PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Barbórka 2023

Klasy 1-34 grudnia uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w spotkaniu z górnikiem.
Pan Emil opowiadał o swojej niebezpiecznej pracy w kopalni. Zaproszony gość pokazał dzieciakom odświętny strój górnika z 29 guzikami, które symbolizują lata życia patronki Świętej Barbary. Ponadto szpadę, bryłkę węgla i narzędzia pracy. Dziękujemy też Pani Agnieszce Ptasińskiej, która wspierała prelegenta prezentacją multimedialną. Nasi uczniowie i ich wychowawcy stanęli na wysokości zadania wspólnie przygotowując dekoracje, czapki z pióropuszami, piosenki i recytacje. Górnicy wspierają się, ratują w potrzebie i pozdrawiają słowami Szczęść Boże. Uczmy się od nich. Dziękujemy za ciężką pracę i Wasz trud.

Galeria foto


Liliana Żołyniak - Maińska

Owoce i warzywa na podium

Klasy 1-3Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej od wielu lat uczestniczą w konkursie pod hasłem tydzień owocowo - warzywny. Chętne dzieciaki z codziennej diety eliminują słodycze i chipsy na rzecz owoców i warzyw.
Zdrowa zabawa ma zachęcić jej uczestników do poznawania nowych smaków, a także do zmiany nawyków żywieniowych. Ponadto ćwiczy charakter, silną wolę, uczciwość, dążenie do realizacji postawionego celu i wytrwałość. W bieżącym roku szkolnym w konkursie wzięło udział 172 uczniów z klas 1-3. Uczestnicy otrzymali legitymacje gdzie zaznaczali zjadane przez siebie owoce i warzywa. Witaminy na talerzu i w śniadaniówce mogą być alternatywą dla słodkości, a w dłuższej perspektywie czasowej poprawią kondycję psycho - fizyczną dzieciaków.
Pamiętajmy, że w zdrowym ciele, zdrowy duch, a warzywa i owocem są pyszne.

Galeria foto


Organizatorzy konkursu:
Liliana Żołyniak- Maińska
Maria Lipa
Agnieszka Bonecka

Zabawa Andrzejkowa

Samorząd Uczniowski

Szkolne andrzejki


Odbyły się szkolne andrzejki. W czasie zabawy wsparliśmy schronisko dla bezdomnych prowadzone przez Bractwo Miłosierdzia im. Brata Alberta w Lublinie. Dzieciaki przynosiły często całe siatki produktów spożywczych i środków czystości, które szybko zapełniły stolik i podłogę w holu przy wejściu do szkoły. Zebrane dary zostały zapakowane do samochodu i zawiezione do siedziby Bractwa przy ul. Zielonej.

Osoby, które dalej chciałyby wspierać rzeczowo schronisko dla bezdomnych, mogą to zrobić. Cały czas trwa zbiórka darów zainicjowana przez Szkolne Koło PCK. Dary można składać w pudłach znajdujących się w szatni (w kąciku przy schodach i windzie).

PODZIĘKOWANIE


Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Bartosz Dutkowski

Andrzej świętuje, my też!

Klasy 1-330 listopada świętuje Andrzej, a razem z nim i my wszyscy. Wtedy bowiem najczęściej organizowane są Andrzejki. Choć wywodzą się z dawien dawna, jak niektórzy badacze uważają jeszcze ze starożytnej Grecji, to popularność wróżb wcale nie traci mocy. Nie chodzi tu oczywiście o jakieś zabobony i przepowiadanie przyszłości, ale zwyczajną, ludzką, śmieszną zabawę, rozrywkę. Dzisiejsze wróżenie nie stanowi już dawnych prób znalezienia odpowiedzi na pytanie, co z zamążpójściem panien. Dzisiaj w Andrzejki świetnie się bawią i panowie. Tak też było w klasach młodszych, gdzie tegoroczne wieczory andrzejkowe w ostatnim tygodniu listopada, przybrały przeróżne formy. Jedni wróżyli i tańczyli w swojej klasopracowni we własnym gronie. Inni bawili się razem na korytarzu klas młodszych, a wróżyli tylko w salach, ale byli i tacy, którzy tylko wróżyli. Jakby nie było, każda forma przyniosła zainteresowanym dużo frajdy i andrzejkowe harce wspominają do dziś. Przekonajcie się sami w galerii, jak było kolorowo:)
W imieniu dzieci i wychowawców dziękuję Rodzicom za przygotowane poczęstunki w klasach.


Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

225. rocznica urodzin Adama Mickiewicza

Biblioteka
24 grudnia 1798 roku urodził się Adam Mickiewicz, wieszcz narodowy i jeden z najwybitniejszych pisarzy w dziejach polskiej literatury. Spod pióra poety wyszły m.in. takie dzieła, jak: Ballady i romanse, Sonety krymskie, Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, dramat romantyczny Dziady, powieść poetycka Konrad Wallenrod, epopeja narodowa Pan Tadeusz.
W tym roku mija 225. rocznica urodzin Adama Mickiewicza.
Zachęcamy do zapoznania się z gazetką na korytarzu obok biblioteki. Wystawa przybliża przebieg życia oraz twórczość literacką czołowego przedstawiciela epoki polskiego romantyzmu.
W naszych zbiorach bibliotecznych znajduje się wiele cennych książek Mickiewicza. Zapraszamy do wypożyczania.

BIBLIOTEKA SP 50 - WYSTAWY

Nauczyciele bibliotekarze SP 50

Odwiedziny u Wojtka

Klasy 1-3Lekcja patriotyczna może brzmieć poważnie, nawet z nutką nudy, nieprawdaż? Szczególnie dla dzieciaków z klas młodszych. Jednak odwiedziny u kaprala Wojtka, to już co innego! Tym bardziej, że wspomnianym kapralem jest miś - niedźwiadek brunatny, uczestnik walk podczas II wojny światowej. W takim właśnie ciekawym spotkaniu ochoczo udział wzięli uczniowie klasy 3a, we wtorek 28 listopada. Wszystko za sprawą wizyty w Muzeum Sił Zbrojnych przy Fundacji Niepodległości w Lublinie.
- To była wspaniała lekcja! Ile ciekawostek i super maszyn, karabinów i w ogóle. Trzymałem nawet w ręku granat, co prawda tylko podróbkę, ale zawsze to coś! - dumnie wspomina jeden z uczestników wtorkowego wyjścia. W czasie trwania lekcji dowiedzieliśmy się, jak, z kim i w jaki sposób walczył miś, jak dostał się do 2 korpusu, a potem 22 kampanii, kto nadał mu imię i jak to się stało, że faktycznie uważano go za żołnierza, nosił nawet tytuł kaprala i prawdziwe pociski.
Poza wysłuchaniem tej ciekawej historii, mieliśmy okazję przywitać się, uściskać, a nawet poćwiczyć zapasy z samym misiem Wojtkiem. Po spotkaniu z kapralem poznaliśmy z najdrobniejszymi szczegółami ekwipunek żołnierza z czasów II wojny, a także różne rodzaje broni, jakimi się posługiwał.
Na koniec oglądaliśmy wozy wojskowe, jakimi dysponuje fundacja. Były wśród nich: szybki, zwiadowczy samochód pancerny Dingo, amerykański wojskowy samochód ciężarowy, półciężarówki, transporter opancerzony, jeep, motocykl. Widzieliśmy też armatę przeciwlotniczą, która co ciekawe nadal jest wykorzystywana w czasie uroczystości patriotycznych. Nie tylko oglądaliśmy wspomniane wozy, ale mogliśmy do nich wejść i sprawdzić czy są wygodne. Ależ to były emocje. Na koniec spotkania przekazaliśmy misiowi książeczkę przez nas wykonaną na pamiątkę. Misiowi było miło, a nam również, bo pracownicy fundacji nasze prace umieścili na stronie www Muzeum Sił Zbrojnych. Bardzo się cieszymy i bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkanie z II wojną światową, tematem trudnym, ale przez Was panowie żołnierze przedstawionym w sposób niezmiernie ciekawy. Dziękujemy również za otrzymane materiały o misiu Wojtku, a także komiksy o nim dla szkoły. Podziękowania kierujemy również do taty Zuzi, który nam towarzyszył i pomagał.

