PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Dzień Misia

Klasy 1-3Dnia 24 listopada uczniowie klasy 1c obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. Od tego czasu misie szybko podbiły serca dzieci na całym świecie, stając się jedną z najpopularniejszych zabawek.
Tego dnia dzieci z klasy pierwszej przyniosły na zajęcia ukochane pluszaki: od tych całkiem malutkich do maskotek pokaźnych rozmiarów. Uczniowie chętnie opowiadali o znanych misiach z różnych bajek, rozwiązywali zagadki i łamigłówki logiczne, układali puzzle oraz kodowali obrazki przedstawiające misie. W drugiej części zajęć dzieci oglądały fragment filmu o Kubusiu Puchatku próbując pysznych kanapek z miodem. Podczas zajęć plastycznych udało nam się przygotować malutkie pacynki przedstawiające misiową rodzinkę. Nie zabrakło również zabaw ruchowych z chustą animacyjną, w których tym razem brały także udział przyniesione pluszaki.

Galeria foto


Agnieszka Bonecka

Konsultacje Kadry Województwa Siatkarskich Ośrodków Szkolnych rocznika 2011/2012

lkpsDnia 30.10.2023 r. w obiektach sportowych KUL w Lublinie odbyły się Konsultacje Kadry Województwa Siatkarskich Ośrodków Szkolnych rocznika 2011/2012. W zgrupowaniu, podczas którego odbyły się testy sprawnościowe oraz turnieje w mini piłce siatkowej, wzięło udział ponad 50 uczniów z Lublina, Białej Podlaskiej, Opola Lubelskiego, Łukowa, Międzyrzeca Podlaskiego i Kraśnika.

Szkołę Podstawową nr 50 reprezentowało 8 uczniów z klasy 5 e: Jakub Bogusz, Kacper Gajowiak, Tomasz Kubiński, Jan Mazurek, Mateusz Zadubiec, Szymon Kujawa, Michał Waszczuk i Jan Niezgoda. Nad przebiegiem konsultacji czuwali trenerzy z całego województwa, koordynator regionalny Pan Adam Nowik i koordynator wojewódzki Pan Piotr Olejarnik.


Piotr Maj
Iwona Rzymowska - Hołysz
Małgorzata Minczenko
Marlen Szopa

Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci

Klasy 1-3Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci - święta racja! Wpadł już na to Miś Uszatek lata temu:) i tak zostało! 25 listopada to Dzień Pluszowego Misia, przytulaśne święto ulubione przez naszych milusińskich. Tego dnia często przynosimy nasze ukochane misie do szkoły, cieszymy się nimi i ich towarzystwem. Nie inaczej było i w tym roku. Zabraliśmy nasze pluszaki ze sobą na lekcje, a potem do DDK Węglin na ekranizację filmu w ramach warsztatów Nowe horyzonty - filmy dobrze wybrane. Jak przystało na okres misiowy, film też ich dotyczył. Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię to zajmująca i przejmująca opowieść o miłości ojca do syna, władzy, przyjaźni, zasadach, walce, przyzwyczajeniach. Rozmowa warsztatowa po ekranizacji filmu jeszcze bardziej uświadomiła nam te treści. To była wyjątkowo miła wyprawa: z misiami, o misiach, czegoż chcieć więcej?
W lekcji kinowej udział wzięli uczniowie klasy 2c i 3a.

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Trzy dni z archeologią

Klasy 1-3Studenci Koła Archeologii UMCS przez trzy ostatnie dni zafundowali uczniom klas młodszych nie lada frajdę. Wszystko za sprawą inicjatywy, z jaką wyszli, a mianowicie: bezpłatnych warsztatów związanych z szeroko pojętą archeologią. Były zajęcia przybliżające uczestnikom sposoby dokumentacji zabytków, warsztat archeologa, zagadnienia związane z malarstwem pradziejowym, malunkami naskalnymi, garncarstwo. Uczniowie pracowali na symulowanym stanowisku archeologicznym, gdzie mogli odnajdywać stare przedmioty, ich fragmenty. Każda z propozycji studentów archeologii wywołała w naszych uczniach wielkie wow, zaciekawienie, a także zaangażowanie w podjęte prace. Obserwując dzieciaki podczas zajęć ze studentami, można śmiało stwierdzić, że w wielu z nich narodziła się chęć bycia badaczem i odkrywcą dawnych dziejów. Dziękujemy studentom za inicjatywę, czas i przede wszystkim ciekawe, zajmujące pomysły.

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Moc serdeczności

Klasy 1-321 listopada wszedł już na stałe do kalendarza roku szkolnego klas młodszych. Od kilku lat tego dnia króluje u nas słoneczny żółty i moc serdeczności. Dzień Życzliwości, bo właśnie wtedy jest on świętowany, to przeróżne aktywności wśród uczniów klas młodszych, działania skupione oczywiście wokół bycia dla siebie miłym. W świetlicy nr 7 odbył się życzliwy pokaz mody, świetliki wykonywały promyki życzliwości, w klasach zaś uczniowie przygotowywali przeróżne prace plastyczne, plakaty, był też tydzień życzliwości, kiedy uczniowie jako dobre duszki podrzucali sobie w tajemnicy anonimowe liściki pełne dobrej energii. Ukłon w stronę życzliwości to również dzień pozytywnych przytulasów.
Według naszych dzieci bycie życzliwym, to przede wszystkim bycie dla siebie: miłym, kulturalnym, dobrym, wesołym, pomocnym. Takiej życzliwości życzymy sobie każdego dnia, nie tylko 21 listopada. Samych serdeczności dla Was życzliwi czytelnicy:) Pamiętajcie: uśmiech otwiera wszystkie drzwi!

