PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Pożarowe ABC

Klasy 1-3Co zrobić, gdy zapali się olej na frytki?, Jak wynieść młodszego brata z płonącego pokoju?, Czy gdy się pali, to mogę schować się na szafie i czekać na ratunek? – te i inne pytania mieli okazję zadać uczniowie klasy Id i Ie podczas wtorkowego (04.12) spotkania ze strażakiem.
Pan Mariusz Madoń odwiedził dzieci niespodziewanie, wchodząc do sali w pełnym nomexie (ubraniu strażackim) z maską na twarzy, miał ze sobą również inne akcesoria niezbędne przy gaszeniu pożaru.
Pierwszoklasiści byli pod wrażeniem niespodzianki i do końca spotkania w skupieniu słuchali wiadomości, które strażak im przedstawiał. A mówił o wielu sprawach: o tym, jak wygląda praca strażaków, jak podzielone są ich obowiązki, jak muszą nauczyć się porozumiewać bez słów, do jakich sytuacji są wzywani, jak radzą sobie z tragediami, których są świadkami, jak zachować się w czasie pożaru w domu, czy zagrożenia jego wybuchem.
Uczniowie poza cenną wiedzą, którą zdobyli, w trakcie spotkania z serii: Poznajemy różne zawody, mieli możliwość obejrzeć i przymierzyć kask strażacki, rękawice, maskę gazową, obejrzeć i potrzymać prądownicę strażacką, obejrzeć butlę gazową.
Bardzo dziękujemy panu Mariuszowi Madoń za edukacyjne spotkanie z naszymi uczniami.

Ela Korzeniowska

Zoomikołajki

Klasy 4-8W dniu 6 grudnia 2018 r. klasa 4G wzięła udział w wyjątkowych mikołajkach w schronisku dla zwierząt w Lublinie. Klasa uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez zespół Karuzeli Sztuki, warsztatach 'Doggie language', gdzie zespół Camp&Resort Leaders Poland przybliżał tajniki mowy zwierząt, ale również języka angielskiego. Uczniowie mogli udekorować choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami . Kolędowanie prowadził Dariusz Tokarzewski (zespół Vox). Nie zabrakło też spotkania z wolontariuszami oraz podopiecznymi schroniska.

Anna Stec

Bombka bożonarodzeniowa

Klasy 1-3Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie bożonarodzeniowym.
Tegoroczna XXII edycja konkursu brzmi: Bombka bożonarodzeniowa.
Praca może być wykonana samodzielnie lub przy pomocy rodzeństwa, dziadków czy rodziców. Forma do wyboru: płaska, przestrzenna lub półprzestrzenna. Wielkość: nie większa niż A4. Technika mieszana.

Przy ocenie prac będą brane pod uwagę: kreatywność, ciekawy dobór materiałów, wkład pracy, staranność wykonania i ogólny wyraz artystyczny.

Prace należy składać do 14 grudnia (do wychowawców klas).
Najciekawsze bombki będą nagrodzone i wyeksponowane na szkolnej wystawie, a po jej zakończeniu przekazane autorom prac.

Organizatorzy:
Izabela Kiryluk
Elżbieta Korzeniowska
Jolanta Wójtowicz

Czytanie "Pana Tadeusza"

Klasy 4-8W dniach 19-23 listopada br. w naszej Szkole miał miejsce projekt "Czytanie Pana Tadeusza" realizowany przez Klub Młodych "Cogito". Szesnaścioro uczniów z klas: 7b, 7c oraz 8a i 8b odczytywało fragmenty wielkiej polskiej epopei Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" młodszym kolegom z klas trzecich i czwartych.

A. Trzos-Mularczyk

Wróżby, tańce i nie tylko

Klasy 1-3Andrzejki, Jędrzejki, Ostatki…, zwał jak zwał, wszyscy wiemy o co chodzi. Doskonale wiedzą też uczniowie klas młodszych. Tradycją bowiem się stało, że pod koniec listopada, odbywają się w naszej szkole zabawy andrzejkowe. I nie inaczej było w tym roku.
Zgodnie z dawnymi zwyczajami nie obyło się bez wróżb. Ustawianie butów w kierunku drzwi, lanie wosku, rzucanie słomek na wodę, przebijanie serc z imionami przyszłej żony czy męża, literki ze szpilek, rekwizyty pod kubeczkami, to tylko niektóre wróżby, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się, co niebawem może ich spotkać.
Oczywiście te przepowiednie wszyscy traktowali z przymrużeniem oka. Mimo to było mnóstwo śmiechu, zaskoczenia, a nawet niezadowolenia.
Oprócz andrzejkowych wróżb, uczniowie tańczyli przy ulubionych przebojach i odpoczywali przy smacznym poczęstunku zorganizowanym przez rodziców. Przekonajcie się sami, śledząc galerię, jak dobrze bawili się pierwszoklasiści z Ib, Ic i Ie.

