PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

W Pracowni Św. Mikołaja

Klasy 1-3Czy komuś z was udało się przed świętami zostać oficjalnym Pomocnikiem Świętego Mikołaja i na dodatek otrzymać dyplom poświadczający pełnienie tej funkcji? Takie szczęście mieli uczniowie klasy 1b i 1c, którzy pod kierunkiem wychowawców: p. M. Lipy i p. J. Wójtowicz, 19 grudnia odwiedzili Krainę Portofino.

Nazwa miejsca wyprawy brzmi tajemniczo nieprawdaż? I równie nieprawdopodobne rzeczy się tam działy, bo Kraina Portofino kryje w sobie Pracownię Św. Mikołaja.
Dzięki temu pierwszoklasiści mieli okazję spotkać się ze Świętym Mikołajem, a jednocześnie Panią Mikołajową. Pod jej kierunkiem w pracowni plastycznej uczestnicy wycieczki wykonali świąteczne choinki. W pracowni cukierniczej zaś robili, piekli i przyozdabiali pierniki. Urozmaiceniem wycieczki były także rozmowy z Mikołajem, Panią Mikołajową i Elfami, wspólne kolędowanie i śpiewanie piosenek świątecznych.
Nie zabrakło też zabaw ruchowych z Elfami. Moc przedświątecznych atrakcji dopełniło uroczyste pasowanie na Pomocnika Mikołaja, wręczenie dyplomów i pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Bogactwo wrażeń i co najważniejsze spotkanie z najbardziej ulubionym przez dzieci Starszym Panem z Brodą, sprawiły że wycieczka na długo pozostanie w pamięci pierwszaków.

Ela Korzeniowska

Śwątecznie w Ósemce

Klasy 1-3Grudzień w świetlicy numer osiem upływa w świątecznym nastroju.
W związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami świętami Bożego Narodzenia, przygotowałyśmy konkurs na "Najpiękniejszą choinkę".
Praca miała być wykonana dowolną techniką, przy użyciu różnych materiałów.
Dziecięca wyobraźnia przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

Oto uczniowie, którzy w naszym konkursie zdobyli I miejsce:

Anna Bielecka
Zuzanna Łagoźny
Nikola Furmaniak


Gratulujemy!

W rozwinięciu znajdziecie Państwo pozostałych laureatów, choć tak naprawdę wygranymi są wszyscy uczestnicy, bo zrobili coś więcej z własnej inicjatywy, bo zdobyli nowe doświadczenia, bo robiąc choinkę cieszyli się nadchodzącymi świętami. Brawa dla Was.
Zapraszamy do galerii, znajdziecie tam Państwo wybrane prace konkursowe.

Wychowawcy świetlicy:
Agnieszka Kanar
Magdalena Kasperek
Magdalena Stacharska-Malec
Paulina Matysek

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Opowieść o czwartym królu

Klasy 1-3Opowieść o czwartym królu stanowiła przesłanie tegorocznych Jasełek przygotowanych przez klasę 2b i 2c pod opieką wychowawców: p. Teresy Hostman i p. Izabeli Kiryluk.
Ostatni tydzień przed świętami uczniowie klas młodszych zaczęli zatem bardzo uroczyście. Wszystko dzięki Jasełkom, w których mogli uczestniczyć. W tym roku oprócz świętej rodziny, trzech króli, pastuszków i aniołów, mieliśmy okazję oglądać na scenie działania czwartego króla: Beniamina i diabła, który krytykował jego dobre uczynki.
Czwarty król chciał odwiedzić nowonarodzonego Pana i ofiarować mu to, co miał, czyli: słodkiego batonika, piłkę do nogi (jak mówił: każdy chłopiec lubi grać w nogę) i ciepły szal. Jednak w czasie drogi, spotkał: głodnego, zmarzniętego i niepocieszonego… By im pomóc: oddał to, co miał dla Pana Jezusa. Wiadomo: dobre uczynki i pomoc potrzebującym były najlepszym darem dla nowonarodzonego Pana. I to było najistotniejszym przesłaniem świątecznego przedstawienia: dzielmy się tym, co mamy, bo potrzebujący mają o wiele mniej.
Udział w Jasełkach poza emocjami, jakie w nas wzbudziły, dał nam możliwość wspólnego kolędowania. Bosy pastuszek, Świeć gwiazdeczko, Hej kolęda, kolęda, Jezusa narodzonego, to przykładowe tytuły, które wspólnie odśpiewali występujący na scenie i publiczność.
Zanim rozpoczęliśmy celebrację nadchodzącego Bożego Narodzenia, uczniowie z rąk koordynatora konkursu: Aniołek bożonarodzeniowy p. Agnieszki Wróblewskiej ze świetlicy nr 7, Dyrekcji i Przewodniczącej Rady Rodziców odebrali dyplomy i nagrody za udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za podjęcie dodatkowej aktywności i gratulujemy zdobytych laurów i nowych doświadczeń.
Organizatorom Jasełek dziękujemy za włożony trud w ich przygotowanie, za wzruszające treści, piękne stroje i oczywiście Gwiazdę Betlejemską, która pojawiała się w stosownych momentach.
Najlepszego na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowy 2019 Rok. Kto wie czy za rogiem nie stoją anioł z Bogiem i nie spełniają marzeń?


