!
! ! ! W Y N I K I ! ! !

21 listopada - DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Klasy 1-3

Zapraszamy do świętowania Dnia Życzliwości z klasami młodszymi:

😊 😊 😊 PREZENTACJA 😊 😊 😊

Ela Korzeniowska
wychowawca kl. 3 E

Dzień Życzliwości

Świetlica21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości, który uświadamia nam, jak ważne dla każdego człowieka są potrzeby: szacunku, serdeczności, uśmiechu, ciepła, miłego słowa, gestu wobec drugiego człowieka. Obdarowując życzliwością innych, stajemy się lepsi. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat, wróci do nas ze zdwojoną mocą. Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienie dobra.

Na dobry początek Kodeks życzliwego człowieka: poznasz go w rozwinięciu. Zapraszamy. A zaraz po nim niespodzianka dla wszystkich!

Klasy 4-8
Narodowe Święto Niepodległości

Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uwolnienie kraju z jarzma zaborców nastąpiło po 123 latach trwania zniewolenia.

W tym roku szkolne obchody tego święta zostały uniemożliwione przez epidemię koronawirusa, ale uczniowie pamiętają o tej ważnej dacie.

Z okazji Święta Niepodległości klasa 4f wykonała kartki z życzeniami dla Polski.

Katarzyna Michalczuk

Laureaci są wśród nas

Klasy 1-3Mimo trudnych czasów edukacji na odległość, nasi uczniowie nawet teraz pokazują, że potrafią. Dwie uczennice klasy 3e zdobyły nie byle jakie laury w ogólnopolskiej rywalizacji retorów.
Chodzi o I Ogólnopolski, III Wojewódzki i X Międzyszkolny Konkurs Recytatorski: „Poznajemy twórczość Marii Konopnickiej oraz św. Jana Pawła II” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie. Wiersze całkiem różne tematycznie i nastrojowo, o zupełnie innym stopniu trudności. A jednak dziewczynki dały radę i wspięły się swą recytacją na podium! Natalia zajęła III miejsce, a Wiktoria zdobyła wyróżnienie.
Gratulujemy naszym laureatkom i Rodzicom. Natalii i Wiktorii życzymy realizacji marzeń i dalszych sukcesów w edukacji.
Zapraszamy również do obejrzenia występu naszych uczennic:
NATALIA oraz WIKTORIA