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Gra niepodległościowa

Cogito11 listopada to ważny dzień dla wszystkich Polaków. Siła odzyskania niepodległości zawsze jest w naszych sercach. Z tej okazji Klub Młodych „Cogito” zorganizował grę patriotyczną. Najpierw 9 listopada odbyły się na terenie naszej szkoły podchody. Reprezentacje klas 4- 8 miały za zadanie, rozwiązując różne zagadki, odnaleźć 11 skarbów narodowych, czyli 11 flag biało-czerwonych. Pytania dotyczyły historii Polski, zwłaszcza tej związanej z odzyskaniem niepodległości i w większości przypadków nie sprawiły uczestnikom większych problemów, choć zdarzały się też niespodzianki w postaci ominięcia kilku baz i szukania powrotu na właściwą niepodległościową trasę. Uczniowie poradzili sobie ze wszystkim bardzo dobrze i dzielnie wytrwali do końca. Właściwie każda grupa pojawiła się na zakończenie rozgrywek z 11 flagami.
A co było dalej?
Przekonajcie się w rozwinięciu tekstu. Zapraszamy.


Galeria foto


Klub Młodych „Cogito”
wraz z opiekunami

Igrzyska

SportW dniu 23. 11. 2023 podopieczni p. Katarzyna Dziechcierewicz oraz p. Dariusza Żolińskiego i p. Katarzyny Wojtyły wzięli udział we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Miasta Lublin w Pływaniu. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 50 zajęli odpowiednio V miejsce dziewczęta i VII chłopcy w wyścigach sztafetowych 6x25 m stylem dowolnym Igrzysk Dzieci oraz V dziewczęta i VIII chłopcy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Indywidualnie Anastazja Siek zajęła III miejsce na 50 m stylem dowolnym a Lena Czopek zajęła II miejsce również na 50 m stylem dowolnym (wynik ten pozwolił na awans do finału wojewódzkiego).
Dziękujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Galeria foto


Katarzyna Dziechcierewicz

Czasem wystarczy tak niewiele…

Świetlica Listopad to miesiąc zadumy, nostalgii ale także czas pochylenia się nad tymi, którzy szczególnie potrzebują naszej uwagi, troski i wsparcia. Jak co roku, od wielu już lat, dzięki współpracy z Panią dr n. med. Ludmiłą Gorbaczewską – Janeczko, 17 listopada czynnie włączyłyśmy się w obchody Światowego Dnia Wcześniaka. Były już kolorowe skarpetki, ośmiorniczki, serduszka, pajacyki, plakaty i wiele innych dekoracji, które w poprzednich latach dekorowały szpitalne sale i korytarze.
W tym roku wspólnie z dziećmi z naszej świetlicy przygotowałyśmy laurki z życzeniami dla Mam małych pacjentów z oddziału neonatologii PSK 4 w Lublinie, a wszystko po to by wesprzeć Rodziców naszych dzielnych Przyjaciół i okazać naszą solidarność z tymi, którzy każdego dnia doświadczają wielu trudności.

Mali Przyjaciele – jesteśmy z Wami!


Drodzy Wychowankowie świetlicy, bardzo dziękujemy Wam za ogromne zaangażowanie podczas przygotowania prac, a także za Wasze pozytywne myśli oraz ciepłe i wzruszające słowa w laurkach kierowane do Wcześniaków i ich Rodziców. Wasze dobre serca, empatia i wrażliwość na potrzeby innych są wspaniałym przykładem do naśladowania.
Jesteśmy z Was dumni!

Artykuł o Światowym Dniu Wczęśniaka na stronie internetowej PSK 4


Galeria foto


Wychowawcy świetlicy 7

Lekcja o przyjaźni

Klasy 1-3
Dzieci potrzebują przyjaciół.
Chcą się komuś zwierzyć, kto jest w jakimś sensie podobny do nich, ma podobne przeżycia, kłopoty, radości, najlepiej więc, gdy jest rówieśnikiem. Wówczas ma się wspólne zainteresowania, doświadczenia, a może nawet i hobby. W trakcie lekcji... Jak znaleźć przyjaciela?

Uczniowie klasy 1d w listopadowe przedpołudnie wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 34 na lekcję biblioteczną pt. ,,Przyjaźń.

Warsztaty biblioteczne okazały się być dla uczniów doskonałą inspiracją do zawierania wartościowych przyjaźni.


Galeria foto


Barbara Zwolakiewicz

Pokaż swoją flagę

Cogito
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość, biel – serca czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste.


Czesław Janczarski

11 listopada, chcąc godnie uczcić Święto Niepodległości, wyrazić swój patriotyzm i pamięć o bohaterach, z dumą wywieszamy naszą polską flagę. Młodzi ze szkolnego klubu „Cogito” postanowili uwiecznić w zdjęciowym kadrze piękno narodowych biało-czerwonych barw.
Zapraszamy do galerii Pokaż swoją flagę, w której prezentujemy efekt naszej niepodległościowej akcji.

Galeria: Pokaż swoją flagę


Członkowie Szkolnego Klubu Młodych „Cogito”
wraz z opiekunami

Co nowego w bibliotece szkolnej?

Biblioteka
Niezmiernie miło nam się pochwalić, że nasza biblioteka otrzymała ostatnio bardzo cenne dary. Uczniowie, Rodzice, Dziadkowie i Nauczyciele przekazali wiele ciekawych książek.
Z tej okazji przygotowany został regał z nowościami, które cieszą się dużą popularnością.


Serdecznie dziękujemy naszym Darczyńcom!

Zapraszamy Uczniów do wypożyczania!



GALERIA


Nauczyciele bibliotekarze SP 50
Wygenerowano w sekund: 0.03
18,818,252 unikalne wizyty