Terminy rekrutacji do gimnazjum

W GIMNAZJACH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ LUBLIN

NA ROK SZKOLNY 2016/2017

na podstawie Zarządzenia Nr 9 Lubelskiego Kuratora Oświaty

z dnia 29 stycznia 2016 r.

Lp.

Czynności

1.

Uruchomienie elektronicznego systemu rekrutacyjnego:

Składanie zgłoszeń w systemie (dotyczy uczniów zamieszkałych w obwodzie gimnazjum) - rodzice/opiekunowie prawni dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły.

·         wygenerowanie wniosku zgłoszeniowego, wydrukowanie
i złożenie w sekretariacie gimnazjum - rodzice/ opiekunowie prawni (jeżeli rodzic/opiekun prawny nie będzie mógł samodzielnie przeprowadzić w/w postepowania, może wniosek zgłoszeniowy wygenerować w szkole, korzystając z pomocy sekretarza szkoły),

·         weryfikacja złożonych wniosków zgłoszeniowych, wprowadzenie do systemu i zatwierdzenie - sekretarz szkoły.

Składanie wniosków rekrutacyjnych w systemie (dotyczy uczniów zamieszkałych poza obwodem gimnazjum oraz kandydatów do oddziałów dwujęzycznych, szkół
i oddziałów sportowych oraz szkół mistrzostwa sportowego)
- rodzice/opiekunowie prawni dziecka zamieszkałego poza obwodem gimnazjum.

·         wygenerowanie wniosku rekrutacyjnego, wydrukowanie
i złożenie w sekretariacie gimnazjum pierwszego wyboru - rodzice/ opiekunowie prawni (jeżeli rodzic/opiekun prawny nie będzie mógł samodzielnie przeprowadzić w/w postępowania, może wniosek rekrutacyjny wydrukować w szkole, korzystając z pomocy sekretarza szkoły),

·         weryfikacja złożonych wniosków rekrutacyjnych, wprowadzenie do systemu i zatwierdzenie - sekretarz szkoły.

od 4 maja 2016 r.

do 3 czerwca 2016 r.

do godz. 11.00

4.

Sprawdzian predyspozycji językowych lub próby sprawności fizycznej dla kandydatów do oddziałów dwujęzycznych, szkół i oddziałów sportowych oraz szkół mistrzostwa sportowego.

do 19 maja 2016 r.

5.

Wyniki sprawdzianu predyspozycji językowych lub próby sprawności fizycznej dla kandydatów do oddziałów dwujęzycznych, szkół i oddziałów sportowych oraz szkół mistrzostwa sportowego.

do 25 czerwca 2016 r.

6.

Dokonywanie ewentualnych zmian w wyborze szkoły lub oddziału dwujęzycznego, sportowego, integracyjnego.

od 17 czerwca 2016 r.

do 21 czerwca 2016 r.

do godz. 15.00

7.

Wprowadzenie do systemu wyników sprawdzianu OKE, ocen ze świadectwa w kl. VI oraz osiągnięć – osoba uprawniona lub rodzic/prawny opiekun kandydata uczęszczającego do szkoły podstawowej poza miastem Lublin.

od 22 czerwca 2016 r.

od godz. 8.00

do 24 czerwca 2016 r.

do godz. 15.00

8.

Dostarczenie kopii świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i kopii zaświadczenia o wynikach sprawdzianu po klasie szóstej przez kandydatów z klas szóstych rekrutujących się indywidualnie, uczęszczających do szkoły podstawowej poza miastem Lublin.

od 24 czerwca 2016 r.

od godz. 10.00

do 27 czerwca 2016 r.

do godz. 12.00

10.

Weryfikacja złożonych wniosków - komisja rekrutacyjna.

27-28 czerwca 2016 r.

11.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

30 czerwca 2016 r.

12.

Potwierdzenie przez kandydatów woli podjęcia nauki w danej szkole poprzez dostarczenie oryginałów świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz oryginału zaświadczenia OKE o wynikach sprawdzianu oraz innych wymaganych dokumentów.

od 30 czerwca 2016 r.

od godz. 10.00

do 4 lipca 2016 r.

do godz. 13.00

13.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

5 lipca 2016 r.

godz.10.00

PROCEDURA ODWOŁAWCZA i UZUPEŁNIAJĄCA

1.

Składanie ewentualnych wniosków o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia ucznia.

do 12 lipca 2016 r.

2.

Przygotowanie i wydanie uzasadnienia odmowy przyjęcia ucznia.

do 18 lipca 2016 r.

3.

Złożenie do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia ucznia.

do 25 lipca 2016 r.

4.

Rozstrzygnięcie przez dyrektora odwołania od rozstrzy-gnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia ucznia.

do 1 sierpnia 2016 r.

5.

Opublikowanie w elektronicznym systemie rekrutacyjnym wykazu wolnych miejsc.

25 lipca 2016 r.

6.

Postępowanie uzupełniające na wolne miejsca w poszczególnych szkołach prowadzą komisje rekrutacyjne zgodnie z procedurą rekrutacji.

od 25 lipca 2016 r.

do 22 sierpnia 2016 r. godz. 10.00