Galeria foto


Nasze prace na stronie Fundacji Niepodległości


Elżbieta Korzeniowska

Spotkanie autorskie w filii szkoły

Klasy 1-3W poniedziałek 27 listopada miało miejsce autorskie spotkanie – naszą szkołę odwiedziła pani Teresa Mazur – autorka wielu wierszy i bajek dla dzieci.
Z naszym gościem spotkała się klasa 1a i klasa 1d.
Pani Teresa, to babcia naszej uczennicy z klasy 1d - Hani Mazur.
Autorka opowiedziała o swojej przygodzie z poezją. Dzięki jej opowieściom, które były bardzo zabawne, ale i pouczające, zrozumieliśmy, że w każdym wieku możemy tworzyć poezję. Pomysły do pisania może dostarczyć nam otaczający świat. Dzieci bardzo żywo reagowały na niesamowite rymy poetki.
Na koniec, w podziękowaniu za wspaniałe spotkanie autorce zostały wręczone laurki z podziękowaniami.

Mamy nadzieję, że takie wydarzenie literackie obudzi czytelnicze zainteresowania wśród uczniów oraz zachęci ich do obcowania z niezwykłym światem literatury.

Galeria foto


Barbara Zwolakiewicz

Sukces uczennic z klasy 1d

Klasy 1-3

W poniedziałek 27 listopada 2023r. Aleksandra Gajor zajęła I miejsce , a Hanna Mazurek III miejsce w VI Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Wszyscy kochamy misie”.

Natomiast Lidia Kim i Aleksandra Jakubiak zdobyły wyróżnienie.

W konkursie wzięło udział 16 szkół. Plastyczne talenty uczennic z klasy 1 d zostały docenione przez jury.

Gratulujemy naszym uczennicom ogromnego sukcesu!


Galeria foto


Barbara Zwolakiewicz

Na tropie przysłów

Świetlica
W tym roku szkolnym świetliczaki uczęszczające do świetlicy nr 7 będą miały okazję realizować projekt “Świetliczaki na tropie... przysłów”.

Poznamy wiele ciekawych przysłów oraz ich znaczenie, a przy realizacji zadań spróbujemy zaspokoić naszą ciekawość świata."

Anna Laskowska
świetlica nr 7

Turniej "Trójek" w mini siatkówkę w Międzyrzecu Podlaskim

lkps
Turniej "Trójek" w mini siatkówkę w Międzyrzecu Podlaskim




Dnia 11.11.2023 r. uczniowie z klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie wzięli udział w Turnieju "Trójek" w mini siatkówce chłopców w Międzyrzecu Podlaskim. Młodzi siatkarze zajęli miejsca na podium: 3, 4, 6, 7 i 11. Trenerem chłopców jest Pan Piotr Maj.

Gratulacje!


Jesteśmy z Was dumni! Życzymy Wam kolejnych sukcesów!




Na zdjęciach wszyscy zawodnicy z SP 50 powołani na turniej z trenerem Panem Piotrem Majem oraz Jakub Bogusz, Janek Niezgoda i Tomasz Kubiński z klasy 5 e z pamiątkowymi dyplomami za zajęcie miejsc na podium.




Wychowawcy klas sportowych

Małgorzata Minczenko
Iwona Rzymowska - Hołysz
Marlena Szopa

Dzień Misia

Klasy 1-3Dnia 24 listopada uczniowie klasy 1c obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. Od tego czasu misie szybko podbiły serca dzieci na całym świecie, stając się jedną z najpopularniejszych zabawek.
Tego dnia dzieci z klasy pierwszej przyniosły na zajęcia ukochane pluszaki: od tych całkiem malutkich do maskotek pokaźnych rozmiarów. Uczniowie chętnie opowiadali o znanych misiach z różnych bajek, rozwiązywali zagadki i łamigłówki logiczne, układali puzzle oraz kodowali obrazki przedstawiające misie. W drugiej części zajęć dzieci oglądały fragment filmu o Kubusiu Puchatku próbując pysznych kanapek z miodem. Podczas zajęć plastycznych udało nam się przygotować malutkie pacynki przedstawiające misiową rodzinkę. Nie zabrakło również zabaw ruchowych z chustą animacyjną, w których tym razem brały także udział przyniesione pluszaki.

Galeria foto


Agnieszka Bonecka
Wygenerowano w sekund: 0.02
14,723,365 unikalne wizyty