Ela Korzeniowska

Kluby Ortograffiti

LogopedaOd września br. w naszej szkole ruszyły Kluby Ortograffiti. Należą do nich uczniowie klas II - III, którzy pracują pod moją opieką w oparciu o Metodę Ortograffiti (każdy uczeń ma swój zeszyt z serii Ortograffiti z Bratkiem).
Klub jest formą realizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej zgodną z rozporządzeniem MEN. Są to innowacyjne zajęcia, dzięki którym Wasze dziecko, Drodzy Rodzice, rozwija różne umiejętności: czytania i pisania, współpracy w zespole, twórczego myślenia, koncentracji uwagi, budowania samoświadomości i adekwatnej samooceny, samodzielności, umiejętności radzenia sobie ze stresem i wiele, wiele innych.

Wstąpienie do Klubu nie stawia ucznia w roli słabszego, gorszego, wręcz przeciwnie jest wyróżnieniem. Na drzwiach naszego Klubu mamy plakat z hasłem; „Tu spotykają się ORTOMOCNI”. A na dowód tego, że twórczo i radośnie pracujemy chcemy pokazać nasze prace (wciąż jeszcze powstają nowe), którym przyświeca hasło: BAJKI KAŻDY PISAĆ MOŻE…
Zazwyczaj to dorośli tworzą i opowiadają dzieciom bajki, my tę sytuację odwróciliśmy. Oto bajeczki napisane i zilustrowane przez dzieci.
Prosimy o wyrozumiałość i ciepłe przyjęcie, bo dopiero się tej trudnej sztuki uczymy.
Kto wie, może za kilka lat, ktoś z nas zabłyśnie talentem literackim na miarę Andersena… Tymczasem już pierwsze brylanciki się szlifują. Przy tej okazji dziękujemy rodzicom za dyskretne wsparcie podczas projektu: bajka. Zachęcam Państwa do zaglądania do zakładki: „Logopeda”, bo będą tu czekały na Państwa różne niespodzianki.
A więc życzymy miłej lektury.
Uczniowie klas II – III pod opieką logopedy Małgorzaty Piotrowskiej

Małgorzata Piotrowska

Strój górniczy i gwiazda kolędników

Klasy 1-3Święto górników i legenda o św. Barbarze, kolędnicy i kolędy, to dwie linie tematyczne grudniowego spotkania z Panią Muzyką oraz członkami Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej i Twórczości Teatralnej EDUARTTE.
Tym razem uczniowie klas pierwszych mieli możliwość zobaczyć uroczysty mundur górniczy wraz z czapką z pióropuszem. Dowiedzieli się, że ten uniform jest symbolem przynależności do stanu górniczego i wyrazem uznania dla ciężkiej, i odpowiedzialnej pracy górników. Pierwszoklasiści poznali też treść legendy o św. Barbarze, patronce górników, od imienia której 4 grudnia, Święto Górników nazywamy barbórkami.
Druga część spotkania była bardziej bożonarodzeniowa. Wzrok pierwszaków skupił się szczególnie na kolorowej gwieździe, którą mieli ze sobą kolędnicy. Uczniowie wysłuchali opowieści o przebierańcach śpiewających po domach kolędy, wspólnie śpiewali wybrane z nich np.: Przybieżeli do Betlejem.
Pani Muzyka grudniowe spotkanie zakończyła życzeniami skierowanymi do uczniów i ich rodzin, do nauczycieli i pracowników szkoły. My również życzymy niezapomnianych Świąt Bożego Narodzenia i mocy w przyszłym, Nowym 2019 Roku. Dziękujemy za barwne, comiesięczne spotkania.

Ela Korzeniowska

IV MIKOŁAJKOWE MISTRZOSTWA W PŁYWANIU

SportW dniach 17-18.12.18r. odbyła się czwarta edycja Mikołajkowych Mistrzostw o Puchar Przechodni Dyrektora SP 50 w Lublinie. W zawodach wzięło udział blisko 200 uczniów naszej szkoły. Cieszy nas fakt, że z roku na rok zawody cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Serdecznie dziękujemy uczennicom klasy 6d za pomoc w organizacji zawodów i liczymy, że za rok pobijemy kolejne rekordy....

Próbny egzamin ósmoklasisty

Próbny egzamin ósmoklasisty


W dniach 18, 19, 20 grudnia odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty.