Ela Korzeniowska

Na wojskowo

Klasy 1-3Jak na listopad przystało, a w tym roku szczególny, bo setny, od czasu odzyskania przez Polskę wolności, spotkanie z Panią Muzyką skupione było wokół treści patriotycznych. Dnia 29 listopada uczniowie klas pierwszych wraz z członkami Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej i Twórczości Teatralnej EDUARTTE, przy akompaniamencie trąbki, zaśpiewali: Warszawiankę, Hej, hej komendancie, Przybyli ułani.
Poza wspólnym śpiewem, pierwszoklasiści mieli okazję obejrzeć, jak wyglądały poszczególne stroje: starszego chorążego sztabowego, mundur galowy ułana czy szary mundur legionisty.
Oprócz zapoznania się z przykładową garderobą, uczniowie mogli zobaczyć i przymierzyć wybrane akcesoria oddziału wojska, jak: maska przeciwgazowa, czapka czołgisty, hełm bojowy, rogatywka, pas, beret. Wydawać by się mogło, że taka tematyka przemówi bardziej do chłopców, a jednak nie – dziewczynki też były bardzo zainteresowane i przejęte. Dziękujemy Pani Muzyce za moc listopadowych emocji.

Ela Korzeniowska

Warsztaty słomkarskie w Ósemce

Klasy 1-3Poza patriotycznymi, miesiąc listopad obfitował w dalsze działania w świetlicy nr 8.
W dniu 19 listopada odbyły się warsztaty słomkarskie z udziałem artystów ludowych: Państwa Małgorzaty i Tomasza Krajewskich, którzy zachęcili dzieci do wspólnej pracy twórczej w wyniku, której powstawały prawdziwe dzieła sztuki przy użyciu słomy oraz kolorowej bibuły.
Każde dziecko miało możliwość zabrania ze sobą do domu samodzielnie wykonanej ozdoby. Efektem końcowym wspólnej pracy był pająk zrobiony ze słomy, którego możemy podziwiać w naszej świetlicy. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy.

Wychowawcy świetlicy:
Magdalena Kasperek
Magdalena Stacharska-Malec
Paulina Matysek
Agnieszka Kanar



My we wróżby nie wierzymy, ale dobrze się bawimy.

Klasy 1-3Zgodnie ze starą polską tradycją w ostatnim tygodniu listopada obchodziliśmy andrzejki. Były wspólne tańce, wróżby dla dziewcząt i chłopców oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszyscy dobrze się bawili, mimo że we wróżby nie wierzyli!

A. Wiak

Kto ty jesteś? Polak mały

Klasy 1-3Bogurodzica, Rota, Mazurek Dąbrowskiego, Hej, hej komendancie, Warszawskie dzieci to przykładowe pieśni patriotyczne wysłuchane przez uczniów klasy Ib, Ic, Id, Ie uczestniczących w artystycznym widowisku multimedialnym: Kto ty jesteś? Polak mały, dnia 27 listopada 2018 r. w Sali Kongresowej UP w Lublinie.
Wybrane z pieśni - uczniowie i ich opiekunowie mogli zaśpiewać razem z artystami estrady. To było naprawdę niesamowite doświadczenie, niby tylko oglądali występ, a jednak także go współtworzyli. Oprócz śpiewów pierwszoklasiści obejrzeli piękne tańce w wykonaniu dorosłych artystów estrady i dzieci. Na scenie tancerze zatańczyli m.in.: Poloneza, Mazura, Krakowiaka.
Pełni celebrowania 100-lecia niepodległości naszego państwa, dopełniła prezentacja multimedialna przedstawiająca historię Polski w pigułce.Każdy powinien to obejrzeć – mówili opiekunowie po skończonym widowisku.
Bardzo dziękuję p. Dyrektor Marcie Martyniuk i p. Magdzie Kasperek za opiekę nad klasą Ie.

Dzisiaj: 28 listopada, tematyka niepodległościowa była kontynuowana w szkole podczas spotkania z Panią Muzyką. Zapraszamy do galerii.

Ela Korzeniowska



Igrzyska Dzieci w Pływaniu

Sport W poniedziałek 26.11.2018r. na krytej pływalni MOSiR- AQUA Lublin, odbyły się Igrzyska Dzieci w pływaniu. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły IV miejsce a chłopcy VIII miejsce spośród 22 startujących szkół. Nasza uczennica Pola Kędzior zajęła IIImiejsce na dystansie 25m stylem motylkowym. Organizatorem zawodów była Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego Województwa Lubelskiego.

Skład reprezentacji
Pola Kędzior

Natalia Tylus
Julia Kiś
Wiktoria Pieńko
Dagmara Mazurek
Julia Batorska
Antonina Siek
Krzysztof Chołdzyński
Oliwier Tatara
Kacper Abramowicz
Michał Stachyra
Marceli Ćwierz
Jan Warych
Wiktor Osior
Kamil Matuszewski
Cezary Kozłowski
Patryk Kasprzyk
Hubert Dubiel
Magdalena Gnieciak
Katarzyna Czopek
Katarzyna Tymińska
Katarzyna Maciąg
Alicja Wołącewicz
Gabriela Mgłowska
Kinga Szewczyk
Kacper Kański
Bartosz Salasa
Filip Makara
Michał Grochowicz


Opiekun: mgr Katarzyna Gromaszek i mgr Martyna Woźniak

DYSKOTEKA

Samorząd UczniowskiDrodzy uczniowie klas 7,8 i 3 gimnazjalnych!
28 listopada Samorząd Uczniowski klas starszych Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia oraz klas gimnazjalnych, organizuje dyskotekę dla uczniów sódmych, ósmych i trzecich gim.

CZYTAJ REGULAMIN IMPREZY

===
Wygenerowano w sekund: 0.03
18,846,974 unikalne wizyty