PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Klasy sportowe

lkps
W roku szkolnym 2023/2024 zostały utworzone dwie nowe klasy sportowe o profilu siatkarskim – klasa 4d i 4e. To już 3 oddział sportowy w naszej szkole.

20 października nasi uczniowie razem z rodzicami i wychowawcami wzięli udział w inauguracji nowego sezonu w PlusLidze mężczyzn! BOGDANKA LUK podjęła Enea Czarni Radom, z którymi wygrali 3:0.

To był dobry początek sezonu!

Widzimy się na meczach i kibicujemy dalej!
Zapraszamy do galerii na fotorelację z tego wydarzenia.

M. Minczenko
M. Szopa
I. Rzymowska

Pierwszaki w teatrze

Klasy 1-3Dnia 7 listopada 2023 r. uczniowie klasy 1b oraz 1c pojechali do Teatru H. Ch. Andersena na przedstawienie pt. „Słowik i babka natura”.
Wymowa spektaklu podobnie jak baśni Andersena, stanowiła pochwałę tego co prawdziwe, nad tym co sztuczne – prawdziwych relacji i obcowania z naturą, zamiast życia w cyfrowym świecie.
Przedstawienie wszystkim bardzo podobało się.
Już wiemy, że teatr to magiczne miejsce, które daje radość, uwrażliwia na piękne słowo i muzykę, rozwija wyobraźnię i kreatywność. Z całą pewnością odwiedzimy jeszcze to miejsce w przyszłości.

Galeria foto


Agnieszka Bonecka
Anna Kowalik

Barwy jesieni

Klasy 1-3


Barwy jesieni "obiektywami" Uczniów klasy 3 D




Wiesław Bednarczyk

Chłopcy z klasy 5e wolontariuszami podczas meczów BOGDANKA LUK Lublin

lkpsDnia 26.10.2023 r. w Hali Globus został rozegrany kolejny ligowy mecz. W ramach 2. kolejki Plus Ligi BOGDANKA LUK Lublin podjęła walkę o zwycięstwo z drużyną Barkom Każany Lwów, która poprzedni sezon zakończyła na 13. miejscu w tabeli. Rywalizacja drużyn była transmitowana na antenie Polsatu Sport.

Uczniowie klasy sportowej 5 e wzięli udział w meczu jako wolontariusze. Chłopcy Kacper Gajowiak, Jan Niezgoda, Tomasz Kubiński, Adrian Stawecki i Mateusz Zadubiec podawali piłki zawodnikom i dbali o utrzymanie boiska w idealnym stanie. Bycie wolontariuszem podczas rozgrywek Plus Ligi to wielkie wyróżnienie, możliwość obserwacji gry na najwyższym poziomie oraz bezpośredniego kontaktu z zawodnikami.

Uczniowie klasy 5 e wspaniale wywiązali się ze swoich zadań. Jesteśmy dumni z tego, że swoją postawą godnie reprezentowali Szkołę Podstawową nr 50 w Lublinie.

Dziękujemy!


Iwona Rzymowska- Hołysz

105 lat wolności

Klasy 1-3105 rocznica odzyskania wolności, to nie byle jaka okazja do świętowania, szczególnie dla nas Polaków. I właśnie w taki niebanalny sposób obchodziliśmy ją w klasach młodszych, dnia 9 listopada. Wszystko za sprawą wspaniałego przedstawienia: 105 lat wolności, które przygotowali dla nas uczniowie klasy 3a i 3b pod kierunkiem i opieką swoich wychowawców: p. E. Korzeniowskiej i p. B. Ferdynus. Udział w tym przedstawieniu, był dla nas publiczności wyjątkowym doznaniem estetyczno-patriotycznym.
Akademia stanowiła esencjonalną prezentację fragmentu historii Polski. Zawarta w niej była istota polskości: hymn, Rota, Chopin, Norwid, Bełza. Katechizm dziecka polskiego był eksponowany przez dialog z uczniami, którzy odpowiadali w imieniu społeczności, co ukazywało jedność małych Polaków. Ponadto polskie tradycje i obyczaje zaakcentowano wspólnym śpiewaniem pieśni legionowych, Polonezem oraz tańcem z szarfami. Dopracowany ruch sceniczny i podniesienie rąk tancerzy w geście zwycięstwa i wolności niosły symboliczne znaczenie. Wyskakujące daty rozbiorów poruszyły widownię. Choreografia z flagami nie pozwoliła widzom nawet na chwilę oderwać oczu od przedstawienia. Końcowe ustawienie przez tancerzy biało-czerwonej flagi celebrowało niezłomne trwanie naszej ojczyzny.
Przygotowane przedstawienie miało formułę literacko-artystyczno-obrazową, co jest najłatwiejsze dla przyswojenia dla młodego pokolenia. Ważnym aspektem była prezentacja talentów dzieci: skrzypce, keyboard. Można by wiele napisać o tym niesamowitym wydarzeniu. Było nam bardzo miło być publicznością. Dziękujemy.

Galeria foto


Polonez na filmiku


Choreografia z szarfami na filmiku


Co to jest niepodległość? na filmiku


Szara piechota na filmiku


Film całości przedstawienia: 105 lat wolności niebawem.