CZYTAJ HARMONOGRAM


===

Torebki i skarpetki w roli głównej

Klasy 1-3Czy papierowe torebki śniadaniowe i białe skarpety mogą być podstawą naprawdę ciekawych zajęć przedświątecznych?
Oczywiście, że tak, jeśli warsztaty prowadzone są z pomysłem i entuzjazmem.
Takie szczęście, dzisiaj (11 grudnia) mieli uczniowie klasy Ie. Kształtując umiejętności motoryczne pod kierunkiem Pani Magdaleny Chudek z firmy Handy Mandy wykonali papierowe gwiazdy świąteczne i bałwanki otulone w szaliki i czapeczki.
Podstawą do zrobienia pierwszych z nich były białe torebki śniadaniowe odpowiednio sklejone, wycięte i rozłożone. Z kolei bazą bałwanków były białe skarpety, antyalergiczne silikonowe kulki, wstążeczki i koraliki. Uczniowie wykonali przepiękne ozdoby, które na dobre wprowadziły nas w przedświąteczny czas oczekiwania. Bardzo dziękujemy Pani Magdalenie Chudek za zaangażowanie i poświęcony nam czas.

Ela Korzeniowska

Mikołajki u maluchów

Klasy 1-3Wiedzieliście, że Mikołaj był czczony już w IX wieku? Ten fakt świadczy o tym, jak niesamowitą tradycją jest zwyczaj obdarowywania się akurat 6 grudnia, czyli w imieniny Mikołaja.
Dzieci, te duże i małe z niecierpliwością czekają na ten dzień, ślą listy do Mikołaja, szykują dla niego ciasteczka i mleko, a on zostawia po nich tylko okruszki i puste kubeczki. Jakie to wszystko słodkie.
Równie pysznie było tego dnia w klasach młodszych, gdzie jeden z pomocników Świętego przyniósł od niego podarki.
Uczniom z tego powodu było tak wesoło, że nawet tworzyli krótkie rymowanki z tej okazji. Oto jedna z nich: Przychodzę w adwentowej porze, radość niosę w worze. Zobaczcie w galerii, jak uczniowie klas młodszych radowali się z wizyty św. Mikołaja.

Ela Korzeniowska

Aksolotl i pierniki

Klasy 1-3Płaz z Ameryki żyjący w jednym meksykańskim jeziorze ze skrzelami na zewnątrz rozmnażający się w bardzo łatwy i szybki sposób (w jednym miocie około 300 sztuk), mięsożerny, nieraz napadający i pożerający przedstawicieli swojego gatunku, ze zdolnością odrastania odgryzionych fragmentów ciała… Co to za zwierzę?
To aksolotl, gość środowych zajęć w klasie Ib i Ie. Poza ciekawostkami o tym płazie, uczniowie mogli obejrzeć, jak zjada dżdżownicę, mogli go pogłaskać, choć nie wszyscy się odważyli. Dodatkowo prowadząca spotkanie: pani Joanna Pyza, opowiedziała uczniom bajkę o czarownicy Genowefie Petroneli X, która uwielbiała pierniki i mieszkała w domku z pierników. Bajka była edukacyjna, bo pod słodką treścią, kryła naukę: szanujmy przyjaciół, nie strofujmy ich nagminnie, bo zostaniemy sami. Słodkim akcentem zajęć było wspólne wykonanie piernikowego domku i indywidualne ozdabianie pierników. I tak: od mogącego przestraszyć aksolotla, w jednej chwili przeszliśmy do świątecznego nastroju. Było naprawdę sympatycznie. Pierwszoklasiści wraz z wychowawcami bardzo dziękują pani Joannie za ciekawe spotkanie i z niecierpliwością czekają na kolejne, styczniowe.

Ela Korzeniowska

Pożarowe ABC

Klasy 1-3Co zrobić, gdy zapali się olej na frytki?, Jak wynieść młodszego brata z płonącego pokoju?, Czy gdy się pali, to mogę schować się na szafie i czekać na ratunek? – te i inne pytania mieli okazję zadać uczniowie klasy Id i Ie podczas wtorkowego (04.12) spotkania ze strażakiem.
Pan Mariusz Madoń odwiedził dzieci niespodziewanie, wchodząc do sali w pełnym nomexie (ubraniu strażackim) z maską na twarzy, miał ze sobą również inne akcesoria niezbędne przy gaszeniu pożaru.
Pierwszoklasiści byli pod wrażeniem niespodzianki i do końca spotkania w skupieniu słuchali wiadomości, które strażak im przedstawiał. A mówił o wielu sprawach: o tym, jak wygląda praca strażaków, jak podzielone są ich obowiązki, jak muszą nauczyć się porozumiewać bez słów, do jakich sytuacji są wzywani, jak radzą sobie z tragediami, których są świadkami, jak zachować się w czasie pożaru w domu, czy zagrożenia jego wybuchem.
Uczniowie poza cenną wiedzą, którą zdobyli, w trakcie spotkania z serii: Poznajemy różne zawody, mieli możliwość obejrzeć i przymierzyć kask strażacki, rękawice, maskę gazową, obejrzeć i potrzymać prądownicę strażacką, obejrzeć butlę gazową.
Bardzo dziękujemy panu Mariuszowi Madoń za edukacyjne spotkanie z naszymi uczniami.

Ela Korzeniowska
Wygenerowano w sekund: 0.03
14,770,187 unikalne wizyty