Anna Wiertel

Z wizytą w teatrze!

Klasy 1-3
"Baśnie tysiąca i jednej nocy”

8 listopada uczniowie klas 2a, 2d, 2e i 2f wybrali się na przedstawienie teatralne pt. „Baśnie tysiąca i jednej nocy” do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Spektakl został przygotowany przez aktorów Wrocławskiego Teatru In-Art. W trakcie przedstawienia dzieci śledziły ciekawe losy sułtana Szachrijara i jego pięknej żony Szeherezady. Żeglowały po morzu z Sindbadem, poznały Ali Babę i czterdziestu rozbójników, cudowną lampę Aladyna oraz wiele innych ciekawych opowieści. Była to piękna podróż w świat snów i marzeń.

GALERIA


Agnieszka Kanar
Kaja Michalec
Magdalena Stacharska- Malec
Magdalena Kasperek


Narodowe Święto Niepodległości

Świetlica
Z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości Polski i odzyskania przez Polskę WOLNOŚCI, chcielibyśmy zaprosić wszystkich Nauczycieli, Uczniów, Pracowników szkoły oraz Rodziców do zapoznania się z wystawą znajdującą się na holu szkoły. Dekoracja została wykonana przez uczniów klasy 2a, 2b, 2c , wychowawców świetlicy nr 5 oraz panią Justynę Skubisz.

Serdecznie zapraszamy.

GALERIA

Wystawa książek patriotycznych

Biblioteka
Jak obchodzić Święto Niepodległości? Może po prostu poczytać! W bibliotece kl. I-III została zorganizowana wystawa książek patriotycznych „Myśląc Ojczyzna”: o dawnej i współczesnej Polsce, o wielkich Polakach, o niedźwiedziu Wojtku, który stał się polskim żołnierzem, o ważnych wydarzeniach historycznych i symbolach narodowych, o pięknych polskich tradycjach.

Zachęcamy do wypożyczania i zanurzenia się w świat wartości, które kształtują naszą Ojczyznę!

WYSTAWA KSIĄŻEK

BIBLIOTEKA SP 50 - AKTUALNOŚCI


Nauczyciele bibliotekarze SP 50

#SzkołaPamięta

NewsyUdział uczniów i nauczycieli naszej szkoły w akcji Ministra Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta", a w tym odwiedzanie grobów znanych i mniej znanych bohaterów naszej wolności, ale i uczestnictwo w licznych uroczystościach patriotycznych, dało nam ogromną satysfakcję i spełnienie naszego obywatelskiego obowiązku. Nasze działania pełne zaangażowania i rozmaitości zostały dostrzeżone przez samych twórców i pomysłodawców tej akcji. Przekazali oni Dyrekcji pamiątkowy dyplom dla szkoły doceniający jej zaangażowanie.
Pamiętanie o naszych bohaterach z pierwszych kart historii, ale i tych bezimiennych, to nasz obowiązek, ale i przywilej. W końcu dzięki nim polskie dzieci uczą się, modlą i rozmawiają w języku ojczystym. Mają i szanują symbole narodowe swojego państwa. Mają własnych bohaterów, wzorce i autorytety, które kształtują ich działania. Właśnie dlatego będziemy pamiętali jako szkoła i jako jednostki o naszej przeszłości i ludziach, którzy ją tworzyli. Dyplom napawa naszą społeczność dumą, ale i motywuje do dalszych czynów w tym tonie, zatem niech trwa #SzkołaPamięta.

Pamiątkowy dyplom


Elżbieta Korzeniowska

#SzkołaPamięta

CogitoSzkolny Klub Młodych „Cogito” z wielkim zaangażowaniem włączył się w ministerialną akcję #SzkołaPamięta. Młodzież wykonała prezentację dotyczącą znanych zmarłych lublinian oraz nawiedzała cmentarze i fotografowała miejsca odnoszące się do wydarzeń z historii Polski.
Młodzi Cogitowcy pamiętali też o zapaleniu symbolicznych zniczy, zwłaszcza na zapomnianych i opuszczonych grobach.
Dziękujemy wszystkim uczniom klas 7a, 7c, 7f, 6c, 6d oraz 5a za włączenie się w całe przedsięwzięcie, które wszystkim nam na pewno uzmysłowiło, że to co „wczoraj” nakłada się pamięcią na „dziś” i mobilizuje do tworzenia lepszego „jutra”.

Galeria foto


Opiekunowie Klubu Młodych Cogito wraz z uczniami.

#SzkołaPamięta

Samorząd Uczniowski

PAMIĘTAMY


Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych.

W gronie osób, których wspominamy odwiedzając groby, jest Pani Marzena Łuszczyńska–Tytłak, wieloletnia wicedyrektor naszej szkoły. Grupka uczniów, wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego, wybrała się na cmentarz przy Drodze Męczenników Majdanka, aby na Jej grobie postawić zapalony znicz i zmówić krótką modlitwę za zmarłych.

Bartosz Dutkowski
Wygenerowano w sekund: 0.02
14,729,613 unikalne wizyty